İçeriğe Yönlendir

Fiesta IV - P135 ve P141 Arıza Kodları

Mehmet İnci

Recommended Posts

Mehmet İnci

Arkadaşlar aracim 2001 fiesta flair lpg 169.000 bin de.P135 ve P141 oksijen sensör arızası veriyor. 1 ve 2 sensör de. Motor ariza lambasini söndürtükten 1 dk sonra tekrar yakiyor. Sizden ricam bu araca uygun sensör ve marka olarak tavsiyeniz nedir ? 2 sensörü de değiştirmek istiyorum

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Bosch servislerde birebir uyumlu modelini piyasa fiyatının altına alabilirsiniz. Ford servisin 500 dediği sensörü Bosch'tan 300 tl gibi almıştım ben Mondeom varken.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İnan Çınar
Mehmet İnci yazdı:

Arkadaşlar aracim 2001 fiesta flair lpg 169.000 bin de.P135 ve P141 oksijen sensör arızası veriyor. 1 ve 2 sensör de. Motor ariza lambasini söndürtükten 1 dk sonra tekrar yakiyor. Sizden ricam bu araca uygun sensör ve marka olarak tavsiyeniz nedir ? 2 sensörü de değiştirmek istiyorum

Oksijen sensörü çok karmaşık yapısı olan bir parça değil bildiğim kadarıyla. Önce  temizlemeyi ve  kablolarda  kopma falan var mı  incelemeyi dene. Olmazsa  değiştirirsin. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
Cem Işık yazdı:

Bosch servislerde birebir uyumlu modelini piyasa fiyatının altına alabilirsiniz. Ford servisin 500 dediği sensörü Bosch'tan 300 tl gibi almıştım ben Mondeom varken.

300 tl az değilmiş 2 si birden + işcilik derken 500-600 oluruz sanirim

İnan Çınar yazdı:

Oksijen sensörü çok karmaşık yapısı olan bir parça değil bildiğim kadarıyla. Önce  temizlemeyi ve  kablolarda  kopma falan var mı  incelemeyi dene. Olmazsa  değiştirirsin. 

İlk temizleyip deneyeceğim düzelmesse değişim şart

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet İnci

Sanayi de osman usta ile gorustum 400 tl 2 sini değiştirmek gerekirse 700 tl işcılik ile beraber.Bosch servislerinde ürün yok eski olduğu için zor bulunur dediler. Internetten bakiyorum ama hiç duymadiğim markalar ve fiyatlari da 200 tl nin üzerinde 😑

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Osman usta piyasada en makul rakamı verir, işçiliği de iyidir. Bence kaçırmayın derim.

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
Cem Işık yazdı:

Osman usta piyasada en makul rakamı verir, işçiliği de iyidir. Bence kaçırmayın derim.

yarın temizlemeye vericem sensörlerin 2 sini de kendi ustama,eğer sorun düzelmesse gideceğim

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

1. Sensörün soketini çekince bu iki kodu aynı anda verir temizlerken tesisatına dikkatlice bakın

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kat öncesi yeşil sensör focus 1 ile aynı olabilir sokete bakmak lazım. kat sonrası değişmeden önce katı kontrol ettirin kat sağlamsa kat sonraki sensörü kandirin aparatla. yenisini almaya değecek bir sensör değil 

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
Mustafa Tüfekçi yazdı:

kat öncesi yeşil sensör focus 1 ile aynı olabilir sokete bakmak lazım. kat sonrası değişmeden önce katı kontrol ettirin kat sağlamsa kat sonraki sensörü kandirin aparatla. yenisini almaya değecek bir sensör değil 

Kat öncesi sensörün soketi beyaz resmini çeker atarim,kat kontrolu derken temizleme gibi mi yoksa değişim mi yapilmasi gerekir ? Kat sonrasi kandirma olayi nasil aciklarsaniz sevinirim ya da egsozcu bu işlemi yapabilir mi ?

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

kablo değilde soket kısmı yeşil idi 1.6 da ortak olması lazım . katı söküp seramigine bakıyorlar kırık tıkanık var mı. 

kat sonrası sensör ile ilgili bı kaç  tip sikinti var. biri kat sağlam sensör arızalı ve düzgün okumuyor diye hata verir. diğeri kat arızalı sensör sağlam ve katı denetledigi için arıza veriyor. başkası kat sağlam  kat sonrası sensör sağlam ama kat öncesi sensör düzgün okumadığı için onu yakaliyor vs vs.

