İçeriğe Yönlendir

Tata İndigo - Yakıt Tüketimi

Ahmet Çalışkan

Recommended Posts

Ahmet Çalışkan

Merhaba,

Aşağıdaki yakıt fişine göre sizce aracın yakıtı nasıl? Şehiriçi 250 km yaptım bu yakıtla.

uxx9OU.jpg

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Ahmet Caliskan yazdı:

Merhaba,

Aşağıdaki yakıt fişine göre sizce aracın yakıtı nasıl? Şehiriçi 250 km yaptım bu yakıtla.

uxx9OU.jpg

Hocam, arabayı yola çıkmadan evvel fullediniz. Akabinde 250 km yol yaptıktan sonra tekrar fullediniz varsayıyorum. 

100 km yolda 11 litre lpg yakmış. Bana biraz yüksek geldi. İstanbul'damı kullanıyorsunuz 

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
(düzenlendi)
Ali Darbaz yazdı:

Hocam, arabayı yola çıkmadan evvel fullediniz. Akabinde 250 km yol yaptıktan sonra tekrar fullediniz varsayıyorum. 

100 km yolda 11 litre lpg yakmış. Bana biraz yüksek geldi. İstanbul'damı kullanıyorsunuz 

Evet 250 km den sonra depodaki gaz komple bitti. Fikirlerinize saygım sonsuz ama yakıt konusunda hypermiller leri ölçüt olarak kabul etmiyorum :D şimdilik üzülmedim, başkası "çok yakmış" derse üzülürüm :D aracı Kırklarelide kullanıyorum. İşe gidiş geliş ve akşamları da çocuğu şöyle bir gezdiriyorum o kadar.

tarihinde Ahmet Caliskan tarafından düzenlendi
Düzeltme
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yaklaşık 9lt benzine denk geliyor. İstanbul'da olsanız normal derim de, Kırklareli'ndeki trafiği bilemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan
Sani Gerşon yazdı:

Yaklaşık 9lt benzine denk geliyor. İstanbul'da olsanız normal derim de, Kırklareli'ndeki trafiği bilemiyorum.

Ne kadar fikir verir bilmiyorum ama 3. vitesten yukarı çıkmıyorum, nadiren 4. He bu trafik sıkışıklığından dolayı değil tabi, şehiriçi olduğundan.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Normal kullanımda şehir içi 10 litre altında LPG tüketen araç görmedim ben de.

İdeal bir tüketim olmuş bence.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Hacı Şenyurt

Aracınızın ş.içi 10 dışı 6 lt tüketimi var fabrika verilerine göre. Ortalama da 9.1 demişler. Burda zaten araç kendini ele veriyor. Ben 1.6 turbo 180 bg İnsigniayı İstanbul ş.içi 9,5 larda yürütüyordum ortalamada. Ki araç 1500-1600 kg ağırlığında idi. Ona göre gazla ama aracınızın verilerine göre de normal.

Bence bir sorun yok. Sadece ufak bir önerim olabilir. İlk 3 km çok sakin kullanıp deneyin. Bakalım sonuç ne olacak.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Önemli bir detayı atlamışım. Bu yolun en az 60-70 km sinde klima çalıştı. Bunu da göz önüne alırsak...

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Şöyle diyeyim 1.5 dizel fiestam ile 280 km için 92 lira yakıt aldım litre fiyatı 6.25 idi. 200 km si uzun yol gerisi şehiriçi hepsi klimalı hemen hemen. 

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

fabrika verisini bilmiyorum ama lacetti 1.6 otomatik istanbul içi bu kadar yakıyordu bence tata için biraz fazla gibi

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...