İçeriğe Yönlendir

Sıfır Araç Birleşim Yeri Sıkıntılı

Barış Fırat

Recommended Posts

Barış Fırat

Merhaba sıfır aldığım araçta sol kapı kelebek camın oradaki dik metal çıta birleşim yerinde kesim hatası var metal çapaklı sağ kapı normal.

Servis onaralım dedi veyahut Otosana bildirmek için talebimi sordular.

Bundan önceki aracımı ford arızadan dolayı beni mutlu edecek bir fiyata geri aldı. ve ben yerine bu aracı cüzzi bir fark ile satın aldın, bu süreç Beni ve ailemi yorduğundan tekrar uğraşmak istemiyorum.

Bu durum bana problem yaşatır mı sizce ne yapmalıyım.?

İyi Günler

dk06Tl.jpg

jb3A1s.jpg

77wUYW.jpg

• Şaşkın 3
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Bence uğraşmayın. Onarsınlar, maddi olarak bir kaybınız olmaz. Araçsız kalacaksanız size ikame araç ayarlasınlar. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Bu araçlar kalite kontrol aşamasını nasıl atlayıp geçiyorlar fabrikadan acaba. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

GErçekten çok kötü bi işçilik. Sağ taraf da kusursuz sayılmaz ama sol bayağı kötü olmuş. Orası satarken size sorun çıkarmaz. Onartın gitsin.

Yorum bağlantısı
Barış Fırat

Genel düşüncem şu anda işlem yaptırmamak.

Hatalı olan kısım bariz bir şekilde gözükmemekte, Ama forda bildireceğim. Bakalım ne cevap verecekler

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Sıkıntılı bir durum oradan nem alıp pas oluşabilme ihtimali de var yaşadığınız şehirin hava durumuna göre.

Yorum bağlantısı
Hasan Aksüt
Barış Fırat yazdı:
Merhaba sıfır aldığım araçta sol kapı kelebek camın oradaki dik metal çıta birleşim yerinde kesim hatası var metal çapaklı sağ kapı normal.

Servis onaralım dedi veyahut Otosana bildirmek için talebimi sordular.

Bundan önceki aracımı ford arızadan dolayı beni mutlu edecek bir fiyata geri aldı. ve ben yerine bu aracı cüzzi bir fak ile satın aldın, bu süreç Beni ve ailemi yorduğundan uğraşmak istemiyorum.

Bu durum bana problem yaşatırmı sizce ne yapmalıyım.

İyi Günler

https://hizliresim.com/dk06Tl

https://hizliresim.com/jb3A1s

https://hizliresim.com/77wUYW

Ben sanki eksik kaynak gibi anladım ama hiç bir bilgim olmayan bir konu. Kaportacı yorumu alıp endişe edeceğim bir konu değilse dokundurmazdım.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Evren Erakçora yazdı:

Almanya'da üretilen bir otomobil ama işçilik kötü.

Çünkü Alman otomobili değil.

• Beğen 4
Yorum bağlantısı
Barış Fırat

Merhaba aracın kapı lastikleini söküp baktım herhangibir sıkıntılı durum yok diğer kapı ile kısyaslayarak bu sonuca vardım.

herhangibir işlem yaptırmayacağım. ilginiz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

O nasıl bir işçiliktir.. 

Arabanın tam neresi bura. biraz uzaktan fotoğraf çekebilir misiniz. 

Otosan'a da yazın, fabrikaya da yazın. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Barış Fırat
Mehmet Ozyurek yazdı:

O nasıl bir işçiliktir.. 

Arabanın tam neresi bura. biraz uzaktan fotoğraf çekebilir misiniz. 

Otosan'a da yazın, fabrikaya da yazın. 

Merhaba geniş açı fotoğrafları ekledim.

Sıkıcı bir durum Yeni kasa fiestam vardı 1.1 arızasını ispatlamam ve değişim süreci neredeyse bir yıl sürdü en sonunda Ford beni haklı bularak aracı geri satın aldı. Bu defada böyle bir sıkıntı var görmek istemesemde sürekli gözüme batıyor muhtemelen hiç bir şey yapmayacağım.

xrDH1H.jpg

IXq4vA.jpg

j8gxe2.jpg

Yorum bağlantısı
Cem Işık

Eczaneden uygun boyutta enjektör alınıp  beyaz silikon çekilebilir oraya ince işçilikle, görüntü düzelir en azından..

• Beğen 1
  • Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Emin Önal
Erhan Doruk yazdı:

Bence uğraşmayın. Onarsınlar, maddi olarak bir kaybınız olmaz. Araçsız kalacaksanız size ikame araç ayarlasınlar. 

Kaza sonrası boyanan arabaya değer kaybı alınıyor, bu parça sökülmeden ve boyanmadan nasıl yapılacak ?

Çekomastik çekecek halleri yok oraya :) Bir kere kapı sökülecek. kaynak yapılacak, taşlanacak, boyanacak.

Eğer ellettirilirse muhakkak değer kaybı yani maddi kayıp olur.

Barış Fırat yazdı:

Genel düşüncem şu anda işlem yaptırmamak.

Hatalı olan kısım bariz bir şekilde gözükmemekte, Ama forda bildireceğim. Bakalım ne cevap verecekler

Ben olsam bende yaptırmazdım ama dediğiniz gibi bildirirdim. İleride nem pas veya benzeri sıkıntı yaşanır müdahale şart olursa bilgileri olsun.

Siz daha öncede kötü bir tecrübe yaşadığınız için biraz fazla dikkat ediyor da olabilirsiniz ama bu bariz işçilik/üretim hatası.

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Çok göz önünde bir noktaymış, en azından sürücü açısından. Bu tarz durumlarda bir kere kafaya taktım mı hep gözüme çarpar böyle ayrıntılar. Otomobil için üreticinin atlamaması gereken bir problem bence. Birleşim yeri kaynak yapılmadan kalmış ve korozyona açık durumda.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Çok göz önünde bir yer. 

Ben yaptırırdım. 

Çok kötü bir montaj yapmışlar. Sağ kapı bile kötü zaten. 

Başka bir araçla karşılaştırmak lazım. acaba doğrusu nasıl. 

Yorum bağlantısı
Coşku Mert

boyle hata da olmaz ama pes doğrusu.. kalite kontrolden nasil gecmis anlamak mümkün değil.

boya tamirat vs. ugrasmamak deger kaybi olmaması adına acikta kalan beyaz citayi boydan boya cam direk filmi kaplatttirin. 4 kapiya da uygulatin hatta simetrik olsun.

yazismalar, gorusmeler, yasal prosedür falan zaten yorulmussunuz anlasilan.

Yorum bağlantısı
Barış Fırat

Tekrardan Servisle detaylı görüşeceğim pas veya başka bir yıpranma olmaz derlerse işlem yaptırmayacağım,

ama öncesinde farklı bir araçta aynı kısmı göreceğim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Arabanın orasının da mı boyasını ölçecekler. Bu resmi gösterirsiniz ya da kovalarsınız boya meraklısını.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mehmet Göktürk yazdı:

Arabanın orasının da mı boyasını ölçecekler. Bu resmi gösterirsiniz ya da kovalarsınız boya meraklısını.

neler neler ölçüyorlar, piston segman hariç

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...