İçeriğe Yönlendir

Akülü Araba Tavsiyesi

Aydın Sert

Recommended Posts

Aydın Sert

Üstadlar,

3,5 yaşındaki oğlum için akülü araba tavsiyesi rica ediyorum.

Sanırım alınması gereken 12V.

Marka, kullanışlılık, sağlamlık kriterlerini göz önünde bulundurarak hangi tavsiyelerde bulunursunuz.

Max bütçe 1.000 TL.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Biraz daha bütçe ayırıp pilsan ranger 12v uzaktan kumandalı modelini alabilirsiniz.3 yıldır kullanıyoruz gerçekten çok sağlam.hemde baya hızlı 3. kademede peşinden yürüyerek yetişemezsiniz.koltuk kısmı çok konforlu değil tek eksik noktası o bence.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Ahmet Türedi yazdı:

Biraz daha bütçe ayırıp pilsan ranger 12v uzaktan kumandalı modelini alabilirsiniz.3 yıldır kullanıyoruz gerçekten çok sağlam.hemde baya hızlı 3. kademede peşinden yürüyerek yetişemezsiniz.koltuk kısmı çok konforlu değil tek eksik noktası o bence.

Güzele benziyor.

Uzaktan kumandalı almak mantıklı.

Değerlendirmeye ekleyelim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

2.elde çok satılıyor. Çoğu da alıp yeri olmadığı için kullanamayanlar. Sıfır gibi arabalar mevcut

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer
Ahmet Türedi yazdı:

Biraz daha bütçe ayırıp pilsan ranger 12v uzaktan kumandalı modelini alabilirsiniz.

Champion modeli var yeğenimde. Gidişi, eğimli yerlerden çıkışı fena değil..

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
(düzenlendi)
Furkan Sumer yazdı:

Champion modeli var yeğenimde. Gidişi, eğimli yerlerden çıkışı fena değil..

İnceleyeyim bunu da.

Teşekkürler.

Baktım da 6V imiş.

tarihinde Aydın Sert tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Furkan Sumer

Pilsan bu konuda iyi diye biliyorum.. Champion olmasa bile Panther var, Ahmet Bey’in bahsettigi Ranger var. Yelpazede aradiginizi mutlaka bulursunuz..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bende 12v Pilsan panther almıştım 1100e 1 ay kadar oluyor, uzaktan kumandalı 3 hız kademesi felan var. 

images?q=tbn:ANd9GcS7zqbO3VmAmmO5sho9fQg

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Eyüp Çetin

m9h3cF.jpg

Oğlum 1 yaşındayken babannesi bundan almıştı. Çok kaliteli, özellikleri falan çok güzel fakat yavaş. İki yaşına kadar bindi ama sonra sıkıldı yerine bisiklet aldım. Onu daha çok seviyor. Akülü araba alırsanız pilini uzun süre şarj etmeyince bitiyor haberiniz olsun. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Bu pedallı benim oğlanın vaktiyle kullandığından. Çok daha hızlı gidiyor. At bagaja AVM ye git. kolunda taşıyorsun. Oğlan bununla drift bile yapıyordu. Hem spor hem eğlence. elektrikliler hem ses yapıyor hem yavaş gidiyor. Ben en iyisinden oğlana almıştım. Bir kere bile binmek istemedi. Çürüdü gitti alet. Şu an tüm tandıklarıma bundan tavsiye ediyorum. 

Oyuncak firmaları malesef "kar payı az" diye bunlardan ne getiriyor ne de vitrine koyuyorlar. Çakallık tamamen. Çocuklar da gördüğünü istiyor malesef.

Önce bunu alın. sonra istiyorsa devam ediyorsa başka elektrikli alın. 

https://www.pilsanstore.com/urun/herby-pedalli-araba

• Beğen 2
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Cem Işık
Mehmet Göktürk yazdı:

Bu pedallı benim oğlanın vaktiyle kullandığından. Çok daha hızlı gidiyor. At bagaja AVM ye git. kolunda taşıyorsun. Oğlan bununla drift bile yapıyordu. Hem spor hem eğlence. elektrikliler hem ses yapıyor hem yavaş gidiyor. Ben en iyisinden oğlana almıştım. Bir kere bile binmek istemedi. Çürüdü gitti alet. Şu an tüm tandıklarıma bundan tavsiye ediyorum. 

Oyuncak firmaları malesef "kar payı az" diye bunlardan ne getiriyor ne de vitrine koyuyorlar. Çakallık tamamen. Çocuklar da gördüğünü istiyor malesef.

Önce bunu alın. sonra istiyorsa devam ediyorsa başka elektrikli alın. 

https://www.pilsanstore.com/urun/herby-pedalli-araba

Pedallı iyidir, zaten büyüyünce ömürleri arabada geçecek spora fırsat bulamayacaklar, ben de bu tip pedallı araçları destekliyorum.. Hem yorar ve evde yaramazlığa fırsatı da kalmaz.Ayrıca akülüleri taşımak zulüm,bagaja sığmaz, evde sabit kalır.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın
(düzenlendi)

Hocam yukarıda yer alan ve BiM de satılan mercedes ten aldım önce. 2-3 yaşlarında çocuk sürdü ve yeterliydi çünkü 6v. Daha sonra küçük gelmeye başlayınca malum sarı siteden bir kere kullanılmış ve garantili tertemiz Pilsan ın 12v anahtarla çalışan ve 2 iler vitesli Blackthunder modelini aldım. Bir çok 12v ile hızını karşılaştırdığımda gerçekten çok iyi. Tek sıkıntısı tekerlerden ötürü biraz sesli ama ciddi güçlü. Kesinlikle tavsiye ederim. Motor kaputunun açılması, anahtarının olması, 2 ileri 1 geri vitesi olması, emniyet kemeri olması, koltuk ayarının olması, usb girişli radyosunun olması falan da çocuğa gerçek araba hissiyatı veriyor.

