İçeriğe Yönlendir

Beyaz Balinam Grand C-Max

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert

Değerli üstatlar; 

Aracımı alalı tam 1 yıl olacak. Bugün yarın derken konu açamamıştım. 

Hafta sonu detaylı temizlik ve pasta cila yapınca dedim tam sırası.

2013 model 1.6 TDCİ 115 PS 6 ileri manuel Titanyum-X 7 kişilik Grand C-Max.

Bazı özellikleri;

- Bi-xenon far

- Viraj aydınlatma (farların içinde)

- Çift yönlü dijital klima

- Yokuş kalkış desteği

- Anahtarsız çalıştırma

- Anahtarsız giriş

- Sony teyp (USB, AUX, CD)

- Otomatik elektrikli bagaj (hem içeriden hem de anahtardan açılıp kapanabiliyor)

- Panoramik cam tavan

- Ön arka park sensörü

- Isıtmalı IR ön cam

- Otomatik katlanır, Isıtmalı elektrikli yan aynalar

- Karartmalı dikiz aynası

- Bluetooth

- Sesli komut

- Hız sabitleme

- Hız limitleme

- Kendi kendine eller serbest otomatik park

- Yağmur ve Far sensörleri

- ABS, ESP, TCS

- Hareketli arka koltuklar

- Bagaj içerisinde 7. sıra koltuklar

İlk sahibinden 56 bin küsür km de iken aldım.

Kaza, Tramer, Değişen yok.

Alır almaz yağ/filtre bakımı yapıldı ve yıldan dolayı triger, devirdaim, v kayış, antifiriz, balatalar ve diskler değişti.

4 adet Falken 215/50 R17 95W ECORUN ZE310 seri lastikler takıldı.

Detaylı temizlik ve Ozon temizliği yapıldı.

Akü Varta 80 AH ile değişti.

Ön çakmaklık, 2.1A ve 1A çıkışlı USB ile değiştirildi.

Arka camlar fabrikasyon karartmalıydı. Onlara uygun ön yan camlara film çekildi.

Yine ön 2 kapıya Keyless Go/Anahtarsız giriş yapıldı. Yurt dışındaki araçlarda olan orijinal kollar ve ekipmanlar kullanıldı. Anahtarsız çalıştırma ile anahtar kullanmak hayal oldu:)

Fabrikasyon yazılım güncellemesi yapıldı.

Ve son olarak 1,5 ay önce Stage1 yazılım yapıldı. 115 Ps-140 Ps civarına, 270 tork 340 civarına çıktı. Alt devirlerdeki hantallık tamamen ortadan kalktı. Üst viteslerde zaten canlıydı, daha iyi oldu.

Buyurun fotoğraflara;

Burada detaylı iç dış temizlikten sonra, demir tozu ve kil uygulaması yapıldı.

K095mD.jpg

7yJnSD.jpg

8aOk7T.jpg

m1zQmH.jpg

Y3DpgT.jpg

V5tOtN.jpg

3kxvww.jpg

Vf9vW5.jpg

njhnpB.jpg

3Im5aX.jpg

Th8fJN.jpg

Gfp8JI.jpg

jcq3VL.jpg

Bunlar da pasta ve ciladan sonrakiler;

BQwr94.jpg

N1Dvrg.jpg

6YPN94.jpg

1cy1dI.jpg

• Beğen 20
  • Teşekkür 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Maşallah. Çok dolu bir araç. Kusursuz. Güle güle kullanın

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

Maşallah çok güzel. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar

Beyaz balinaya maaşallah...

2013 tit-x compact  var bende de.

Yazılım  konusunda  kararsızım. Ne zaman ve nerede yapıldı?  Ne kadara yapıldı? Uzun vadede sorun çıkartır mi diye kaygılarım var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
İnan Çınar yazdı:

Yazılım  konusunda  kararsızım. Ne zaman ve nerede yapıldı?  Ne kadara yapıldı? Uzun vadede sorun çıkartır mi diye kaygılarım var. 

Bence Hiç ellemeyin hocam. Zaten motorlar iyice hassaslaştı. Bırakın kendi yazılımında kalsın derim

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Maşallah. Çok dolu bir araç. Kusursuz. Güle güle kullanın

Teşekkür ederim.

Eyüp Çetin yazdı:

Maşallah çok güzel. Allah kazasız belasız sürüşler nasip etsin. 

Amin cümlemize.

İnan Çınar yazdı:

İstanbul' da Haramidere sanayi sitesinde yapıldı. Usta Renault Yetkili Servis eski yazılım ustası. Kendi yerini açtı. Çok araştırdım yapmadan önce, Stage1 için sorun yaşayan kimse görmedim. İstediğiniz zaman eski yazılımına dönebiliyorsunuz. Ben bu saatten sonra kesinlikle düşünmem. İnanılmaz fark etti. 1-2. vitesler çok hantaldı. Çok çok rahatladı. Rampada 2-3 de bayılmalar son buldu. Kasisten geçerken 2 de toplamıyordu, şimdi titreme bile yok. Ben tavsiye ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Fatih Evcin yazdı:

Maşallah çok güzel 

Teşekkür ederim.

