İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2010 Dizel 1.4 Hava Akış Metre Sorunu

Taner Kaplan123

Recommended Posts

Taner Kaplan123
(düzenlendi)

Arkadaşlar selamlar. Aracım FORD FİESTA TDCİ 2010 Model 1.4 dizel ve temmuz başında hava akışmetresi ile ilgili sorun verdi. yetkili servise götürdüm korkunç bir fiyat çektiler (4300 tl) indirim filan diyerek fiyatı 2900 tl ye indirdiler ve aracıma işlem yaptırmadan aldım. Daha sonra bu forumdaki fiesta  yorumlarına dayanarak akış metreyi akışmetre spreyi ile temizledim ama sonuç alamadım, arabamın hızı yine kesildi, araç motor arıza verdi. Parçanın değiştirilmesine karar verdim fakat yan sanayii sorun çıkarıyormuş, orjinal parçanın çıktısı var onlarda arızalı olabiliyormuş(çıktısı 450 tl) ,Zaten hiç bir çıktıcı sattığı malın arkasında durmadı yazışmalarımızda, bir tane siemens buldum alman malı sıfır orjinal (380 tl)  fakat bendeki continental. uyumlu olurmu yoksa yine sorun çıkarırmı,malı satanda zaten sorun çıkarsa iade alırım diyemedi,  bu sorunu yaşayıp nasıl çözüme ulaştınız bildirirseniz çok sevinirim.şu anda muğladayım.1,5 aydır araştırıyorum neticeye ulaşamadım. damdan düşenler, doktor olanlar yardım lütfen. saygılarımla

tarihinde Taner Kaplan123 tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Taner Kaplan123
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

https://www.yedekparcaford.com/Fiesta-hava-akis-memesi-1-4-dizel-2009-2012-VDO_27789.html

Açıklamada ERA MARKALI ÜRÜNDÜR.. FORD MONTAJ ÜRÜNÜDÜR.. yazmışlar ama bilemedim. parça koduna baktınız mı nedir?

İlginize teşekkürler. böyle çok var ama aynı zamanda "böyle ürün kullanmayın uymuyor" diyenlerde çok var. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Boylan
(düzenlendi)

Elimde orjinal kendi aracımdan çıkma mevcut tamircim sağolsun.size verebilirim 0545874 6270 arayın görüşelim ben izmirdeyim fotorafini gönderin bana karşılaştıralım.

tarihinde Mehmet Boylan tarafından düzenlendi
Eklenme
Yorum bağlantısı
Abdulkadir Kılıç

Hava akış metre sorunu olduğuna eminmisiniz obd ile bakabildinizmi sensörden veri geliyormu geliyorsa değerler nasıl. 

Bayramda benimde başıma arıza gelmişti hava akış metre kodu verdi ustalar ya turbodan yada hava akış metreden olduğunu söylediler halbuki map sensörünün hortumu yırtılmış. Ustaların aklına uysaydım 1500 2000 tl masraf çıkarcaklardı.

Ayrıca gerçekten maf sensöründe ise sorun; sahibindende ankarada 150 ve 200 tl ye 2 adet bulmuştum letgodada birkaç ilan bulmuştum denenerek almaya musade ediyorlardı.

Citroen c3 bipper peugeout gibi araçlarla ortak sensör çok yaygın bulunabiliyor diye düşünüyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Taner Kaplan123
Abdulkadir Kılıç yazdı:

Hava akış metre sorunu olduğuna eminmisiniz obd ile bakabildinizmi sensörden veri geliyormu geliyorsa değerler nasıl. 

Bayramda benimde başıma arıza gelmişti hava akış metre kodu verdi ustalar ya turbodan yada hava akış metreden olduğunu söylediler halbuki map sensörünün hortumu yırtılmış. Ustaların aklına uysaydım 1500 2000 tl masraf çıkarcaklardı.

Ayrıca gerçekten maf sensöründe ise sorun; sahibindende ankarada 150 ve 200 tl ye 2 adet bulmuştum letgodada birkaç ilan bulmuştum denenerek almaya musade ediyorlardı.

