İçeriğe Yönlendir

Tüvtürk Teknisyen Eksikleri.

Murat Kırçal

Recommended Posts

Murat Kırçal

Dün aracımı muayene ye götürdüm. Sıkıntısız geçti. Ama hafif kusur yazmışlar. Yazılanların hepsi araçta mevcut. İlk yardım çantası ve yangın tüpü araçta yok diye yazmışlar. Ben arka koltuğun üzerine koymuştum. Eskiden ilk yardım çantası yoksa sıkıntı idi ama anlamadım kafalarına güneş geçti galiba çok sıcak..

Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Boşuna kendinizi yormayın. Bende bir zamanlar istedi 2 litrelik yangın söndürme tüpünü gösterdim. Ona rağmen tarihi geçmiş olan 1 litreliği gösterip yazmışlardı. Klasik motor no okunamıyor. Farlar ayarlı değil muhabbeti yıllardır devam ediyor. Bence uğraştığınıza değmez.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Murat Kırçal yazdı:

Dün aracımı muayene ye götürdüm. Sıkıntısız geçti. Ama hafif kusur yazmışlar. Yazılanların hepsi araçta mevcut. İlk yardım çantası ve yangın tüpü araçta yok diye yazmışlar. Ben arka koltuğun üzerine koymuştum. Eskiden ilk yardım çantası yoksa sıkıntı idi ama anlamadım kafalarına güneş geçti galiba çok sıcak..

bagajda neden değil? yangın tüpü ve ilk yardım çantası için  arka koltuğa bakmaz ki onlar 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Geçen muayenede Balıkesir'de fena sinirlenmiştim bunlara, tek kiosk koymuşlar ihtiyarlar yavaş işlem yapıyor beceremiyorlar kimse yardımcı olmuyor muhatap yok, ilgilenen yok ancak para alıp suratsızlık yapıyorlar, sabah randevumu kaçırmıştım zaten izindeyim kolay olsun diye orada yaptırayım demiştim günümü berbat etiler, sabah randevusu kaçınca tesadüfen akşam tek araçlık boşluk vardı ona girmiştim...

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)

Bir hafta kadar önce Ankara İvedik'te muayeneye gittim Fiorino ile. Aracı görevliye teslim ettim arkaya dolandım. En son far kontrolleri vs yapıldı görevli sağlık seti ve yangın söndürücüyü sordu. "Bagajda hocam görmediniz mi?" dedim. "Tamam" dedi, hiç bakmadı bile. Evrakları teslim almak için arabayı park ettim bekliyorum. İsmim anons edildi. Görevli "aracınız muayeneden geçti endişe etmeyin ama tekrar muayene edeceğiz" dedi. Bakanlık öyle buyurmuş, bize de bonus muayene çıkmış. Neyse tekrar başa döndük. En son teslim alırken "bugün 2 kere girdim seneye getirmem artık ona göre" dedim görevli arkadaş "o öyle olmuyor işte" diye kaale alıp cevap verdi :D

Benden sonra muayeneye giren Fiat Punto marka aracın olan emniyet kemerine yok, çalışan fren lambalarına çalışmıyor diye yazmışlar, ağır kusurlu olarak kaldı. Çocuk istasyon şefiyle konuştu, "artık yapacak birşey yok tekrar randevu al geçirelim" demiş.. Burunlarından kıl aldırmıyorlar. Havaları mega starlarda bile yok. Arabayı hareket ettirirken pati çekmeler falan. Güya arabanın çekişini kontrol ediyorlarmış, yersen :D Evrak vs imzalatırken bi kasılmalar falan.

En garibime giden de kıytırık bi egzoz muayenesi için 80 TL, aracın 2 sağına soluna bakılması için 340 küsür TL ödüyoruz.. İsmi anons edilen böyle bi heyecanla görevliye doğru gidiyor heyecanlı heyecanlı, "kazığı yedik ama sıkıntısız geçtik çok şükür" edalarıyla..

Bir de merak ettiğim bir şey var.. Belki 15-20 defa muayeneye gitmişimdir farklı istasyonlara. Şimdiye kadar hiç böyle lüks veya süper spor araba tabir edilen cinsten bir araç görmedim. Bunların muayenesi farklı bir muameleye mi tabi oluyor, nedir?

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Fatih Keskin

Benim ark arabasını sert kullanan elemana çıkışınca tartismislar di arkadaşım tek yumrukla yere serdi elemanı tabi ortalık karıştı çağırın şimdi polis i dedik cagirmadilar aracı ağır kusurla bıraktılar 1 gün sonra gittiğimizde müdür kapıda karşıladı hiç içeriye girmeden geçti kağıdını verdiler

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Aha motor no burda kraya okunamiyor diye yazma dememe ragmen yine de yazmisti arkadas sagolsun.

Muayeneden geciyon tamam da o kagitta kusur gormek gercekten sinir bozucu.

Yorum bağlantısı
Erdem Dertsiz
Metin Akbal yazdı:

Aha motor no burda kraya okunamiyor diye yazma dememe ragmen yine de yazmisti arkadas sagolsun.

Muayeneden geciyon tamam da o kagitta kusur gormek gercekten sinir bozucu.

Abi ona bilerek bakmıyorlar. Change çıkma durumunda çok uğraştırıyormuş :)

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin

Geçen hafta gittiğimde bi yamuk yapsınlar da olay çıkarayım diye bakındım ama gayet iyiydi elemanlar. Esenyurt. 