Sinan Akgöl yazdı:

Maşallah kazasız belasız iyi günlerde kullanın 

Amin cümlemiz inşallah.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Bence Hiç ellemeyin hocam. Zaten motorlar iyice hassaslaştı. Bırakın kendi yazılımında kalsın derim

Hocam ben de çok kararsız idim fakat aradaki farkı görünce elzem olduğunu anladım.

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter

Maşallah güle güle kullanın Aydın hocam sıradaki c max için fikir oluşuyor kafamızda 5 6 seneye sıra ona gelir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Mahmut Yıldız yazdı:

Maşallah, güle güle kullanın. 

Teşekkür ederim.

Mehmet Yeter yazdı:

Maşallah güle güle kullanın Aydın hocam sıradaki c max için fikir oluşuyor kafamızda 5 6 seneye sıra ona gelir. 

Hocam C-Max bağımlılık. Bundan önceki de 2008 Tit-x idi.

Şimdi ben bunu satsam, bu dolulukta ne alabilirim?

Üzerinde sattığım kadar daha koymam lazım ki beni memnun etsin.

Şu piyasada çok zor:i-ih:

Tolgahan Doğru yazdı:

Çok şık.

Teşekkür ederim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Muhip Yılmaz

Sürgülü kapılar sebebiyle Enişte Doblo'yu sattın mı ? gibi sıcak şakalara maruz kalınacak olsa da :D  şahane araç :)  Maşallah 🧿🧿🧿🧿

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Talha Bilgi

Maşallah tam bir aile aracı, güle güle kazasız belasız cezasız kullanmanız dileğiyle

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu araba epey güzelmiş. Şimdi bu arabada 115 beygir benim arabda 115 beygir. Bu hem daha ağır bir arabaya benziyor ayrıca 6 ileride şanzımanı var. Merak ettim yazılım önce rampada kalkışı nasıldı. 

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Yazmayın mı unuttunuz bir tek kör nokta uyarı sistemini göremedim

Ali Darbaz yazdı:

Bu araba epey güzelmiş. Şimdi bu arabada 115 beygir benim arabda 115 beygir. Bu hem daha ağır bir arabaya benziyor ayrıca 6 ileride şanzımanı var. Merak ettim yazılım önce rampada kalkışı nasıldı. 

Sence bu dizel 115ps karavan çekemez mi

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Talha Bilgi yazdı:

Maşallah tam bir aile aracı, güle güle kazasız belasız cezasız kullanmanız dileğiyle

Teşekkür ederim.

Ali Darbaz yazdı:

Kesinlikle hantaldı. Aracın net ağırlığı 1567 kg. Özellikle 1. ve 2. vitesten çok şikayetçiydim. Yazılımdan sonra her şey değişti. Bundan önceki aracım aynı motor 110 beygir 5 ileriydi. O daha atikti. Tabi kg farkı da vardı.

Şöyle özetleyeyim, yazılımdan önce yazın şehir içi tüketim 6.7 civarı iken şuan 6 litre. Aynı kullanım tarzı ile. Sürüş sitili olarak genelde devir çeviririm. Daha sakin kullansam daha düşük rakamlar yakalayabilirim.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Yazmayın mı unuttunuz bir tek kör nokta uyarı sistemini göremedim

Sence bu dizel 115ps karavan çekemez mi

Maalesef bir tek o eksik fakat küçük bir işlem ve orijinal parça ile o da halloluyor. 

Sırasıyla yapacağız artık:)

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Aydın Sert yazdı:

Teşekkür ederim.

Kesinlikle hantaldı. Aracın net ağırlığı 1567 kg. Özellikle 1. ve 2. vitesten çok şikayetçiydim. Yazılımdan sonra her şey değişti. Bundan önceki aracım aynı motor 110 beygir 5 ileriydi. O daha atikti. Tabi kg farkı da vardı.

Şöyle özetleyeyim, yazılımdan önce yazın şehir içi tüketim 6.7 civarı iken şuan 6 litre. Aynı kullanım tarzı ile. Sürüş sitili olarak genelde devir çeviririm. Daha sakin kullansam daha düşük rakamlar yakalayabilirim.

Maalesef bir tek o eksik fakat küçük bir işlem ve orijinal parça ile o da halloluyor. 

Sırasıyla yapacağız artık:)

Ford onu opsiyonla satıyordu galiba. Ama araç c segment için ultra dolu hocam. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Maşallah nazar değmesin çok güzel,harika,gözlerimizin pasını aldı,en sevdiğim renk,hem ford hem c-max daha ne olsun....:bravo:

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Çok güzel güle güle kullanın. [emoji3478] [emoji3478]

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...