LPG var ise  kat iptal edin birinci sensörü sıfırlayın ikinci sensör  çok kötü degilse

https://www.google.com/shopping/product/1?q=o2+cheater&safe=active&client=ms-android-a1-gm-rev1&biw=360&bih=592&tbs=vw:l,ss:44&prmd=nisv&sxsrf=ALeKk01GpqgrK8BjPoV3erm7BiAAOz0HHw:1597225251409&prds=num:1,of:1,epd:12500957898085374929,paur:ClkAsKraX1OA_Y6f9X5n66eAssEbl9goUspBuNOg7r75zwN87BlhTLP7VnTCn8hxL0VMl8kqJIsgq6h1MG1J48_2Ykbct-UsRNVLdqRW3m046vg-3pS8v-mqAhIZAFPVH73zE0W7fbQNY8GDfZoOxUzOdFHWNA,prmr:1,pid:12500957898085374929,cs:1

bundan alıp kat sonrasına takin sensör devrede olacak ama kat denetimi yapioamayacak araçta. mekanik bir sıkıntı varsa egsoz da daha rahat edecek araç.ama muayene zamanı katı takmanız lazım ve egsoz emisyondan geçmek için kat sizde kenarda dursun

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
Mustafa Tüfekçi yazdı:

kablo değilde soket kısmı yeşil idi 1.6 da ortak olması lazım . katı söküp seramigine bakıyorlar kırık tıkanık var mı. 

kat sonrası sensör ile ilgili bı kaç  tip sikinti var. biri kat sağlam sensör arızalı ve düzgün okumuyor diye hata verir. diğeri kat arızalı sensör sağlam ve katı denetledigi için arıza veriyor. başkası kat sağlam  kat sonrası sensör sağlam ama kat öncesi sensör düzgün okumadığı için onu yakaliyor vs vs.

LPG var ise  kat iptal edin birinci sensörü sıfırlayın ikinci sensör  çok kötü degilse

https://www.google.com/shopping/product/1?q=o2+cheater&safe=active&client=ms-android-a1-gm-rev1&biw=360&bih=592&tbs=vw:l,ss:44&prmd=nisv&sxsrf=ALeKk01GpqgrK8BjPoV3erm7BiAAOz0HHw:1597225251409&prds=num:1,of:1,epd:12500957898085374929,paur:ClkAsKraX1OA_Y6f9X5n66eAssEbl9goUspBuNOg7r75zwN87BlhTLP7VnTCn8hxL0VMl8kqJIsgq6h1MG1J48_2Ykbct-UsRNVLdqRW3m046vg-3pS8v-mqAhIZAFPVH73zE0W7fbQNY8GDfZoOxUzOdFHWNA,prmr:1,pid:12500957898085374929,cs:1

bundan alıp kat sonrasına takin sensör devrede olacak ama kat denetimi yapioamayacak araçta. mekanik bir sıkıntı varsa egsoz da daha rahat edecek araç.ama muayene zamanı katı takmanız lazım ve egsoz emisyondan geçmek için kat sizde kenarda dursun

Yorumun için teşekkür ederim,ürün aliexpresste mevcut gelir mi gelmez mi bilmiyorum. Dıger konu ise kat iptali yerine katalizörün içini boşalttirsam boş takili vaziyette sıkıntı olur mu ?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mehmet İnci yazdı:

300 tl az değilmiş 2 si birden + işcilik derken 500-600 oluruz sanirim

İlk temizleyip deneyeceğim düzelmesse değişim şart

Çinden aldım 80 tl geçen sene

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
Ali Darbaz yazdı:

Çinden aldım 80 tl geçen sene

Garantisi yok ki hem bu sene pandemi vs. Derken gelip gelmeyeceği malum

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Mustafa Tüfekçi
Mehmet İnci yazdı:

Yorumun için teşekkür ederim,ürün aliexpresste mevcut gelir mi gelmez mi bilmiyorum. Dıger konu ise kat iptali yerine katalizörün içini boşalttirsam boş takili vaziyette sıkıntı olur mu ?

urun resmini göster egsozcularda oluyor bazen 25 lira mi ne demişlerdi

katın dagilmissa içini bosalt ama egsoz emisyondan kalabilir o hali ile. tuvde sadece kat tupu yerinde mi diye bakıyor emisyondan geçti ise sikinti yok

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci

İkitelli de egsozcu da manifold katalizör  ile beraber 945 tl buldum. Hafta sonu sensörleri temizlettikten sonra katalizör kontrolu yaptircam duruma göre katalizör ya da sensörleri değiştireceğim.

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci

Katalizör sağlam çikti için de ki filtre de sağlam,sensörleri ilaça yatirdik bugun montaj yapilcak,montaj sonrasi tekrar bilgilendirme yaparim.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Ali Darbaz
Mehmet İnci yazdı:

Rolanti de durum bu arkadaşlar5Q7aH7.jpg

Bu çok düzgün çalışan motor veriliri. Rölanti için sorun yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
Ali Darbaz yazdı:

Bu çok düzgün çalışan motor veriliri. Rölanti için sorun yok.

Okjisen sensör voltajlari normal mi ?

Ömer Sarıgül yazdı:

Benzindeki değerler mi ona benziyor?

Evet benzin de

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Mehmet İnci yazdı:

Rolanti de durum bu arkadaşlar5Q7aH7.jpg

Uygulama adı nedir?

Sensör grafiği gormek lazım 

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Uygulama adı nedir?

Sensör grafiği gormek lazım 

Motor Data OBD

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...