İçeriğe Yönlendir

Yeni Arabam 2011 model 3008 Test ve İncelemem

Mehmet Kaya

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Hayırlı olsun. Bu tarz arabalar yüksek olduğu için rüzgarlardan çok etkileniyor. Bende daha önce Fluence vardı o ayrı bir araba tabi ama yandan rüzgarı yiyince gezinirdi. Şu ana kadar bindiğim arabalardan rüzgardan en az etkilenen araba mondeo. 

Ayrıca fransız arabalarında bence kronik ampul, far, filtre vs. tasarım hatası var. Farı sökecen tamponu indirmen gerekiyor gibi. 

İleride ben de araba alırsam bu tarz yüksek mpv, station tarzı bişey düşünüyorum. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Salınım normal hocam
İlk kez cmax mk2 ye bindiğimde arkada otururken çok tedirgin olmuştum sürüş limiti olarak mondeo ile kıyaslamak haksızlık olur
Yok onu biliyorum. Mondeo ile kıyaslama sebebim sedan ile aradaki farkı anlatmak için.
Hayırlı olsun. Bu tarz arabalar yüksek olduğu için rüzgarlardan çok etkileniyor. Bende daha önce Fluence vardı o ayrı bir araba tabi ama yandan rüzgarı yiyince gezinirdi. Şu ana kadar bindiğim arabalardan rüzgardan en az etkilenen araba mondeo. 

Ayrıca fransız arabalarında bence kronik ampul, far, filtre vs. tasarım hatası var. Farı sökecen tamponu indirmen gerekiyor gibi. 

İleride ben de araba alırsam bu tarz yüksek mpv, station tarzı bişey düşünüyorum. 
İnşallah far sökme ihtiyacı duymam. O konuda mondeo efsane 2 tane pim var çek al far elde
Hayırlı olsun hocam, güle güle kullan. 
Teşekkür ederim [emoji120]
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Allah hayırlı Etsin. Kazasız, belasız ve cezasız sürüşler dilerim. MK4 ve Mk5 Mondeo da hız sabitlemede iniş aşağı belirlenen hızı aşıyor. bunu sağlamak için hız sınırlandırma var onu açınca hız artmıyor. 

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Allah hayırlı Etsin. Kazasız, belasız ve cezasız sürüşler dilerim. MK4 ve Mk5 Mondeo da hız sabitlemede iniş aşağı belirlenen hızı aşıyor. bunu sağlamak için hız sınırlandırma var onu açınca hız artmıyor. 
Nooldu tamam mı yazılım? Harama bulaştı mı?
Yok abi. Daha kıvama gelmedim [emoji4]
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Her aracın dinamikleri farklı.. 

C5 i aldığımda.. Ben epey bocaladım. Alışırsın.. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Arda Bülent Güzel

Hayırlı olsun hocam canavarın. Hagi bu güzelliğin resimleri

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin
Mehmet Kaya yazdı:

Fallow me home (halla kullanımını çözemedim)

Aracı park ettikten sonra selektör yapınca araç farları sizin ayarladığınız süre boyunca -15sn, 30sn...vb- yanık kalıyor. Bu özellik Follow Me Home olarak geçiyor. Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Münir Nurettin Taşova

Hayırlı olsun hocam. Güzel günlerde kullanın. 🧿

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Hocam hayırlı olsun, şimdi bu konuyu görünce birden sana dönemeyi unuttuğum yıldız ilanları geldi aklıma, çok özür dilerim hakkını helal et :(

Varmış bir hayır demekki, Allah sağlıkla sıhhatle binmeyi nasip etsin, sevdiklerinle, kazasız belasız, cezasız arızasız.

bir ara 308 dizel otomatik baktım bu vitesten vardı onlarda bir şekilde denk getiremedik sonra fiyatlar uçtu gitti zaten, alışınca güzel diyorlar.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

hayırlı olsun. polen filtresi hala insan gibi yere koymamış bu fransızlar. 2004 c4 var arkadaşta polen filtresi sökmek için aptal aptalca yerler sökülüyor

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Önder Özcan

Hayırlı uğurlu olsun Mehmet. Resimsiz olur mu?

