İçeriğe Yönlendir

Cruze - Selenoid Valfi

Ali Darbaz

Recommended Posts

Ali Darbaz

Merhaba 

Babam bu gün ev bakarken arabası bu arızayı vermiş. Sonucta yolda kalmamış fakat çekişi düşmüş. Yutubede araştırınca karşıma bu video çıktı . Bir adet egzos selonoid valfi gerekicek :( 

ACtC-3fUKh_tn1t5JmCIkTfhnSGrCkOWt2UU82XZ

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

egzantrik milinin pozisyonunu ölçen sensör için arıza vermiş, basit bir hal sensördür normalde. manyetik alanı ölçer.  egzos ile ilgisi nedir?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Dogan Arsiray yazdı:

egzantrik milinin pozisyonunu ölçen sensör için arıza vermiş, basit bir hal sensördür normalde. manyetik alanı ölçer.  egzos ile ilgisi nedir?

Hocam arabada varyatör var, varyatör düzgün çalışmadığı için uyarı veriyor. Egzostaki varyatör için arıza alıyoruz. Bunun sebinin %90 olasılıkla Selonoid valfinin görevini yerine getiremiyor olmasıdır. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

mantıklı olabilir. zaten over advance demiş. yani spesifikasyonun ötesinden avans veriyor zamanlamaya.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)

Parça fiyatı 250 tlden başlıyor. Temizlemekte bir çözüm. Bu tipbir selenoidin tıkanıp kurumdan çalışmıyor olması tuhaf :( 

Parça kodu  55567050

opel-zafira-b-z16xer-eksantrik-mili-sele

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Merhaba değerli arkadaşlar, Bostancı oto sanayisinde boş bulduğum opel logolu bir servise girdim. Sağolsun yaptı. Arabanın egzos valfi vanos selonoidi sökünce gördük. Selonoid süzgeçi kırılmış. Adam 5 dakikada yaptı beni gönderdi. Arızada kalmadı. Parada almadı. bakıma gelince onu tercih etmemi istedi. İlk defa sanayide beleş hizmet aldım. :) 

ACtC-3c_keQL1U46RVbjuOU-9fJ5zQhn-LZ4rAKwACtC-3eq-19ZGNndi_AAGT1hBQIRYJuTXBZ9676n

ACtC-3e09Rusd9BTH34h80PH_8n2kaD8R0uubEsw

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Servet Aydın yazdı:

50-100 lira bırakıp çıkardım oradan o pırıl pırıl yağlı eller hatırına

Artık bakıma abi. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...