İçeriğe Yönlendir

Fiesta VI - Klima Yönlendirme Kolu ve Teli Yok

Tugay Tiken

Recommended Posts

Tugay Tiken

Merhabalar 2009 model otomatik fiesta titanium paket aldım 3-4 gün önce klima sadece yüz kısmına üfleme yapıyor ne ayak kısmına nede cama üflüyor internette araştırmalarım sonucu bu forumdada gördüğüm kadarıyla klima yönlendirme kolu kırılıyormuş izlediğim videolardan parçanın yerini görüp kendi arabamda baktım fakat bende ne o kol var nede diplere baktığımda o kola takılan tel ne yapabilirim?

Çektiğim videoyu ekliyorum 

https://vimeo.com/452112991

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN
(düzenlendi)

Merhaba, titanium paketlerde klima otomatik diye biliyorum. Fiesta otomatik ise çözümü için başlık var Videonuz açılmıyor.

Eğer manuel ise  konuyu bulamadım ancak anlatayım. Benim başıma geldi. Ayar çarkı geriliyordu ben de düzelsin diye asılınca çat  kırılmıştı. Manuel klima ayarlı fiestalarda içerde 2 adet bisiklet fren teline benzeyen mavi ve kırmızı renkte teller var. Mavi olan yönlendirme için. Kırmızı olan sıcaklık için. Yedek parçacıdan bu teli alabilirsiniz.Ben 2 sene önce 50 tl ye almıştım.Kendim taktım. Pedal kısmına montesi basit ama kontrol kısmına takması biraz zor çünkü telin esnekliği az.

tarihinde ALİ SEYKAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tugay Tiken
ALİ SEYKAN yazdı:

Merhaba, titanium paketlerde klima otomatik diye biliyorum. Fiesta otomatik ise çözümü için başlık var Videonuz açılmıyor.

Eğer manuel ise  konuyu bulamadım ancak anlatayım. Benim başıma geldi. Ayar çarkı geriliyordu ben de düzelsin diye asılınca çat  kırılmıştı. Manuel klima ayarlı fiestalarda içerde 2 adet bisiklet fren teline benzeyen mavi ve kırmızı renkte teller var. Mavi olan yönlendirme için. Kırmızı olan sıcaklık için. Yedek parçacıdan bu teli alabilirsiniz.Ben 2 sene önce 50 tl ye almıştım.Kendim taktım. Pedal kısmına montesi basit ama kontrol kısmına takması biraz zor çünkü telin esnekliği az.

İlk öncelikle merhaba,

Aynı model aynı paket aracın videolarını izledim yönlendirme kolu takıyolar ve o kol kısmına yukarıdan bir tel geliyor onu ilave ediyolar böylece çalışıyor video açılmıyor ise özelden gönderebilirim.

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN

Video açıldı. Sizin kol yerinden çıkmış. Zaten videoda görünüyor onu yerine oturtun kırılmadıysa çözülecektir

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Dijital klimada tel yok, motorlu yönlendirme olduğu için meşhur kol sıkıntılıdır.

Yorum bağlantısı
Tugay Tiken
ALİ SEYKAN yazdı:

Video açıldı. Sizin kol yerinden çıkmış. Zaten videoda görünüyor onu yerine oturtun kırılmadıysa çözülecektir

nerde gözüküyor abi ben göremedım :D

Yorum bağlantısı
Tugay Tiken

Yaptım biraz dibine görünce gördüm arkaya kaçmış zar zor soktum yönlendirme yaptığımda üstte ver diyorum ayaktan cok hafıfte olsa gelıyor hava ama sorunsuz çalışıyor az yağlamak lazım 

Yorum bağlantısı
ALİ SEYKAN
(düzenlendi)

Sorunun çözülmesine sevindim.Dişli zarar görmüş olabilir onu kontrol et mutlaka.Yüze ver dediğinde ayağa veriyorsa dişliyi doğru takmamış olabilirsin. Onun çözümüde şöyle; klimayı çalıştır. ayağa üflemeyi seç. Dişliyi takarken elinle ittirerek ayağa üflemesini sağla sonra oturt yerine.  Benim klima manuel mesela yüze üfle diyince yüze üflüyor ama havanın yarısı diğer tüm yerlerden geliyor onu çözemedim bir tek.

tarihinde ALİ SEYKAN tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Tugay Tiken
ALİ SEYKAN yazdı:

Sorunun çözülmesine sevindim.Dişli zarar görmüş olabilir onu kontrol et mutlaka.Yüze ver dediğinde ayağa veriyorsa dişliyi doğru takmamış olabilirsin. Onun çözümüde şöyle; klimayı çalıştır. ayağa üflemeyi seç. Dişliyi takarken elinle ittirerek ayağa üflemesini sağla sonra oturt yerine.  Benim klima manuel mesela yüze üfle diyince yüze üflüyor ama havanın yarısı diğer tüm yerlerden geliyor onu çözemedim bir tek.

Benimde öyle yüze bütün havayı veriyor fakat azda olsa ayaktan geliyor 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...