Yalnız tüketim biraz yüksek gibi geldi.Araca alışma süreci mi desek?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Hocam gulerek kullanin.Ama gorsek guzel olurdu[emoji846]
Teşekkür ederim [emoji120] araba tanıtımı değil İnceleme konusu olduğu için diye eklemedim. [emoji4]
Her aracın dinamikleri farklı.. 
C5 i aldığımda.. Ben epey bocaladım. Alışırsın.. 
Atla deve değil alışırız [emoji4]
Hayırlı olsun hocam canavarın. Hagi bu güzelliğin resimleri
Teşekkür ederim abi. Araba inceleme olduğu için yüklemedim [emoji4]

Aracı park ettikten sonra selektör yapınca araç farları sizin ayarladığınız süre boyunca -15sn, 30sn...vb- yanık kalıyor. Bu özellik Follow Me Home olarak geçiyor. Aracınız hayırlı uğurlu olsun. Güle güle kullanın. 
Teşekkür ederim bilgilendirme için
hayirli olsun gule gule kullanirsiniz insallah:nazar:
Teşekkür ederim
Hayırlı olsun hocam. Güzel günlerde kullanın. [emoji3478]
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Hocam hayırlı olsun, şimdi bu konuyu görünce birden sana dönemeyi unuttuğum yıldız ilanları geldi aklıma, çok özür dilerim hakkını helal et [emoji20]
Varmış bir hayır demekki, Allah sağlıkla sıhhatle binmeyi nasip etsin, sevdiklerinle, kazasız belasız, cezasız arızasız.
bir ara 308 dizel otomatik baktım bu vitesten vardı onlarda bir şekilde denk getiremedik sonra fiyatlar uçtu gitti zaten, alışınca güzel diyorlar.
Hahahahahaha[emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Ya Furkan çarşamba araba almaya karar verdim. sana sordum çarşamba gece ilan linki geldi.
Perşembe öğleden sonra araba geldi test ettim inceledim. Tamam dedim aldım. Cuma sabah Servise bir pürüze baktırmak için gittik. Öğlen aldım [emoji85] çok hızlı gelişti.

Bu yine iyi.
Kardeşim gibi sevdiğim bir arkadaşıma gel sana araba alalım dedim. Galerici Kuzeninden hayır yok 3 aydır araç alacak. Tamam hocam dedi.
Akşam iki ilan linkine baktık. Sabah bir işimiz vardı eşim o ben işimizi yapmaya giderken şurda i20 active varmış dedi. Yol üstü galeri. Gittik baktım çalıştırdım. Tamam ben beğendim. Pazarlık yaptık servise gittik baktık aldık. Karar verip almamız 24 saat sürmedi [emoji1787][emoji1787][emoji1787]
Hayırlı olsun,güle güle kullanın...
Teşekkür ederim
hayırlı olsun. polen filtresi hala insan gibi yere koymamış bu fransızlar. 2004 c4 var arkadaşta polen filtresi sökmek için aptal aptalca yerler sökülüyor

Teşekkür ederim. Orada bir de klima kompresörü var torpido yok gibi birşey
Hayırlı uğurlu olsun Mehmet. Resimsiz olur mu?
Yalnız tüketim biraz yüksek gibi geldi.Araca alışma süreci mi desek?
Teşekkür ederim. Yakıt ortalama hıza göre vence çok iyi. Adana'da 100 metre de bir ışık var ve sabag ve akşam trafiğine denk geldim. Şehir içinde 30 40 km kullandım en az.
Yorum bağlantısı
Hasan Basri Bayraktar

Tekrar hayırlı olsun Mehmet...Pejo her evde olmalı...vitese alışırsın...düz yolda ki hızlanma ve vites değişim hissiyatını seveceksin...
Yakıtta çok iyi değerler fazlasıyla mümkün...yazılım işine gelince yetkili servis sen onaylamazsan araca yeni yazılımı yüklemiyor.Geçen gittiğimde Fransa merkezde bi sıkıntı olduğunu ve yazılım aktarma esnasında olacak bir aksiliği göze alamayacağını söyledi usta...kalsın dedim.polen filitresi dıştan sol cam önünde ve çok basit...

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
Hasan Basri Bayraktar yazdı:

Tekrar hayırlı olsun Mehmet...Pejo her evde olmalı...vitese alışırsın...düz yolda ki hızlanma ve vites değişim hissiyatını seveceksin...
Yakıtta çok iyi değerler fazlasıyla mümkün...1-yazılım işine gelince yetkili servis sen onaylamazsan araca yeni yazılımı yüklemiyor.Geçen gittiğimde Fransa merkezde bi sıkıntı olduğunu ve yazılım aktarma esnasında olacak bir aksiliği göze alamayacağını söyledi usta...kalsın dedim.2-polen filitresi dıştan sol cam önünde ve çok basit...

