İçeriğe Yönlendir

Fiesta - 1.4 TDCI Mazot Hava Problemi

Fatih_Yıldırım

Recommended Posts

Fatih_Yıldırım

Araç sıcakken mazot azdı stop etti 2. Veya 3. Marşta çalıştı. Sabah soğukken çalışmakta zorlandı mazot pompası ile havasını almam sonucu çalıştırdım. Yokuş yukarı çıkarken 2 kere mazot kesdi. 1 saatlik yola gittim tekrar çalışmakta zorladı. Mazot filitresi deyişi , mazot el pompası takımı deyişti , mazot enjektör borusu hortumu deyişti. 1.5 gün hiç problem yaşamadım fakat bu sabah mazot hava yapmış baya vakvakı pompaladıktan sonra aracı çalıştırdım ama sorun düzelmedi bilgi verirseniz sevinirim

Yorum bağlantısı
Mustafa Ortataş

mazot filitresi orjinal ekipman mı birde mazot filitresinin contası sağlam takıldı mı ona bakılmalı

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Enjektörden pompaya dönen hortumda 2 tane çek valf olması lazım. Onlar işlevini yitirdiyse hava yapıyor olabilir.

Yorum bağlantısı
Fatih_Yıldırım
Mustafa Ortataş yazdı:

mazot filitresi orjinal ekipman mı birde mazot filitresinin contası sağlam takıldı mı ona bakılmalı

Mazot filitresi yeni değişmişti ve mazot filtresindendir die yenisini kontrol edilerek tekrar takıldı fakat sorunu çözmedi

Oğuzkan Erışık yazdı:

Enjektörden pompaya dönen hortumda 2 tane çek valf olması lazım. Onlar işlevini yitirdiyse hava yapıyor olabilir.

O konuda bi kontrol yapılmadı kontrol yaptırıp sonucunu paylaşıcam

Yorum bağlantısı
Fahrettin Doğdu

aynı sorunu aracımın rutin bakımında mazot filtresi değiştikten bir sonra yaşadım ben de. sorun halen devam ediyor. 

Yorum bağlantısı
Fatih_Yıldırım

Arkadaşlar problem çözüldü antalyadaki bi usta buldu problemi mazot filitresi altındaki müşür soketinden dolayı yapıyormuş soketi yeniledi ve problem ortadan kalktı 

Fahrettin Doğdu yazdı:

aynı sorunu aracımın rutin bakımında mazot filtresi değiştikten bir sonra yaşadım ben de. sorun halen devam ediyor. 

Sende mazot filtresinin altındaki soketi yeniler derim zamanla söke taka deforma oluyor galiba

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...