İçeriğe Yönlendir

Fiat Egea Farın Biri Yanmıyor.

Emrah Arslan

Recommended Posts

Emrah Arslan

Merhaba foruma yeni üye oldum. 

İki hafta önce aldığım Fiat Egea 1.6 benzinli otomatik aracımda anahtar ile uzaktan kilidini açtığım zaman sürücü tarafındaki far tanıyor ancak yolcu tarafındaki far yanmıyor ama aracı çalıştırdıktan sonra farların hepsi yanıyor bir sıkıntı yok. Aldığım yere sordum ancak aracın özelliği olabilir dedi fakat inanmadım. Acaba sorun nedir? 

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

2018 de led yok mu farlarda onlar yanıyor karşılama için. easy paket filansa çift flamanlı h15 ampul var onun bir flamanı patlak olabilir

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Kontak kapanirken sinyal yonune dogru hareket yapinca tek tarafli yakiyordu. Belki alakasiz bir durumdur ama sinyal kolu problemi olabilir mi? nedense aklima bu durum geldi..

Yorum bağlantısı
Emrah Arslan
Mustafa Tüfekçi yazdı:

orjinal far mi Xenon vs var mi

Orjinal far ve farlar patlak vs değil 

Alpay Sumer yazdı:

Kontak kapanirken sinyal yonune dogru hareket yapinca tek tarafli yakiyordu. Belki alakasiz bir durumdur ama sinyal kolu problemi olabilir mi? nedense aklima bu durum geldi..

Bilmiyorum ancak kolda ve sinyallerde bir sıkıntı yok. Hatta servise bakıma götürdüğümde onlarda anlam veremedi ancak servisteki elemanlarda bana fazla bilgili gelmedi zaten. 

Mehmet Cihat yazdı:

2018 de led yok mu farlarda onlar yanıyor karşılama için. easy paket filansa çift flamanlı h15 ampul var onun bir flamanı patlak olabilir

Serviste baktık farlara ve patlak vs yok garip bir durum bilmiyorum. Zaten patlak olsa araba çalışırken yanmayan far yanıyor :)

Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Fiat servisinin calisma prensibini anlamis degilim..

Egea’da arayip “sis farim yaniyor ancak ekrandan hatayi silemiyorum” demistim. “Sizden kaynakli beyefendi” demislerdi..

O gun bugundur Egea kullanmaya korkuyorum :)

ilk etapta Alpay bey’in soyledigi geldi aklima, kontak kapali konumda sinyal vermeniz durumunda tek tarafli on arka park lambalari yaniyor.. Kolu duz konuma getirip denediniz mi? Ya da sikayet durumunda on arka aydinlatmalar bagimsiz sekilde mi yaniyor?

Yorum bağlantısı
Emrah Arslan
Furkan Sumer yazdı:

Fiat servisinin calisma prensibini anlamis degilim..

Egea’da arayip “sis farim yaniyor ancak ekrandan hatayi silemiyorum” demistim. “Sizden kaynakli beyefendi” demislerdi..

O gun bugundur Egea kullanmaya korkuyorum :)

ilk etapta Alpay bey’in soyledigi geldi aklima, kontak kapali konumda sinyal vermeniz durumunda tek tarafli on arka park lambalari yaniyor.. Kolu duz konuma getirip denediniz mi? Ya da sikayet durumunda on arka aydinlatmalar bagimsiz sekilde mi yaniyor?

Kol düz çünkü sokağıma aracımın park ederken sinyal veriyorum ve sonrasında kendi otomatikmen kapanıyor ve ben de kontrol ettim :) ekrandan bu özelliği kapattığımda sorun yok ama işte özelliği açınca sorun ortada :))

İlk defa Fiat servisine gittim abi normal 10 bin bakımına ve 5 saat sürdü hiç beğenmedim. Aracın sigortası var mı bilmiyorum ama ona bile bakılmadı. Sadece siz aracı sabahtan bırakın yarın gelin alın dediler ve ben de güvenmedim bırakmadım. Bir de bu durum muayene için sorun çıkartır mı? Asıl aklımda bu soru var. 

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bence sinyal kolunda sıkıntı var kendini sinyal verilmiş sandığından tek tarafın farını yakıyor kısa devre olabilir. Sinyal kolunun notmal işlevinde sorun var mı? Kendi kendine sinyal verme- yahut hiç sinyal vermeme vs gibi?

