İçeriğe Yönlendir

Clio Marş Problemi

Yakup Kocaağa

Recommended Posts

Yakup Kocaağa

Merhaba arkadaşlar

aracımla tatile gittim yaklaşık 1000 km den fazla yaptım geri dönüşte marşa bastığımda marş güzel bir şekilde basıyor ama marş almadı sonra boşa aldım arabayı 20 cm ileri geri oynadım vites boşta iken marşa bastığımda hemen aldı bugün yine marş almadı 10cm geri saldım yine hemen marş aldı böylesi bir tuhaflık başına gelen var mı?

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

böyle tuhaf olay Forumda vardı, Ama kimdeydi hatırlamadım. Hep Aynı fırının önünde stop ediyodu araci 😄

Temassızlık olabilir. Bi kontrol edilmeli. 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Yakup Kocaağa yazdı:

Merhaba arkadaşlar

aracımla tatile gittim yaklaşık 1000 km den fazla yaptım geri dönüşte marşa bastığımda marş güzel bir şekilde basıyor ama marş almadı sonra boşa aldım arabayı 20 cm ileri geri oynadım vites boşta iken marşa bastığımda hemen aldı bugün yine marş almadı 10cm geri saldım yine hemen marş aldı böylesi bir tuhaflık başına gelen var mı?

Gün içinde ilk çalışma da mı sıkıntı var tam olarak önce sorunu tespit edin. Lpg var mı vs bunlar yazmamışsınız.

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa

Gün içinde ilk çalışma da mı sıkıntı var tam olarak önce sorunu tespit edin. Lpg var mı vs bunlar yazmamışsınız.

Lpg var ve ilk çalıştırmada yapıyor
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi
Alpay Sumer yazdı:

böyle tuhaf olay Forumda vardı, Ama kimdeydi hatırlamadım. Hep Aynı fırının önünde stop ediyodu araci 😄

Temassızlık olabilir. Bi kontrol edilmeli. 

:) Benim araçtı sorun DPF dolunca oluyormuş.Tüm çalışmalar onu gösterdi.DPF belli bir doluluğa ulaşınca bu hatayı yapıyordu.Ama sorun sadece soğuk motorla ilk çalıştırmadan sonra çok kısa bir mesafe gidip ,stop edip 1-2 dakika içinde tekrar motoru çalıştırmak için uğraşınca oluyordu.Yani park edip 10 dakika sonra deneyince sorunsuz çalışıyordu.

DPF hem fikri oluştuktan sonra 2 haftada bir en az 20 km 3000 devirli sürüşler yaptım ve bu olay başıma artık gelmemişti.

Fırın mevzu mesafeden kaynaklı mesafe uzayınca motor ısınıyor ve bu hatayı yapmıyordu.Ama hala bana saçma geliyor fakat servis başka hiç bir sorun tespit edememişti.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal

Lpg var ve ilk çalıştırmada yapıyor
Lpg yi kapatıp 1 hafta benzinde kullanın öyle gözlemleyin.
Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Aracın önü yokuş yukarı park ediyorsanız ilk marşı almayabiliyor. Sonraki denemede alıyor. Bir kaç defa başıma geldi.

İllaki bir arıza habercisi ama yokuş yukarı park halindeyken usta getireceğim de, marşa basınca çalışmayacak... O da bana denk gelmez

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Bir tanıdığımın aracı da çalıştığı yerdeki katlı otoparkın belli bir katında ve sadece aynı park noktasına bıraktığında akşam çalışmıyordu. Teşhis için çok usta ve servis gezdi. Aylar sonra kanister valfi arızası olduğu ortaya çıktı. Sanırım otoparkın o noktasında doğrudan güneşe maruz kalarak aracın deposu aşırı ısınıyor yakıt buharı artıyordu. 

Sorun anlaşılana kadar otoparkın o katının lanetli olduğuna inananlar olmuş 😆

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bir daha denediğinizde, araç çalışmaz ise aracı oynatmayın. Marşı bırakıp tekrar basın marşa. Bakalım çalışacak mı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa
Bir tanıdığımın aracı da çalıştığı yerdeki katlı otoparkın belli bir katında ve sadece aynı park noktasına bıraktığında akşam çalışmıyordu. Teşhis için çok usta ve servis gezdi. Aylar sonra kanister valfi arızası olduğu ortaya çıktı. Sanırım otoparkın o noktasında doğrudan güneşe maruz kalarak aracın deposu aşırı ısınıyor yakıt buharı artıyordu. 
Sorun anlaşılana kadar otoparkın o katının lanetli olduğuna inananlar olmuş [emoji38]

İki marş almadığında da araç öğlen güneşinde yanmıştı
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
marş basmıyor derken tıtk tık diye ses geliyor mu?
Mars almıyor diyor abi basıyor ama almıyormuş.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Furkan Avcı

Benzin deposunda ne kadar benzin var? aracı ilk çalıştırmada direk LPG de çalıştırabilen bir sistem var mı?

Yorum bağlantısı
Yakup Kocaağa

Sorun çözüldü yoğun gözlemlemelerim sonucu gaz teli takılı kaldığı farkettim değiştirdim problem çözüldü büyük ihtimalle kelebek açık kalıyordu ve motor boğulduğu için marş almıyordu

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...