İçeriğe Yönlendir

2001 Fiesta Debriyaj Seti

Mehmet İnci

Recommended Posts

Mehmet İnci

Arkadaşlar 2001 fiesta 1.25 aracim için debriyaj seti + debriyaj bilyasi alacağim. LUK marka buldum,sizce fiyati uygun mu? Yoksa farkli markalara mi yöneleyim? yardimci olursaniz sevinirim.uD9zd8.jpg

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Fiyatı fazla sanki, 2-3 ay önce 2015 model dizel fiestama luk marka set bilya ile 520 liraya aldım. Bence parçacılara sorun, internette birkaç yerden bakın. 

Alırken LUK üzerinden şasi ile bakın, sitelerde modeller tutmayabiliyor sökülünce başka çıkar sıkıntı yaşarsınız. 

Şanzıman yağınızı değişin aks keçelerinide kontrol edin terleme varsa değişsin hazır aks çıkmışken. Pahalı bir parça değil 50 lira civarıydı orjinali

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci

Değişmesi gereken baski balata ve bilya. Araştiriyorum lakin en uygun ve kaliteli bunu bulabildim. Kalite olarak en iyisi ya da orta kalite de bulmaya çalişiyorum

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Mehmet İnci yazdı:

Değişmesi gereken baski balata ve bilya. Araştiriyorum lakin en uygun ve kaliteli bunu bulabildim. Kalite olarak en iyisi ya da orta kalite de bulmaya çalişiyorum

Değişmesi gereken dediğiniz şeyler değişince şanzıman yağı değişir, şanzıman iniyor fren hidroliği eksiliyor değişmedi ise değişin tamamlatmayın. Keçe dediğim şey zamanla eskiyor kaçırıyor, şanzıman yağı eksiliyor. Hem yağdan olup hem işçilik verip hemde şanzımanı riske etmeyin diye söyledim. 

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
(düzenlendi)
Ü.Emre Kartal yazdı:

Değişmesi gereken dediğiniz şeyler değişince şanzıman yağı değişir, şanzıman iniyor fren hidroliği eksiliyor değişmedi ise değişin tamamlatmayın. Keçe dediğim şey zamanla eskiyor kaçırıyor, şanzıman yağı eksiliyor. Hem yağdan olup hem işçilik verip hemde şanzımanı riske etmeyin diye söyledim. 

Teşekkür ederim,aracin ön takimlari full değiştirdim. 2 ay önce

Metin Taşcı yazdı:

parça koduna göre mi aldınız ? focus 1 baskı-balatası olabilir sizinki

Orjinalfordyedekparcacisindan buldum simdi 550TL tutuyor baski balata ve bilya. Debriyaj seti orjinal ford diyor bilya alman

tarihinde Mehmet İnci tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Metin Taşcı yazdı:

parça koduna göre mi aldınız ? focus 1 baskı-balatası olabilir sizinki

parça koduyla aldım, diğer türlü mutlaka fark olur. Zaten elimde faturası mevcut kodu vs yazıyor

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya
(düzenlendi)
Ü.Emre Kartal yazdı:

parça koduyla aldım, diğer türlü mutlaka fark olur. Zaten elimde faturası mevcut kodu vs yazıyor

Parça kodu 8V21 7540 DG mi acaba?

Debriyaj seti için Fordtoptancısı sitesine de bakabilirsin. Epey uygun fiyata veriyorlar.

tarihinde Kaan Karakaya tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Kaan Karakaya yazdı:

Parça kodu 8V21 7540 DG mi acaba?

Debriyaj seti için Fordtoptancısı sitesine de bakabilirsin. Epey uygun fiyata veriyorlar.

8V21 7540 DG veya 8V21 7540 FA olarak geçiyor orjinal FOMOCO alınacak ise, ayrıca 8V21 7A564 AC bilya alınacak. Ortalama 450 lira baskı+balata, 250 civarı bilya oluyor. Ne yazıkki sahtesi çok, bilindik bir yerden alabilirsiniz. Ben Bu şekilde almadım, LUK marka olarak set halinde aldım. Şuanda 600 liraya alınıyor mesela... Böyle almamın sebebi hem bir tık uygun hemde sahte mi değil mi derdi yok. Zaten orjinal ürün, LUK olarak çıkıyor. Debriyaj üst merkezinide değiştirdim, 100 lira gibi bir fiyata LUK aldım, üzerinden birebir aynısı çıktı.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Bilindik bir Ford yedek parça sitesinden 1.5 ay kadar önce Fomoco marka baskı, balata ve bilyayı 500 TL'ye aldım. LUK Hindistan üretimiydi. Piyasada Fomoco baskı balataların hemen hemen hepsi bu ürün (kutusundan belli oluyor). Yakın zamanda değiştirmeyeceğim ama üst merkezi de alıp koyayım bir kenara :)

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci

Otomertte fomoco orjinal 330TL baskı balata var. Orjinalfordyedekparça sitesin de baskı+balata+bilya (valeo) 637 TL sizce hangisi kalite olarak uygun ?

Yorum bağlantısı
Kaan Karakaya

Her iki ürün de Fomoco marka ve Valeo üretimi.

fordtoptancisi.com ve onlineyedekparca.com sitelerini de bir kontrol et bence. Whatsapp hatlarından parça ile bilgi iste.

Yorum bağlantısı
Mehmet İnci
Kaan Karakaya yazdı:

Her iki ürün de Fomoco marka ve Valeo üretimi.

fordtoptancisi.com ve onlineyedekparca.com sitelerini de bir kontrol et bence. Whatsapp hatlarından parça ile bilgi iste.

Onlineyedekparca da aracima uygun yok. Fordtoptancisin da var ve en uygunu. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
  • 5 ay sonra...
Serkan Çeliktaş

merhabalar

baskı balata değişimi maliyeti ne kadar tuttu parça ve işçilik triger seti

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...