1- Servet Abinin dediği yazılım motor yazılımı Haram beygirler. Senin dediğin güncel yazılım sanırım. Bunun için servise gideceğim.

2-Abi nasıl yaaaa. Adamlar komple torpido söktü

Cemal Demirezen yazdı:

Hayırlı olsun hocam, Allah kaza bela vermesin.

Teşekkür ederim Cemal.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Kaya yazdı:

Gelelim Eksilere

1-En büyük eksi bana göre Yüksek araç olduğu için salınıma alışmakta zorlandım. Dün Nurdağından otobana girdikten sonra köprülerde rüzgar kesiciler var orada çok fazla rüzgar olur. mondeo ile gittiğim hızda 3008 de yolda gezdim. (Lastik basınçları lastikçi ısrarla 34 bastı ondan olabilir belki. mondeo 32ydi hep)

6- Araç manueldeyken devir biraz yüksekse vites düşürmeye izin vermiyor. Ama dün onu çözdüm hafif ayağını gazdan çekip 2 defa - vurdurunca geçiyor.

12-Kapı iç tutacaklar düğmelerin plastikleri mondeoya göre kalitesi biraz düşük çok çabuk çizilme olmuş.

14- Vites topuzu Çok gereksiz büyük. C4 vites topuzu gibi estetik olabilirdi.

16- En büyük sıkıntım. Kumandadan camları kaldırmak için uzun basıyorum şayet camlardan biri tam inmemişse cam kapanmıyor. Çok ilginç. Camı tam indiriyorum ondan sonra basılı tutunca kaldırıyor.

1- Bunu yanlış olan lastik ölçüne bağlıyorum. 

6- Bunu yapma.. Dene vites düşürmüyorsa zorlama.

12- Boyanır.. Boya

14- Değiştirebilirsin. 308'in vites topuzu güzel.

16- Böyle olmamalı. Programlanabilir diye düşünüyorum. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya
(düzenlendi)
Mehmet Ozyurek yazdı:

1- Bunu yanlış olan lastik ölçüne bağlıyorum. 

6- Bunu yapma.. Dene vites düşürmüyorsa zorlama.

12- Boyanır.. Boya

14- Değiştirebilirsin. 308'in vites topuzu güzel.

16- Böyle olmamalı. Programlanabilir diye düşünüyorum. 

1- Lastik 215-65-16 orjinali 215-60-16ymış. 60-16 da küçük gelmezmi :)

6- 4500 devirde gitmek istiyorum ama :)

12-İnşallah

14-kaç model 308 vites topuzu (Eski kasanınki aynı yeni kasadada farklı bir vites topuzu var)

16-dün programladım kapanıyor. ama hala kapı açma butonuna basınca hala açılmıyor :) Bu açılma çok lüksmüş :)

tarihinde Mehmet Kaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Mehmet Kaya yazdı:

16-dün programladım kapanıyor. ama hala kapı açma butonuna basınca hala açılmıyor :) Bu açılma çok lüksmüş :)

Açma yok fransızlarda.. alışacaksın :)

Mesela japonlarda da sadece sürücü kapı camı tek dokunuşta açılır diğerleri açılmaz.. 

Mehmet Kaya yazdı:

6- 4500 devirde gitmek istiyorum ama :)

Çok yakmanın sebebini bulduk galiba.. 

Tüplü ve öfkeli mondeodan kalan alışkanlık olsa gerek.. Değiştir bu fikri :) 

Artık 3000 devir üstü gereksiz.. 

Mehmet Kaya yazdı:

1- Lastik 215-65-16 orjinali 215-60-16ymış. 60-16 da küçük gelmezmi :)

Gelmez gelmez :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Engin Deniz yazdı:

Bunun için yıldız alman lazım 😁

en az 5 silindir olması lazım ama. yoksa konuya bile yazdırmazlar.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Kaya

Gelmez gelmez [emoji4]

Kurum atmak için sıkıştığında hızlanmak için 4500e çıkarmak istiyorum.

Not: 2 yıldır zaten dizel kullanıyordum abi [emoji4]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...