İçeriğe Yönlendir

Uyku Kaçırma Yöntemleri

Tansu Kalafatoğlu

Recommended Posts

Selçuk Bakış
Köksal Yılmaz yazdı:

Gözlüklü biri olarak örnek link alsam

Satış sitesi denk gelmedim bakarım yine ama yedek güneş gözlüğü alırken bu denk geldi asıl gözlük olarak bunu kullanıyorum artık.

Aşağıdakine benziyor bendeki.

3'ü üst üste de takılabiliyor 😀

hoca1.jpg

https://optisyeninsesi.com/hocaoglu-optik-ten-super-uclu/

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Sefa Çelik yazdı:

Yeni nesil kahvelerden sütlü americano veya latte alırım. Bir de ciklet. Bana yeterli geliyor.

Çok sık uzun yol yapan bir arkadaşınız olarak tavsiyem, yol arkadaşı edinin. Yani herhangi bir araç ile beraber gitmeye çalışın. Bazen o önde olsun, bazen siz. 50-100 km sonra rotanızdan ayrıldığında yenisini edinin, mümkün olduğunca yalnız devam etmeyin. 

Gece yolculuğuna bayılırım, gündüz yolculuğuna yeğlerim. Gece yolculuğu yapacaklara tavsiyem, en önde gitmeyin. Mümkün olduğunca sizin epey önünüzde bir çift stop ışığı olsun. O stopları takip edin. 

Şu son cümle çok güzel oluyor. Öndeki iki stop lambası yol çizgisini güzel belirliyor ve tedirginliği bir nebze alıyor. Gece Arabada çocuklar ve hanım uyuduğu için mecbur tek gidiyorum ben de. 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin

Ben de artık eskisi gibi uzun yol gidemiyorum,  500-600 km'de pilim bitiyor sorun kendimde sanıyordum herkes aynı gibi...😀

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar

Gece yolculuk yapmayın, en geç 23,24 gibi bırakın direksiyonu, hele dönüş yolundaysanız yorgusanız daha tehlikeli. Bir defa gece yolculuğunda kafam düştü🙂 yani uyumuşum anlık olarak üstelik virajlı yol. Hemen sağa çekip elimi yüzümü yıkadım ve ilk istasyonda uyudum. Yani ne kadar zorlarsanız o kadar tehlikeli. 

Yorum bağlantısı
O.Yücel Çetin
Mustafa Yanar yazdı:

Gece yolculuk yapmayın, en geç 23,24 gibi bırakın direksiyonu, hele dönüş yolundaysanız yorgusanız daha tehlikeli. Bir defa gece yolculuğunda kafam düştü🙂 yani uyumuşum anlık olarak üstelik virajlı yol. Hemen sağa çekip elimi yüzümü yıkadım ve ilk istasyonda uyudum. Yani ne kadar zorlarsanız o kadar tehlikeli. 

Kesinlikle haklısınız, ben de uyudum bir kere bir anlık öyle yorgundum anlatamam, bir saatlik mesafe kalmıştı gideceğimiz yere hemen hemen, eşimin ikazı ile anlık kurtardım arabayı orta refüje çıkıyordum az daha kesinlikle yorulan sağa çeksin uyusun. 

Yorum bağlantısı
Emin Önal

Çıkmadan 1-2 saat uyuyup muhakkak gece yolculuğu yaparım.

Sabaha karşı eğer gelirse uyku kaçırma yöntemim tuzlu çekirdek yemek ve buzlu nescafe :)

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Bu bayrama kadar hep gece yolculuğu yapardım. Serin, daha sakin, ertesi gün izinden gitmemiş olsun falan.

Bu sefer hem gidiş hem de gelişi gündüz yaptım. 

Bana daha kolay geldi yolculuk. 

Mesela uykum hiç gelmedi, kola vuran güneşe rağmen.

Göre göre, geze geze gittik.

Sık sık mola verdim, çocuk da rahat etti sıkılmadı.

Tek sıkıntım yolda çok fazla kasapla muhatap oldum. Gece sanki daha tecrübeli şöförler oluyordu. 

Dikkatli gitmesem kaza kaçınılmaz olacaktı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...