İçeriğe Yönlendir

Yaris Şehir içi ve Uzun Yol Yakıt Tüketimi

Ebrar Tüfek

Recommended Posts

Mesut Eyibil

bende mercedes a180 ile 4,8 verisini yakalım km ortalama 2bin km yol ile araç sıfır km idi yeni aldım. yeni araçlarda ilk biraz fazla yaktığını varsayarsak fabrika verilerine baya yaklaştım sanki fabrika verisi 4,3 şehirdışı diyor :) ben karma kullandım yanlız yeri geldi bastım az ortalama hız 100km ve klima sürekli açıktı.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Ümit Türk yazdı:

müziğin yakıta etkisini anlayamadım ben. nasıl yani? 

Amplikatör, subwoofer, midrange, tweeterlar. Bunlar çok fazla elektrik çeken elemanlar, elektrik arttıkça yakıtta artar.

Mesut Eyibil yazdı:

bende mercedes a180 ile 4,8 verisini yakalım km ortalama 2bin km yol ile araç sıfır km idi yeni aldım. yeni araçlarda ilk biraz fazla yaktığını varsayarsak fabrika verilerine baya yaklaştım sanki fabrika verisi 4,3 şehirdışı diyor :) ben karma kullandım yanlız yeri geldi bastım az ortalama hız 100km ve klima sürekli açıktı.

Yeni nesil araçlar çok daha az yakıyor, ben 2004 teknolojisi ile bu kadar yakabildim :)

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Mesut Eyibil yazdı:

Biri turbo diğeri atmosferik. Yıllar içinde turbo motorun işletme maliyeti daha fazla. Atmosferik ile bu değer çok iyi. 

Evren Erakçora yazdı:

Fevkalade güzel, ama lastiklerin katkısı da var bence. 

Kötü anlamda katkısı var. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Evcin

Ebrar , benim yol bilgisayarı ile aldığı yakıt arasında ortalama 0,5 fark olmuştu.  Sende bu durum nedir?

veee bence bu değerleri yakalamışsan sakın LPG bulaşma.

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Evren Erakçora yazdı:

Fevkalade güzel, ama lastiklerin katkısı da var bence. 

Abi basınçları düşük lastiğin, eksi yönde katkısı oldu.

Fatih Evcin yazdı:

Ebrar , benim yol bilgisayarı ile aldığı yakıt arasında ortalama 0,5 fark olmuştu.  Sende bu durum nedir?

veee bence bu değerleri yakalamışsan sakın LPG bulaşma.

Denedik abi tam olarak aynı. Lpg'nin adını anmam :) lastik basıncım düzgün olsa 4 ün altına indiririm, daha lpgyi napacağım :)

Evren Erakçora yazdı:

Goodyearlar tasarruflu diye biliyorum. Değil mi?

Lastiklerim goodyear efficient grip compact. Tasarrufu hakkında bilgim yok malesef.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
(düzenlendi)

Şu an benzin 6,60tl. Bu şartlarda uzun yolda 27 kuruş ediyor. Lpg taksanız 3,30tl’den lpg alsanız 16,5 kuruş gibi rakam çıkıyor ki bu değerler motosikletler için var artık :) ama şöyle bir şey var. Lpg kiti de pahalı. Kaç sene kullanacaksınız, değer mi o farka. Değmez ise hiç bulaşmayın

tarihinde Tansu Kalafatoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

araba konusu harici hipermil konusu açmak iyi gelmeyebilir en son böyle konular açan uçtu gitti :nazar:

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gulkokan yazdı:

Konuları birleştirince küsülüyorsa ooooooo ne diyim
Günde 5 ayrı konuda açılmaz orası da var

bisiklet subapı ile araba kornası aynı başlık altında olur mu?

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Çağlar Bayur yazdı:

araba konusu harici hipermil konusu açmak iyi gelmeyebilir en son böyle konular açan uçtu gitti :nazar:

Konu açın, konu konuyu açsın takip edelim üstad teknik bilgiye açız. 😊

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Gulkokan yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
bisiklet subapı ile araba kornası aynı başlık altında olur mu?

