İçeriğe Yönlendir

Klima Revizyonu

Mustafa Çoban

Recommended Posts

Mustafa Çoban
(düzenlendi)

Arkadaşlar merhaba, herkese sağlıklı uzun ömürler, kazasız sürüşler diliyorum. Sizin gibi değerli forumdaşlardan yardım almayı ümit ediyorum. Aracım Ford Focus II 2010 otomatik vites. Bugün uzunyola gidiceğim için sanayiye gittim aracın bakımları için. Usta aracı kaldırıp baktığinda klimanin kompresöründe sızıntı olduğunu yağ sızdırdığını gördü revizyon gerekli dedi fiyat olarak orjinal klima kompresör+gaz+işçilik 2.400 TL fiyat verdi. Bu tutar haliyle çok geldi. Ne yapmamı tavsiye edersiniz. Bu arada bakımı Yalovada yaptırdım, burası küçük olduğundan alternatif bulmak mümkün degil. İlginiz ve değerli bilgileriniz için şimdiden teşekkür ederim. 

tarihinde Mustafa Çoban tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Merhaba,

Eski focusumda aynı sorunu yaşamıştım. Bursa'da sadece 1 usta tamir edebileceğini söyledi,diğer 4 usta değişmesi gerekir dedi.Hatta bir usta tamir ettiğini iddaa edip para almadı ama gazı 1 haftada boşaldı. Çıkmaları 1000 TL civarı iken 400 TL'ye tamirini yaptırmıştım. 2,5 yıl önceydi. 1 yıl kadar kullandıktan sonra aracı sattım ama o dönemde gayet verimli çalışıyordu klima. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Merhaba, klimanın çalışma veriminde bir problem yoksa mesele sadece sızıntıysa bence yenisini almak yerine iyi bir pompa revizyon ustasına yaptırabilirsiniz. Tamir takımı değişimiyle halledilebilir diye düşünüyorum.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora

2400 TL bize çok geliyor ama bu arabaların sıfırları 200 bin TL falan. Yedek parçaların pahalı olması normal.

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çoban
Rifat Berber yazdı:

Merhaba,

Eski focusumda aynı sorunu yaşamıştım. Bursa'da sadece 1 usta tamir edebileceğini söyledi,diğer 4 usta değişmesi gerekir dedi.Hatta bir usta tamir ettiğini iddaa edip para almadı ama gazı 1 haftada boşaldı. Çıkmaları 1000 TL civarı iken 400 TL'ye tamirini yaptırmıştım. 2,5 yıl önceydi. 1 yıl kadar kullandıktan sonra aracı sattım ama o dönemde gayet verimli çalışıyordu klima. 

Bahsettiğiniz ustanın yeri ve ismini hatırliyormusunuz. İlginiz için teşekkür ederim.

M. Asım Kahraman yazdı:

Merhaba, klimanın çalışma veriminde bir problem yoksa mesele sadece sızıntıysa bence yenisini almak yerine iyi bir pompa revizyon ustasına yaptırabilirsiniz. Tamir takımı değişimiyle halledilebilir diye düşünüyorum.

Açıkcası klimanın performansında bi değişiklik hissetmedim. Öneriniz için teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Rifat Berber

Evet küçüksanayi de karakaş oto elektrik. Sahibi var kendisinin ilgilenmesini rica ederseniz daha iyi olacaktır zira işten o anlıyor. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Evren Erakçora yazdı:

2400 TL bize çok geliyor ama bu arabaların sıfırları 200 bin TL falan. Yedek parçaların pahalı olması normal.

gerçekten öyle malesef.

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
(düzenlendi)

Klima konusunda uzman ustalar var, klima, iyi bir araştırmayla bulabilirsin. Ama öncesinde işçilik, gaz basma ve parça masraflarını mutlaka pazarlık et. Gazla birlikte mutlaka yağ da koydur. Klima yağı özeldir. Vakum yaptırmayı da unutma. Klima kompresörünü sökmek arabasına göre değişse de 4 vida tutar genelde. Becerikli işi bilen ve gerekli anahtarları bulunan ısta 10 dakikada söker. Kompresörü dağıtmak da zor değil. Ama yaz diye klima ustalarının ağzını bıçak açmıyor. Bana bobin için 800tl çektiler. Ben 300 e herşeyiyle hallettirdim. Bobin bozuk olsa 400 450 olurdu en fazla. 

tarihinde Mustafa Yanar tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ali Gök

Klima kompresörüne ne kadar dediler

ben geçen hafta 1550 liraya aldm astranınni delpi

2400 ün içinde 200 gaz 200 de işçilik olsa 2000 lira yazmışlar 

netten baktnızmı hiç

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Çoban
Ali Gök yazdı:

Klima kompresörüne ne kadar dediler

ben geçen hafta 1550 liraya aldm astranınni delpi

2400 ün içinde 200 gaz 200 de işçilik olsa 2000 lira yazmışlar 

netten baktnızmı hiç

Çok bilgim olmadığı için Netten bakmadım. Toplamda orjinal 2400 TL dediler.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...