• Beğen 2
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Koray Demir

Tembellikten bakmadıkları şeye yok diye yazmaları normal motor no da aynı şekilde tenezzül edip bakmıyorlar. Sanırsam tüm şubelerde böyle usturuplu işleyenine denk gelmedim personel aşırı kaba, nezaketsiz ve buna rağmen ukela. Benim ilk yardım seti ve yangın tüpü yok diyemez mesela çünkü araçta 2+2 kg lık 2 adet, 1 adet 1kg lık setin içerisinde olmak kaydıyla 3 tane söndürme tüpü mevcut hepsinin tarihleri güncel hangi birini görmedim diyebilecek 😊

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Yurdaer Elay yazdı:

En garibime giden de kıytırık bi egzoz muayenesi için 80 TL, aracın 2 sağına soluna bakılması için 340 küsür TL ödüyoruz.. 

Aynı dertten müzdaribim :)

420 lira nedir ya. Kolay kazanmıyoruz.. 

Hacı Şenyurt yazdı:

Klasik motor no okunamıyor. Farlar ayarlı değil muhabbeti yıllardır devam ediyor. Bence uğraştığınıza değmez.

Benim arabanın da motor numarası okunamamış, farları ayarsızmış 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Muhammet Ergün

10 dakikada 420 lira güzel para çok yazık. Bunun ne kadarı devlete kesiliyor acaba.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
(düzenlendi)
Muhammet Ergün yazdı:

10 dakikada 420 lira güzel para çok yazık. Bunun ne kadarı devlete kesiliyor acaba.

Bir gazetede şöyle bir bilgi var.

Alıntı

Muayene ücreti olarak elde edilen hasılat tutarı toplamının (katma değer vergisi hariç) ilk üç yıl %30'u, sonraki yedi yıl %40'ı, daha sonraki on yıl %50'si ile %5 oranında fazla tahsil edilen tutarın tamamı Hazine'ye verilmektedir.

Kaynak

tarihinde Yurdaer Elay tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

3 hafta evvel gittim sanırım. Beni karşılayan güvenlik görevlisinden  aracımı teslim eden teknisyene kadar herkes gayet kibar ve güler yüzlüydü.

Sanırım şube md'lerinin davranışlarına göre elemanlar şekilleniyor diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kürşad Özpamuk

Benzinde çalışmayan LPG li aracımın geçmişliği var 3 sene oldu sanırım. Burdan o teknisyene teşekkürü borç bilirim 🤗

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
Mehmet Yeter yazdı:

Farları ayarlayıp öyle gittim yine de farlar ayarsız yazmışlar. 

2016 model 2017 trafiğe çıkışlı led farlı aracımın muayenesinde kısa farlara ayarsız yazmışlar. Halbuki farların aydınlatma alanı hıza ve hava durumuna göre değişiyor. Durur haldeyken  sadece önde küçük bir alanı aydınlatıyor. Hata biraz da bizde onların raporunundaki hafif kusurları kaale alıp egolarına rsvsn yaptırıyoruz.

Fiestayı muayene de teslim ederken bak bu yeni yangın tüpü, ilkyardım vs hepsi burada ona göre dedim, Hatasız geçti.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı
Erdem Dertsiz yazdı:

Abi ona bilerek bakmıyorlar. Change çıkma durumunda çok uğraştırıyormuş :)

C320 ye C32 Amg motoru taksan sıkıntı olmayacak yani. 

Gürcü de yapacaktım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tamer Olcay Çiçek
Ümit Türk yazdı:

bagajda neden değil? yangın tüpü ve ilk yardım çantası için  arka koltuğa bakmaz ki onlar 

Bende şoför koltuğunun altındaki bulunan boşlukta durmalıdır diye biliyorum

Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya

Hiçbirini takmıyorum,alıyorum evrağı işime bakıyorum.Motoru 10 gün önce muayeneye sokum, arka çanta takılı diye kusur yazmışlar.Far ayarsızmış.Sıfır aldım 3 yıl oldu fabrika ayarlayamamışsa banane.Ayarının bozulacağını sanmıyorum, en başından beri ayarsızmıştır.O halde gümrükte muayeneye sokun.Bakalım görelim kaçının farı ayarlı çıkacak.Far ayarı yaptığı yer terazidemi? önce kendine sonra milletin malına çamur at.Çok takıntılı adam var kağıtda sarı renk görmek istemeyen.

Geçensene ilave %20 gümrük vergisi çıkmıştı,pandemiden ötürü yine çıktı.Heralde biryerlerde bu paraları bastığımı sanıyorki habire benim alacağım ürüne vergi koyup duruyor.Motoru değiştireceğim, okadar parayı vermek zoruma gidiyor.Geçen sene sıfır motor alacağımız paraya şuan 2.elini alamıyoruz.Temiz az kullanılmış bulayım diyorsun en az 60 bini gözden çıkaracaksın.İnsaf hani.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter
Erol Güven yazdı:

Her şey güzelde neden kredi kartı geçmiyor.

Hatta biraz daha ütopik olalım. Sitesinde online ödeme olsa hiç vezne vs muhatap olmadan işimizi halletsek 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Fatih Sarıkaya yazdı:

Motoru 10 gün önce muayeneye sokum, arka çanta takılı diye kusur yazmışlar.Far ayarsızmış.

Bu güne kadar sadece Qashqai ile kusursuz geçebildim.. O da muhtemelen elemanın işinin yoğunlundan olsa gerek.. 

Ayarsız far sorunu her aracımda oldu.. 

Vardır bunun ile ilgili bir bir çekinceleri.. Yoksa bu kadar far ayarsız olamaz.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...