Aynı kişi benzer şeylerden bahsediyorsa neden olmasın

subap ararken korna dan mı bakılacak

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Evren Erakçora yazdı:

Daha ne kadar az yakacak :)

Zevkine soğuk havada tesisatı söküp deneyeceğim ama lastikleri iyice şişirince :)

Çağlar Bayur yazdı:

Abi arabayla ilgili açacak konu yok, multivanda her hafta bişe çıkardı bu arabada açacak konu yok, bende alıştım yazmaya, bişe bulamayınca hipermil yapıyorum işte :)

Yarın yeni arabanın konusu geliyor, doblo değil. Onun yapacak çok işi var :)

Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Çağlar Bayur yazdı:

yaris arızaları diye başlık altından gidilebilir mesela

Haklısın abi, sürekli böyle şu kadar yaktım bu kadar yaktım konuları pek iyi değil, dediğin gibi :)

Yorum bağlantısı
Emrah Altun
Ebrar Tüfek yazdı:

Denedik abi tam olarak aynı. Lpg'nin adını anmam :) lastik basıncım düzgün olsa 4 ün altına indiririm, daha lpgyi napacağım :)

LPG ye laf mı dedin Ebrar 😶 alırım anahtarını bak :) 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

53 litre mazot ile 1000 km yapamadım, benzinle bir depo ile 1100 km yapıp arabayı yaktırmayın bana 😁

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek
Emrah Altun yazdı:

LPG ye laf mı dedin Ebrar 😶 alırım anahtarını bak :) 

Lpgden zorum yok, bu arabaya takmak mantıksız sadece :) yoksa lpg severiz, patlamalı yangınlı havaya uçmalı falan zevkli oluyor :D

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

53 litre mazot ile 1000 km yapamadım, benzinle bir depo ile 1100 km yapıp arabayı yaktırmayın bana 😁

Abi 45 litre benzinle 1000 kilometre rahat yapar diye düşünüyorum ama sabırlı adam olacak :D

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Yalnız olmadığımı görmek sevindirdi.

Düzel fiesta ile benimde ne kadar dikkat edersem edeyim 5 litrenin altına düşmüyor tüketim. Daha tuhafı şehiriçi ile uzunyol arasında fark yok gibi 😁

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ebrar Tüfek yazdı:

Amplikatör, subwoofer, midrange, tweeterlar. Bunlar çok fazla elektrik çeken elemanlar, elektrik arttıkça yakıtta artar.

ben ilkkez böyle birşey duyuyorum. bende de ses sistemi var.  müzik olsada olmasada aynı yakıyor. şaşırdım doğrusu. 

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ü.Emre Kartal yazdı:

Dizel fiesta ile benimde ne kadar dikkat edersem edeyim 5 litrenin altına düşmüyor tüketim

Bence dikkat etmiyorsunuz benim gibi 😁 Ankara İstanbul, 100 ile gidip (çocuk ameliyatlıydi) 4.36 pompa değeri yakaladığım oldu benim ama 1000 km yi deviremedim bir depo ile. 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bence dikkat etmiyorsunuz benim gibi 😁 Ankara İstanbul, 100 ile gidip (çocuk ameliyatlıydi) 4.36 pompa değeri yakaladığım oldu benim ama 1000 km yi deviremedim bir depo ile. 

focus 5.vites 1950-2000 devir bandında 100 km yapıyor,ayni vitesde hiç 80km ile gitmedim,sabır ve dua ile gidebilirseniz 80km ile uzun yolda 1000km yapabilir  :)

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Yani çok sert kullanmıyorum ya da bana öyle geliyor belki ancak şu sıralar İzmir-Aydın otobanını kullanıyorum mesela en çok, 110-120 aralığında sabitleyici ile gitmeme rağmen 5-5.5 litre arası. Klimada en düşük ile orta ayarda gezindi, düşük ağırlıklı. 

En yakın ölçümüm;

6.25 TL den 14.72 litre dizel ile 92 lira yakarak Aydın-İzmir gidiş geliş gerisi şehiriçi kullanımlar(tek günde yapılmadı o da etkiler mutlaka) 280 km yol yaptım. Bunun 200 km si otoban kullanımı 80 km de şehiriçi. Ortalama tüketim 5.2 civarı çıkıyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...