İçeriğe Yönlendir

Fabia - Klima Kompresörü

Mesut Kara

Recommended Posts

Mesut Kara

Merhaba aracı aldığımda klima arızalıydı ustalara gösterdim kompresör denildi, kompresör aldım ustanın birine getirdim radyatör değişmeşsen bozulur ne yapmalıyım yardımcı olur musunuz

Yorum bağlantısı
Mesut Kara
Koray Demir yazdı:

Radyatöre ne teşhisi konuldu. Normalde kompresör ile birlikte değişimi şart değil.

Bir teşhiş konulmadı direk değişmesi lazım dedi içinde talaş parçaları olabilirmiş

Yorum bağlantısı
Mesut Kara
Ahmet Türedi yazdı:

Ne alakası var anlamadım. Radyatör de ne talaşı olacakmış.

Önceki kompresörden talaş parçaları olabiliyor dedi ben hiç anlamıyorum hocam ne dediyse kendimce aktrıyorum size

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Mesut Kara yazdı:

Önceki kompresörden talaş parçaları olabiliyor dedi ben hiç anlamıyorum hocam ne dediyse kendimce aktrıyorum size

Açıkçası bana pek mantıklı gelmedi. Bir arkadaşımın kompresörü bozulmuştu sadece kompresörü değiştirildi sorunsuzca kullandı.

Ama sizin araçta farklı bir durum mu var anlayamadım. Başka bir ustaya daha danışın bence ,gereksiz yere radyatör masrafı yapmaya değmez gibi geldi bana.

Yorum bağlantısı
Mesut Kara
Ahmet Türedi yazdı:

Açıkçası bana pek mantıklı gelmedi. Bir arkadaşımın kompresörü bozulmuştu sadece kompresörü değiştirildi sorunsuzca kullandı.

Ama sizin araçta farklı bir durum mu var anlayamadım. Başka bir ustaya daha danışın bence ,gereksiz yere radyatör masrafı yapmaya değmez gibi geldi bana.

Hocam bir yerine bakmadan direk söyledi bakıp söylese hak vereceğimde 1 ay sonra gene gelirsin yanıma kompresör bozulur şeklinde ifade etti

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Mesut Kara yazdı:

Hocam bir yerine bakmadan direk söyledi bakıp söylese hak vereceğimde 1 ay sonra gene gelirsin yanıma kompresör bozulur şeklinde ifade etti

Başka bir ustaya gidin bence .Ben böyle bir uygulama hiç duymadım. 

Yorum bağlantısı
Mesut Kara
Ahmet Türedi yazdı:

Başka bir ustaya gidin bence .Ben böyle bir uygulama hiç duymadım. 

Öyle yapacaktım aslında ama diğer ustada farklı birşey söyleyebilir diye sormak istedim sizlere 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
(düzenlendi)
Mesut Kara yazdı:

Bir teşhiş konulmadı direk değişmesi lazım dedi içinde talaş parçaları olabilirmiş

Klima radyatörü (kondansatör) kompresörden gelen ve basıncın etkisi ile sıcaklığı artan soğutucu gazı, (genelde R134a oluyor) fan yardımıyla düşük sıcaklık ve yüksek basınç sayesinde soğutarak gaz halinden sıvı haline geçirmeye yarayan alüminyum döküm bir parça. Genelde dışı temizlenir birikmiş toz, kir sinek vs varsa.Ustanıza güveniyorsanız ve mutlaka değişmesi gerekiyor dediyse yenilenmesi iyi olur çok maliyetli bir parça değildir.

tarihinde Koray Demir tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Mesut Kara yazdı:

Bakmadan olmaz hata etmiş. Sistem temizliğini neden düşünmemiş?

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Aslında doğru söylemiş eski kompresörden kalan döküntüler klima kondenseri oluyor o parça oraya girebilir ordan çıkışta genleşme valfi olur valf tıkanırsa kompresöre zarar verebilir klima verimi düşebilir. 

Değişme değilde oluyorsa güzelce temizlemek daha mantıklı

Yorum bağlantısı
Mesut Kara
Ömer Sarıgül yazdı:

Aslında doğru söylemiş eski kompresörden kalan döküntüler klima kondenseri oluyor o parça oraya girebilir ordan çıkışta genleşme valfi olur valf tıkanırsa kompresöre zarar verebilir klima verimi düşebilir. 

Değişme değilde oluyorsa güzelce temizlemek daha mantıklı

3 tane ustaya gittim bakmadılar birşeye direk radyatör değişmesi lazım dediler anlamadım şuan 4. Ustanın yanındayım 

Yorum bağlantısı
Mustafa Arıkan

Kompresör dağıldı ise tedbir amaçlı klima radyatörününde değişmesi iyidir. Ustanın bahsettiği gibi sistemde metal talaşı kalabiliyor. Temizliği mümkünse temizlenebilirde. Pahalı bir parça değilse değiştirin. Klima perfomansına olumlu etkiisi olur.

Yorum bağlantısı
Mesut Kara
Mustafa Arıkan yazdı:

Kompresör dağıldı ise tedbir amaçlı klima radyatörününde değişmesi iyidir. Ustanın bahsettiği gibi sistemde metal talaşı kalabiliyor. Temizliği mümkünse temizlenebilirde. Pahalı bir parça değilse değiştirin. Klima perfomansına olumlu etkiisi olur.

Şimdi eski kompresörü çıkardılar dağılmamış dedi usta

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...