İçeriğe Yönlendir

Eğri Lastik

Alpay Sumer

Recommended Posts

Alpay Sumer

Epey zamandır arabada titreme var diyerek 3 ayrı rot balans merkezine gittim. hepside ok gibi oldu dediler. ama ben memnun olmuyordum. Son usta araçtaki lastikleri incelerken 2 lastiğin eğri olduğunu tespit etti. (Lastiklerin tümü 2020 16. hafta üretim petlas )

Aldığımda üstünde geldi. faturaları yok. Petlas ile iletisime geçeceğim. Zor bir süreç olacak gibime geliyor.. Almak isteyen olursa kit.. Yok pardon satarım 😂

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Hafif vardi. ama o lastikte değil. 

Metin Akbal yazdı:

Jantta yamukluk var mı ona da baktır.

bakıldı. çok ufak vardı.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Lastiğin eğri olduğu kanıtlansa dahi elinize bir şey geçeceğine emin değilim. Araba yatmıştır, biz bilemeyiz deyip salacaklar başlarından muhtemelen. Hangi marka alıp incelemiş de kullanıcıyı haklı bulmuş ki. Burada yolda yanaktan yarılan lastik vardı, ona da üretici arkasında durmamıştı.

Asker dönüşü Clio aracımı aldığımda üstünde daha 10bin km'lik Lassa lastikler vardı. Her yağmurda, ufak bi rampa var, bildiğiniz rampayı çıkamayıp kalıyordum. Burada olayı anlattığımda herkes lastikler sorunlu dedi. 2 tane çıkma pirelli aldım. Ertesi gün şansa yağmur yağdı ve rampayı "hiç patinajsız" çıktım. Lassa'ya aradım, durumu anlattım. Daha bayileri bile lastiği kabul etmiyorken, merkez direkt olarak araba sorunludur dedi, saldı. Bildiğiniz çöpe attım lastikleri mecburen.

Benimki 10 sene geçmiş, kötü bir tecrübe. Bir daha Lassa'nın yanına yanaşmam. Umarım Petlas böyle yapmaz. PT741 modellerini çok büyük keyifle kullanmıştım.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

zamanında 6 aylık petlasların hepsi yanaklar çatır çutur çatladı, fatura ile merkeze başvurduk, hatalı yıkama dediler kapadılar konuyu, ki araç ayda 1 kova fırça ile tozu alınan bir araç idi.

• Beğen 3
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Bülent Tarakçı

Zamanında yeni satın aldığım araçta bulunan Pirelli lastiklerde başıma gelmişti. 3 defa balans yaptırmış ve randıman alamamıştım. Hatta ön arka değişim de fayda etmemişti. En son yapılan balansta da iki taraf "ok" demesine rağmen araç 100-110 yapınca titremeye devam edince lastikleri çöpe atmıştım. O gün bu gün kötü demem, fakat Pirelli almam. Zamanında yeni satın aldığım araçta bulunan Pirelli lastiklerde başıma gelmişti. 3 defa balans yaptırmış ve randıman alamamıştım. Hatta ön arka değişim de fayda etmemişti. En son yapılan balansta da iki taraf "ok" demesine rağmen araç 100-110 yapınca titremeye devam edince lastikleri çöpe atmıştım. O gün bu gün kötü demem, fakat Pirelli almam. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Ben son mondeoda 9 rot balansçı, 2 şanzımancı, 3 tamirci gezmiştim.
Yok akstandır yok şanzımandardır diyip durdular.
Söke taka aksı bozduk yolda kalmıştım.

Sonuç sıfır taktığım goodyearlar kusurluydu. Topaldı. Titriyordu.
Eski lastiklerimi geri takarak tespit ettim

Lastikler garantiye gitti ama red geldi. Çünkü onlar sadece bakansa bakıyor.

Sonuçta aldığım lastikçi başka lastik takarak titremenin gittiğini görünce ancak ikna olmuş ve geri almıştı lastikleri.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Düzcedeki lastikçimde lastik eğriliklerini tespit edebilen rot balans makinesi var.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru

Bende şimdiki Goodyear ımla balans sorunu yaşıyorum. 3-4 kez balans yapıldığı halde hep bir titreme var az da olsa

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

Hangi marka alıp incelemiş de kullanıcıyı haklı bulmuş ki.

Pirelli...

2 adet lastiği 6. ayda garnatiden değiştirmişlerdi.

Çağlar Bayur yazdı:

zamanında 6 aylık petlasların hepsi yanaklar çatır çutur çatladı, fatura ile merkeze başvurduk, hatalı yıkama dediler kapadılar konuyu, ki araç ayda 1 kova fırça ile tozu alınan bir araç idi.

onda sonra muhalefet ben oluyorum beğenmeyince.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat

nokian garantiden 4 lastiğini değiştirdi yazlık yanaklarda kılcal çatlamalar olmuştu. 😀

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
nokian garantiden 4 lastiğini değiştirdi yazlık yanaklarda kılcal çatlamalar olmuştu. [emoji3]
Ne kadar sürede?
Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Metin Akbal yazdı:
Mehmet Cihat yazdı:
nokian garantiden 4 lastiğini değiştirdi yazlık yanaklarda kılcal çatlamalar olmuştu. emoji3.png

Ne kadar sürede?

1.5 yılda çatladı arkadaşın lastikleri ama değişeli 1 yıl oldu şu anda birşey yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

1 takım Cooper almıştım, bir türlü titremeyi kesemedik. Firmaya 4 lastiği de yolladık, birini bozuk diye birini de tamirli diye (aldığım hafta demir parçası girmişti, tamir ettirmiştim) müşteri memnuniyeti adına değiştiler.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ahmet Türedi

Zamanında Nankang lastikler aldım 5 ay sonra yanaklardan yarıldı.Lastikçi garantiye yollayalım dedi.2 hafta sonra olumlu yanıt aldım.Lastikler değiştirildi.Ancak bindiğim süre kullanım bedeli olarak tahsil edildi.Yeni taktıkları lastiğe fiyatının 5 te  1'i kadar ücret ödemiştim. Ben yinede memnun kalmıştım garanti konusunda.Kullanıcı hatası diyip geçebilirlerdi.

Sizdeki lastik yamuk olayınıda bence lastikçi çözüm bulamayınca uydurmuş olabilir. Çünkü benim bir önceki mondeo aracımda kışlıkları takarken bir lastikle eleman çok uğraştı balans alacam diye en son bu jant eğrilmiş abi değiştir dedi.Tama sen tak ben bakarım dedim.Daha sonra yazlıkları takmaya yine aynı lastikçiye götürdüm bu sefer takan lastikçinin sahibiydi.Abi jantlarda sorun var mı dedim ,yok abi hiçbir sıkıntı yok güle güle bin dedi.Yani sıkıntı elemandada olabilir.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sami Demirpaz
Dogan Arsiray yazdı:

Pirelli...

2 adet lastiği 6. ayda garnatiden değiştirmişlerdi.

onda sonra muhalefet ben oluyorum beğenmeyince.

Bende Pirelli Pzero ' ları garantiden değiştirmiştim. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Ahmet Türedi yazdı:

....Sizdeki lastik yamuk olayınıda bence lastikçi çözüm bulamayınca uydurmuş olabilir.

Yok ben de gördüm. bayağı belli eğrilik.

Dogan Arsiray yazdı:

jant yansanayi ise bijonlar sebep olabiliyor.

aracın fabrika jantları.

• Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...