İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2011 Euro 4-5 ve DPF Var mı?

ALİ SEYKAN

Recommended Posts

ALİ SEYKAN

Merhaba,

2011 1.4 tdci  fiesta da   euro 4 motor mu yoksa euro 5 motor mu kullanılıyor?

Birde DPF sistemi var mı bu araçta? Çünkü gereksiz yere yüksek devirde partikül temizliği yapmak istemiyorum.

Son olarak aracın normal yağı 5w30. Ancak değişimden 1 seneye yakın 1 çubuk azalma oldu. Ani hızlanma-yüklenme de  arkadan duman atıyor.  Acaba 5w40 veya 10w40 kullansam ne gibi değişimler olur. İkamet Ankara

Bu araçla ilgili her türlü farklı bilgi ve fikirlere de açığım.

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN
Metin Taşcı yazdı:

Hava filitresi kare ve farın tam arkasında ise euro5, motorun üzerinde dikdörtgen ise euro4. 

euro5 ise mobil 1 esp 5w30 kullanmanız dpf sağlığı için iyi olur. 

euro4 ise mobil 3000 5w30 yeterli. 

10w40 kullanmak gibi bi hata sakın yapmayın motorun canına okursunuz. 

Hocam tarife göre benimki euro 4. Peki bu motorda dpf var mı?   Yağ için teşekkürler

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Yağ için teşekkürler.

EURO 4 motorda DPF( dizel partikül filtresi)  veya karşılığı gelen bir sistem var mı ? Var ise aracın tam neresinde yardımcı olursanız sevinirim.  

Yorum bağlantısı
Furkan Kökoğlu

Sanayiden 2012 fiesta için parça alırken bana ''senin motor p*ç motor euro 4-5 karışık'' demişti. Tabi daha sonra verdiği bütün parçalar yanlış çıktı. Euro 5 olarak geçiyor bildiğim kadarıyla. DPF var.

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN
Kaan Karakaya yazdı:

http://www.catcar.info/ford/?lang=en adresinden şasi numaranızla hem parça kodlarını bulabilirsiniz hem de aracınızın donanımı ve özellikleri hakkında bilgi sahibi olabilirsiniz.

Hocam çok teşekkürler. Site çok güzel. Araç siyahtı  panter siyahı olduğunu öğrendim. Daha birçok bilgi var. DPF  yazmıyor,  katalizör bağlantısını gösteriyor muhtemelen katalizör var (katalizörün kendisini göstermiyor).   Konu çözüme kavuştu :) 

Yorum bağlantısı
  • 4 hafta sonra...
ALİ SEYKAN

63MELW.jpg

Geçen merak edip test menüsünü açtım. Araçta  katalizör-dpf ikaz lambası ve ısıtma bujisi lambası var.

Katalizör lambası tıkandığında yanacak diyelim. Peki bu kızdırma bujisi yaz-kış farketmeksizin hiç yanmadı bende. Sistem olarak aktifken ısıtma işlemi bitince sönüyormuş. Acaba kızdırma buji sistemi mi yok fiestalarda?

Fiesta aracında buji lambasının yandığını gören var mıdır? 

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

-5 derecede bile yanmadı. Hiç yandığınıda görmedim varlığından yeni haberim oldu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...