İçeriğe Yönlendir

H4 Far Çizgisi

Onur Bulut

Recommended Posts

Onur Bulut

H4'Lerde far çizgisi böylemi olur ? Sokak lambası yolu daha iyi aydınlatıyor. Önerebilceginiz bir göz almayan led veya h4 ampul varmıdır ? 

Kısa

iXtbgJ.jpg

Uzun

sGDn6j.jpg

Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
(düzenlendi)

Al bundan 2 tane. Sonra bak bakalım nasıl aydınlatmıyor. :) Benim farlarda h4, aydınlatmıyor diye bende performans ampülleri aldım. Denemeni tavsiye ederim. Duvara 10 metre geriden çekebilirseniz far ayarının bozuk olup olmadığınıda anlarız. Far ayarı bozuk gibi.

https://urun.n11.com/ampul/h4-plus-120-bosch-gigalight-far-ampulu-seffaf-paket-6055w-P57492429

tarihinde Tuncay Uludağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Mehmet Muhip Yılmaz yazdı:

Sol taraf yüksek mi kalmış sanki ?

Çizgi benimde çok garibime gitti. Sol yukarda sag çok aşagıda normalde çizginin tek şekilde olması gerekmiyormu ? Birde sol ampul sag ampulden fazla parlıyor. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Far çizginizde (  ___/  ) sorun yok. Far ayarınızda sorun var. Bir de h4 çok performanslı bir aydınlatmaya sahip değildir. Ama öncelikle far ayarı yaptırınız.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

h4 oldum olsı nefret ettiğim bir çözüm. yan sanayi far alıp bixenon mercek yapmak lazım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın

H4 farı adam gibi yapan tek marka renault. Mercek gibi keskin hatta sahip oluyor ve ışık gücü şahane. Olay ampül değil far tasarımı.

Ve hiçbir h7 vs tabanlı farda düzgün çizgi alınmıyor.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
Servet Aydın yazdı:

H4 farı adam gibi yapan tek marka renault. Mercek gibi keskin hatta sahip oluyor ve ışık gücü şahane. Olay ampül değil far tasarımı.

Renault Kangoo nun farları ford connectten kat kat iyi gerçekten.

Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Servet Aydın yazdı:

Abi çözüm ne peki ? Bir takım daha far alıp bi xenon mercek montajımı ? 

Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
(düzenlendi)

Size önerim h4 bi xenon hella merceklerdir. Farı kesme ve biçme olmadan uygulayabilirsiniz. İstediğiniz zaman söküp geri takarsınız. Sökmesi takması kolay olur. H4 far yapısı olan araçlar için tasarlanmış ve merceğe d2s xenon ampül takılabiliyor. Bu sayede orijinal xenon ampül ve xenon beyni alarak performanslı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bu link sadece merceğin linki: https://a.aliexpress.com/_BStSb3

Bu linkde komple herşey dahil bir şekilde: https://www.theretrofitsource.com/bixenon-morimoto-stage-iv-CRK-S4?quantity=1

Wiring harness seçeneğini bi xenon relay h4 motocontrol diye seçin. Bi xenon mercek kısmınıda Morimoto D2S 5.0 inç LHD olarak seçin. Xenon ampülleride isteğiniz bir marka varsa seçeneklerden seçersiniz. Bu son attığım linkteki seti alırsanız başka bir şeye ihtiyacınız olmaz.

Size tavsiyem ilk attığım linkten merceği almanız olur. 2. attığım linkteki ürünlerin fiyatı baya tuzlu. İlk linteki merceği alın. Gerisini türkiyeden alırsınız.

Youtube'a girip videolarını izleyebilirsiniz morimoto ve nhk bi xenon merceklerin.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
Tuncay Uludağ yazdı:

Size önerim h4 bi xenon hella merceklerdir. Farı kesme ve biçme olmadan uygulayabilirsiniz. İstediğiniz zaman söküp geri takarsınız. Sökmesi takması kolay olur. H4 far yapısı olan araçlar için tasarlanmış ve merceğe d2s xenon ampül takılabiliyor. Bu sayede orijinal xenon ampül ve xenon beyni alarak performanslı bir şekilde kullanabilirsiniz.

Bu link sadece merceğin linki: https://a.aliexpress.com/_BStSb3

Bu linkde komple herşey dahil bir şekilde: https://www.theretrofitsource.com/bixenon-morimoto-stage-iv-CRK-S4?quantity=1

Wiring harness seçeneğini bi xenon relay h4 motocontrol diye seçin. Bi xenon mercek kısmınıda Morimoto D2S 5.0 inç LHD olarak seçin. Xenon ampülleride isteğiniz bir marka varsa seçeneklerden seçersiniz. Bu son attığım linkteki seti alırsanız başka bir şeye ihtiyacınız olmaz.

Size tavsiyem ilk attığım linkten merceği almanız olur. 2. attığım linkteki ürünlerin fiyatı baya tuzlu. İlk linteki merceği alın. Gerisini türkiyeden alırsınız.

Youtube'a girip videolarını izleyebilirsiniz morimoto ve nhk bi xenon merceklerin.

Teşekkür ediyorum.Youtube üzerinden dediğiniz gibi incelicem videoları.

Yorum bağlantısı
Selçuk Keleş

H4 kaybı fazla olan bir reflektör tasarımı. 1960'lardan kalma :) Kısa uzun geçişi verimi çok düşürüyor. @Tuncay Uludağ'ın önerdiği gibi bir performans ampulü takıp, yükseklik ayarını yapın ama mucize de beklemeyin.

Önceki kasa Nissan Micra'nın pörtlek H4 farının verimi nerdeyse xenon fara yakın çıkmıştı bir testte.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

H4 farda çare bixenon. En iyi ampülü almaktansa ortalama xenon kit ile mercek montajı derim :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Servet Aydın
H4 farda çare bixenon. En iyi ampülü almaktansa ortalama xenon kit ile mercek montajı derim [emoji4]

Kangoo kullan sonra konuşalım cicim
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Servet Aydın yazdı:

Kangoo kullan sonra konuşalım cicim

En iyi halojen mercekten iyi değil diyorum ben :)

Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
(düzenlendi)
Servet Aydın yazdı:

Görmeden yorum yapma diyorum bende :)

Aşağıdaki video mercedes citana ait. Mercedes Citan ile kangoonun kasası aynı sadece logosu ve torpido bölümü değişik. Far performansı çok iyi gerçekten.

Buda mercedes maybach b 200 modelinin far performansı, kameranın ne kadar iyi çektiğini göstermek için öylesine attım :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 yıl sonra...
Celal Aydın

Ampul değişimi yaparken far ayarını bozdum. Takarken sağa sola değdirdim diye düşünüyorum ayar kısmını. Bugün gittim far ayarı yaptırdım, yapamadı. Sağ far yüksekte kalmıştı, bir el atayım dedim, aşağı aldım biraz, hizaladım. 
Vaziyet bu;

(H4 Led var Bosch marka)

IMG_5334.jpeg

IMG_5331.jpeg

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...