NOT: Pilsan ın evde garanti hizmeti var.

HFH4EC.jpg

tarihinde Tayfun Aydın tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Sutay

vaktiyle kızıma bundan almıştım,(2,5 sene önce 1250lira) az önce baktım da fiyatları inanılmaz artmış, çift kişilik olmasını özellikle istemiştim, şuan büyük avantaj oldu ; oğlumla birlikte rahat rahat biniyorlar. yürüyüşlerde 2 çocukla süper bir kurtarıcı oldu diyebilirim. bagajı olması güzel.

aküsü halen daha ilk aküsü ve halen kullanımlarımızda yeterli geliyor. sadece radyo zımbırtısından cızırtılı ses geliyor sanırım hoparlor bozuk.

dezavantajı: 

çok büyük arabaya sığmıyor (Cmax arka koltukları yatırırsam anca -boy 130 cm), dolayısıyla eve de  sığmıyor 😀(zaten dış alan için aldım)

bodrumdan çıkartırken ağır ve hacimli olduğu için biraz zorlanıyorum. (apartmanın otoparkında yer ayarlamak lazım 😃)

zaten çoğunluğu her yere taşınamayacak kadar büyük ve ağır.

küçük olanlar bir süre sonra çocuğun altında çok küçük kalıyor. kızım 5 yaşında biraz uzun olmasına rağmen  buna rahat sığıyor. şuan çok bir şey anlamıyorlar, 4-5 yaşından sonra arabam demeye başlıyorlar, marka modelden bağımsız olarak yeriniz var ve alınacak ise, büyük olanların kullanım süresi daha uzun. 

ikinci el incelenebilir, zaten bu araçların çoğu tertemiz. (bu piyasa ile boya değişen incelemesi yakında bunlara da gelir 🤓)

shopping?q=tbn:ANd9GcQ2gK8A_QbHvXcbo6g_f

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Bizde 6V traktör var ona 12Vaku aldım canavar gibi oldu. Koltuk ileri geri ayarı olduğu için küçük geldi derdi de yok.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

eğer eviniz zemin kat değil ise ve aşağıda şarj edebileceğiniz yer yok ise bence almayın. ben oğluma 3 tekerli motor olanından almıştım. şarj etmek için eve çıkart sonra aşağı indir baya sıkıntı yaşadım sonrada sattım ve çevremde kimseye tavsiye etmiyorum. eğer alacaksanız ikinci el sitelerine bakın çok uyguna çok temiz ürünler bulabilirsiniz.

saklaması, taşıması, şarj etmesi hepsi ayrı dert ben o yüzden fazla kullanmadan eskitmeden hemen sattım.

bahçeli bir evde oturuyorsanız park etme sorunuz yoksa bahçede şarj edebilecek alanınız varsa alın. bu saydıklarım yok ise bence @Mehmet Göktürk hocanın tavsiye ettiği pedallı olanlardan alın. çünkü ağırlar ve hantallar taşımak merdiven çıkartmak baya zor, evin önünde binmeyecek ise araba ile bir yere götürüp getirmek daha zor.

bizim motorun şarjı  20 dakika anca gidiyordu 20 dakika için çekilen eziyet gerçekten gereksiz. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Kürşad Özpamuk

Biz de pilsan panter kullanıyoruz 2 yıl oldu alınalı. Uzaktan kumandalı 3 kademeli hızı var. Memnunuz 1000 TL civarı Bi fiyatı vardı

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hamit inan
Servet Aydın yazdı:

Karşıdan bakınca FRED çakmaktaşın arabası geldi aklıma :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Aydın Sert

Çok değerli bir abim ile hallettik. 

Onun garajında yer açıldı, benim de ufaklık çok sevindi :)

Fikir sunan ve emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunarım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Volkan Sağlam
Ahmet Türedi yazdı:

Merhabalar, şarjı ne kadar gidiyor acaba?
tam dolu ikken kaç dk veya saat ?

Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Volkan Sağlam yazdı:

Merhabalar, şarjı ne kadar gidiyor acaba?
tam dolu ikken kaç dk veya saat ?

Merhaba,

kullanıma göre ve hız kademesine göre değişiyor ama 1 saate yakın kullanır

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Aydın Sert yazdı:

Üstadlar,

3,5 yaşındaki oğlum için akülü araba tavsiyesi rica ediyorum.

Sanırım alınması gereken 12V.

Marka, kullanışlılık, sağlamlık kriterlerini göz önünde bulundurarak hangi tavsiyelerde bulunursunuz.

Max bütçe 1.000 TL.

Pilsan Ranger Al Abi Rahat edersin 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...