İçeriğe Yönlendir

HGS Alırken Dikkat

Cihaner Öztürk

Recommended Posts

Cihaner Öztürk

2 sene önce yeni aldığım araca HGS almıştım. Eski aracıda iptal edip bakiyeyi yeniye aktardım. Tabi böyle sanıyordum. Karayollarından 1,5 sene önceki İstanbul köprü ve otoyol geçişiyle ilgili ceza gelene kadar. 3 gündür olayı çözmeye çalıştım ve kısmen halloldu gibi. Cezayı mahkeme yoluna gitmeden halletmeye çalışıyorum. Hata 2 sene önce PTT görevlisinin plakayı BHH yerine HBB yazmasından kaynaklanmış. Otoyolların çoğu etiket okuduğu için farketmedim ve kullandım. Plaka okuyan yerlerde plakaya kayıtlı HGS olmadığı için şimdilik 2 ceza geldi. Arkadan diğerleri de gelecektir. PTT de kayıt düzeltildi. Dilekçe yazıldı. PTT buna istinaden KGM ye yazı yazıp cezanın iptalini isteyecekmiş. İnşallah uzamaz. Cezaları öde veya ödeme diyen yok. 15 gün içinde indirim var ve itiraz hakkımı kaybediyorum. Ne yapmam gerekir konusunda bilgisi olan  varsa  öğrenmek isterim.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Takip. Hgs karta otomatik bakiye yüklediği halde Şubat ayında kacak geçiş görünüyor köprüden.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Plaka BHH ise muhtemelen yeni seri olmalı. Dolayısı ile HBB xxx plaka zaten mevcutta yok. Bir entegrasyon ile plakanın dolu olup olmadığı kontrol edilip ona göre etiket verilebilir aslında. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

BHH muhtemelen Beypazarı plakası dediler. Sanırım sıra yok diye oradan almış firma. Allah'tan HBB bol bol gezip ödemeyi bana yaptırmamış. :))  Onu çözmek daha zor olurdu.  En kızdığım da PTT memuru arabadan ruhsatı getirtip bakarak HGS yi vermesi. Plaka yeni olunca benimde ilgimi çekmedi, etiketi yapıştırdım ve unuttum. Problem olunca PTT nın HGS uygulamasına baktım ve HBB olduğunu farkettim. İnanın 1.5 yılda en az 20 kere takip etmişimdir geçişleri, hiç dikkatimi çekmemişti. 06BHH933-06HBB933 Göz yanılıyor.:))

Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu
(düzenlendi)

Hiç sıkıntı yaşamazsınız bende ptt memuruyum yazışma ile hallederler bir sıkıntınız olursa yardımcı olmaya çalışırım bu arada idare edin ptt memurlarını üstümüzdeki yük çok fazla 🙂

tarihinde Celal Maraşlıoğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 10
Yorum bağlantısı
Selim Kaya
Cihaner Öztürk yazdı:

...Allah'tan HBB bol bol gezip ödemeyi bana yaptırmamış. :))  ... 

... İnanın 1.5 yılda en az 20 kere takip etmişimdir geçişleri, hiç dikkatimi çekmemişti. 06BHH933-06HBB933 Göz yanılıyor.:))

İşte asıl sorun burada. 06HBB933 şuan trafikte değildir. Sıra oraya kadar gelmedi. Boştaki bir plaka yani. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Teşekkürler, çözülmezse size yazarım.

Celal Maraşlıoğlu yazdı:

Hiç sıkıntı yaşamazsınız bende ptt memuruyum yazışma ile hallederler bir sıkıntınız olursa yardımcı olmaya çalışırım bu arada idare edin ptt memurlarını üstümüzdeki yük çok fazla 🙂

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

HGS'ye yükleme yaparken hiç farkedilmemesi şanssızlık olmuş. Otomatik ödemeniz mi var?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Cihaner Öztürk
Celal Maraşlıoğlu yazdı:

Celal bey hala haraket yok. Maillerime cevap veren yok. Bakma şansınız varsa memnun olurum. Her şey yapıldı, dilekçe verildi.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

bende hep sıkıntı çıkıyor, İstanbul -Ankara yaptım geçenlerde, 2 kez, geçişler gözüküyor ödeme yapıyorum, aradan 20-25 gün geçiyor hoop ogs cezası, geç kalındığından bimiş ceza, yazdım ettim tık yok, ogs den geçmem özelliklede dikkat ederim, hep hgs den egeçerim buna rağmen habire bindiriyorlar, ben böyle işin....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Celal Maraşlıoğlu

Cihaner hocam telefonumu özelden yazıyorum çarşamba beni ararmısınız

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...