Citroen c3 bipper peugeout gibi araçlarla ortak sensör çok yaygın bulunabiliyor diye düşünüyorum.

ustalar makinaya bağladılar. hava akış metre arızası verdi bilgisayarda. hatta sizden önce yazan Mehmet Boylan beyin ürününü getirtip taktırdım. aynı arızayı yine verdi yine makinaya bağlandı hava akış metre arızası yazdı bilgisayar

Yorum bağlantısı
Taner Kaplan123
(düzenlendi)

arkadaşlar selamlar. benim arabamın arızası ford yetkili servisi olan muğladaki servise gittikten sonra oldu.servis enjektör geri dönüş hortumunu değiştirdi ve ben servisten arabayı alıp 4 km gittikten sonra hava akış metre arızası verdi. ford yetkili servise geri döndüm stabil bir hızla ve bana akış metrenin arızalı olduğunu ve onunda değiştirilmesi gerektiğini söylediler,  bana verdikleri fiyat korkunç olunca kendim tamire çalıştım yapamadım. sonra jbu sayfada elinde hava akış metresi olan mehmet boylan beyin elindeki akış metreyi alıp yerel bir otomobil tamircisine gittim taktırdım fakat yine arıza verdi bilgisayar kontrolünde ve bu ustada mabadından sallıyarak "fusion ve fiestanın akış metresinin farklı olduğunu söyleyip başında savdı (70 tl me kan doğradıktan sonra) Allahıma hamd olsun marmariste Galip oto ve oğlu ibrahim ustayı buldum (otomotiv teknolojileri mezunu) baba alaylı, oğlu mektepli, harika bir kadro oluşturmuşlar, oğlu bazı yerleri açtı , bir kaç noktadan bilgisayar kontrolleri yaptı. trigel kayışının üstündeki bir bağlantı noktasını SERVİS tam takmamış, tüm sıkıntı ondan kaynaklanıyormuş, yani benim hava akış metrem sağlammış, hatta mehmet boylan beyin bile gönderdiği sensör benimkine uygunmuş, ve ibrahim usta bunu tespit edip dün tamir etti, servisin bana çıkardığı 4300 tl lik sözüm ona arıza 250 tlye halloldu (Ki bu arızada onların ustalarının hatasından). ilginiz için hepinize teşekkürler. lütfen dikkatli usta seçin. saygılarımla 

Metin Taşcı yazdı:

Tesisatında sıkıntı olabilir mi?

Taner Kaplan123 yazdı:

ustalar makinaya bağladılar. hava akış metre arızası verdi bilgisayarda. hatta sizden önce yazan Mehmet Boylan beyin ürününü getirtip taktırdım. aynı arızayı yine verdi yine makinaya bağlandı hava akış metre arızası yazdı bilgisayar

Abdulkadir Kılıç yazdı:

Mehmet Boylan yazdı:

Elimde orjinal kendi aracımdan çıkma mevcut tamircim sağolsun.size verebilirim 0545874 6270 arayın görüşelim ben izmirdeyim fotorafini gönderin bana karşılaştıralım.

Süleyman Can yazdı:

https://orjinalfordparca.com/fiesta-hava-akis-metresi-maf-sensoru-2007-2011-orjinal?search=maf sensörü

Aracınıza uyan parça bu ama orjinal değil büyük ihtimal fiyatından belli. Bu sensör işleri pahalı ve bulması zor meseleler. Ben de kendi aracıma arıyorum hem maf hem map sensörünü.

Emre Usta yazdı:

Orjinali continental markadir

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

https://www.yedekparcaford.com/Fiesta-hava-akis-memesi-1-4-dizel-2009-2012-VDO_27789.html

Açıklamada ERA MARKALI ÜRÜNDÜR.. FORD MONTAJ ÜRÜNÜDÜR.. yazmışlar ama bilemedim. parça koduna baktınız mı nedir?

tarihinde Taner Kaplan123 tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Geçiş olsun, 4 senedir falan yetkili servise gitmiyorum. Denizli yetkili servisin taktiği trigere 1 sene sonra Sancaktepe yetkili servisi "yağlanmiş bu değişmeli" dedi. 5 sene kullanıp zamanı gelince değiştirdim. Usta'dan çok ustacik var oralarda.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...