Yorum bağlantısı
Emrah Arslan
Cem Işık yazdı:

Bence sinyal kolunda sıkıntı var kendini sinyal verilmiş sandığından tek tarafın farını yakıyor kısa devre olabilir. Sinyal kolunun notmal işlevinde sorun var mı? Kendi kendine sinyal verme- yahut hiç sinyal vermeme vs gibi?

Sinyal vermede herhangi bir sıkıntı gözüme çarpmadı ve kolunda da bir sıkıntı görmedim. Ancak kısa devre olabilir fakat bunun servisi söylemesi lazım ama onlar hiç oralı bile olmadı. Peki bu durum araç muayene zamanı bir sıkıntı çıkarır mı? 

Yorum bağlantısı
Cem Işık
Emrah Arslan yazdı:

Sinyal vermede herhangi bir sıkıntı gözüme çarpmadı ve kolunda da bir sıkıntı görmedim. Ancak kısa devre olabilir fakat bunun servisi söylemesi lazım ama onlar hiç oralı bile olmadı. Peki bu durum araç muayene zamanı bir sıkıntı çıkarır mı? 

Başka ve daha yetkili bir servise gitmenizi öneririm. O özelliği kapattığınızda farlar normal çalışıyor ise o şekilde gidin bana kalırsa. Sıkıntı olmasın. Ancak araç çalışır iken sorun yoksa, muayenede de sorun olmaması gerekir.

Hatta fiat türkiye sayfasına yazın şikayetinizi, onlar daha çözüm odaklı olabilir sanıyorum.

Yorum bağlantısı
Emrah Arslan
Cem Işık yazdı:

Başka ve daha yetkili bir servise gitmenizi öneririm. O özelliği kapattığınızda farlar normal çalışıyor ise o şekilde gidin bana kalırsa. Sıkıntı olmasın. Ancak araç çalışır iken sorun yoksa, muayenede de sorun olmaması gerekir.

Hatta fiat türkiye sayfasına yazın şikayetinizi, onlar daha çözüm odaklı olabilir sanıyorum.

Zaten çözüm bulunmazsa far özelliğini kapatıp gideceğim çünkü çalışırken bir sorunu yok. Servise tekrar gideceğim plastik bir parçasını takmak için o zaman aracın sigortasına ve sinyal koluna baktırırım yine bir şey yapmazlarsa başka servise gideceğim. Teşekkür ederim. 

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Servis anketi düşer size, memnun kalmadığınız yerleri bildirin. Belirli puan altında sıkıntı yaşıyorlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Verin en düşük servis puanını bakın sorununuzu nasıl çözüyorlar. Peşinizi bırakmazlar. Gerekirse yedek araç verip sizin aracınızın sorununu çözerler. Firmaların ekmek yediği yegane kapı yetkili servis işlemleri. O yüzden anket için aramadılarsa düşük puan verin. Yok yüksek verdiyseniz başka bir yetkili servise gidin. Çözemezlerse onlara düşük puan verirsiniz bu sefer onlar çözmek zorunda kalır.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Emrah Arslan yazdı:

İlk defa Fiat servisine gittim abi normal 10 bin bakımına ve 5 saat sürdü

Demek tümü böyle... Bende bi tek benim gittiğim Jeep servisi böyle sandım. Halbuki grubun tamamı böyle demek ki...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Ford araçlarda followme özelliği kontağı kapattıktan sonra sinyal koku ile programlanıyor. Sizdede bu özellik tek taraflı programlanmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Sani Gerşon yazdı:

Demek tümü böyle... Bende bi tek benim gittiğim Jeep servisi böyle sandım. Halbuki grubun tamamı böyle demek ki...

Bende 2 saatte kalabalık olmasına ve kampanya yoğunluğu olmasına rağmen çıkardılar. 

Yorum bağlantısı
Emrah Arslan
Metin Uzunoğlu yazdı:

Ford araçlarda followme özelliği kontağı kapattıktan sonra sinyal koku ile programlanıyor. Sizdede bu özellik tek taraflı programlanmış olabilir.

Umarım dediğiniz gibidir ancak bunu servisin bilmesi gerekiyor. Aracın özelliği budur diye ancak ampül patlak dediler bende patlak olan ampül araba çalışırken yanmaz dedim ama yine de ampülü değiştirip baktık :)) Neyse tekrar aynı yere parça değişimi yapmak için gideceğim ve o zaman tekrar soracağım kendilerine bakalım ne olacak. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...