İçeriğe Yönlendir

2005 Model Picanto 1.1 Alınır mı?

Orhan Yıldırım

Recommended Posts

Orhan Yıldırım
(düzenlendi)

Merhabalar, 2005 model benzinli, 198.xxx kilometrede, 3 bin liralık hasar kaydı olan bir Picanto 1.1 EX ile ilgileniyorum. Şehir dışında olduğu için gidip görme ve ekspere sokma imkânım henüz olmadı.
Araç düz vites, görünürde hasarı, masrafı görünmüyor. İstenen fiyat 40 bin lira.

Daha önce hiç Picanto görmedim desem yeridir, yani trafikte görsem bile dikkat etmemiş olabilirim. Hyundai Sonata kullanıyordum en son ama şimdi bu bütçe ayarında sedan olmayacak bir araç bakıyorum. Picanto seçenekler arasında en iyisi gibi duruyor. Sizce bu araç memnun eder mi, daha kısası alınır mı?

tarihinde Orhan Yıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Arayışınız hayırlı olsun. Sonata dan sonra dar gelme ihtimalini hesapladığınızı düşünüyorum. Lakin ben çok tanıdık bildikten olmadıktan sonra şehir dışına araç bakmaya gitmem. İlla derseniz ki bakacağım. Bir saatte anlaşın görüntülü görüşme yaparken aracı size canlı olarak göstersin acele etmeden içini be dışını. Ayrıca aracın tüm fonksiyonlarını çalışan çalışmayan göstersin.

Birde bıblara ek aracın ağır bakımlarını sorun soruşturun. Önlarda önemli bir gider kalemi olarak size yansıyacak.

En son aracı bu hali ile almaya karar verirseniz geriye gidip almanız kalacaktır. Şimdiden hayırlı olsun.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Araç sahibi ise size önce tüm kusurlarından anlatmaya başlayacaktır. Bunu yapıyorsa rahatlayabilirsiniz. 

İkici olarak 1.1 motor 4 silindirli birinci nesi kappa motorudur. biraz fazla yakar ve çok kara düzen bir motordur. 

Subab zamanlaması veya değişken hava emmesi gibi oyuncakları yoktur. Bunlar eski i10 modeli ile kardeştir. 

Eğer bulabiliyorsanız bunun dizeli çok vardır piyasada. Çok düşük yakıt tüketimi yakalar. 

1.1 den başka opsiyon yoksa alınır. ama yakıtta üzer. 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

picanto kendi içinde iyi hoş olabilir de, 40 bin TL yi başka seçeneklerde harcardım

Yorum bağlantısı
Orhan Yıldırım
(düzenlendi)

Çok teşekkürler yanıtlarınız için, bugün sahibi ile görüştüm, sahibi 70 küsur yaşlarında, haliyle iletişim kurmakta zorlanılan birisi. Dediğine göre "aracın bana göre sorunu yok," diyor. Hal böyle olunca çok fazla konuşamadım. Galiba picanto yerine farklı alternatifler daha iyi olacak.

Peki biraz daha bütçeyi arttırarak getz'e ne dersiniz? 2004 - 2005 model aralığında olan Getz'ler daha iyi bir seçenek mi olur? Ya da başka tavsiyelerinizi de duymak isterim.

Bu arada dizel araçlar baktığım bütçede genelde 200 bine yaklaşmış oldukları için, o mesafede dizel araç alınmaz sanısına kapılıyorum. Hata mı ediyorum acaba?

tarihinde Orhan Yıldırım tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...