İçeriğe Yönlendir

Kış Lastiği Tercihi. 16-17-18 mi Uygun Olur?

Harun Kocaçalışkan

Anket  

18 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Harun Kocaçalışkan

Merhaba arkadaşlar,

18 jantlara geçerken elimdeki 17 ghia-x jantları sattım. Satarken karşılığında 16 jant aldım otoparka koydum. Ancak geçen gün gittiğimde jantların yerinde yeller esiyordu birisi yanlışlıkla şehven! alıp götürmüş neyse.

Şimdi benim elimde 17 kışlık (2016 üretimi petlas) lastik var tabi onlar da şu an otoparkta duruyor bakalım kışa çıkacak mı :D

Bu noktada 4 seçeneğim var.

1 - (205x55x16) 16 kara jant + lastik almak, 17 lastikleri satmak. Maliyet yaklaşık:800-1000 tl.  

2 - (205x50x17) 17 jant almak eldeki lastikleri kullanmak. Maliyet değişken ama yaklaşık 1000-1200 tl.

3 - (225x40x18) 18 sıfır ya da ikinci el lastik alıp yeni boyattığım gül gibi 18 jantları kullanmak. Bunun da maliyeti hemen hemen 1000-1200 tl civarı.

4 - Hiçbir şey almamak, pandemi döneminde olur da yine evde kalırsak zaten arabayı çok çıkaramıyorum yazlıklarla kışı geçirmek. (İstanbul)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

bence:

1- petlas alma - olana yazın bin ve sonra çöpe at.

2- ne kadar geniş taban olursa o kadar iyi yol tutar buzlu zeminde. - ama ne kadar dar olursa o kadar iyi ıslak yol performansı olur.

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Araç kullanma sıklığınızı bilmiyorum, eğer az kullanıyorsanız ve kışın taksi kullanırım derseniz 4 bile güzel seçenek. Yoksa 2 diyorum. 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu
(düzenlendi)

Tercihim 1 olurdu, marka olarak nokian hatta forumda var satılık wr4. eğer mondeo mk5 18 jant bulursam 17 jant satabilirim.

tarihinde Metin Uzunoğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Şu anda daha bir şey almayın derim. Ben de kışlıklarla geziyorum zira 3 haftada bir ancak çıkıyor alet. Kullanmıyorsanız, bırakın kalsın.

Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Petlas ı sat, daha iyi bir lastik al. Pandemi falan diyoruz ama nerden ne çıkacağı belli olmaz. Seyahat etmen gerekti otobüse mi binersin aracına mı?

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...