İçeriğe Yönlendir

Fiesta Üst Kapak

Yusuf Atalan

Recommended Posts

Yusuf Atalan

Üst kapak contası değişti yağ atma kesildi 1 ay sonra aşırı derecede yağ attı. Ustayı aradım üst kapak plastik olduğu için bozulmuş yenisini alacağız dedi. Kapak bozulurmu. Bu arada km  göstergesi ve ekranda gitti

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Plastik külbütör kapağı genelde motor sıcakken sökülürse eğilebiliyor, o nedenle işi bilen usta motor soğumadan kesinlikle kapağı açmaz. 1 aylık süre içinde araç hararet yaşamadıysa ustanız conta değişiminde acele edip sıcakken açmış olabilir.

Yorum bağlantısı
Yusuf Atalan

Hava filtresinin üst kapağa bağlanan yerden  vida deliğinden hava geliyor . Filtreli söktüm. Üst kapak delik hava üflüyor dışarıya filtrenin altıda oraya gelen yerde biraz gay olmuş. Filtreyi sokup çalıştırdım hava geliyor ama yağ gelmiyor..

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bende dün değiştirdim, takılan conta orjinal miydi, sökülen kısımlar iyice temizlendi mi? 

Kapak plastik olduğu için zorlanarak sökülürse eğiliyor. Ancak başta kaçırmayıp sonradan kaçırıyorsa kapaktan değilde contadandır, kapak eğri olursa zaten hemen kaçırır sonuçta boşluk oluşmuş oluyor. Conta kaliteli olmazsa ya da düzgün takılmazsa ısınma etkisiyle yüzeyden ayrılabiliyor

Yorum bağlantısı
Yusuf Atalan

Contanin oraya silikonda sürmüşler. Contayı Ford yedek parcaci dan aldım .  Kapağa takılan hava filtresi nin üst kapağa takılan ortadaki vida deligi oradan dışarı hava üflüyor bu arada ekran ve km saati çalışmıyor 1 sene önce şanzımanda ki hız sensor unu degismis lerdi düzelmişti yine aynı sorun oldu.  En iyisi servis diye düşünüyorum ama en az 1500. 2000 TL alırlar diyorlar. Sensör sanayi de 150 TL işçilikle beraber üst kapak 200 TL. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal
Yusuf Atalan yazdı:

Contanin oraya silikonda sürmüşler. Contayı Ford yedek parcaci dan aldım .  Kapağa takılan hava filtresi nin üst kapağa takılan ortadaki vida deligi oradan dışarı hava üflüyor bu arada ekran ve km saati çalışmıyor 1 sene önce şanzımanda ki hız sensor unu degismis lerdi düzelmişti yine aynı sorun oldu.  En iyisi servis diye düşünüyorum ama en az 1500. 2000 TL alırlar diyorlar. Sensör sanayi de 150 TL işçilikle beraber üst kapak 200 TL. 

Contaya ek silikon sürülmez, silikon ve conta farklı malzemeler ve sıvı conta dahi olsa arada ek yüzey oluyor zamanla da bu durum olur. 

Kendi aracım için contaya 300 küsür lira dediler serviste, işçilikle 600 e yakındı 400 küsür liraya indirmişlerdi toplam. 

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Yusuf Atalan yazdı:

Üst kapak serviste 500 TL civarında.

Yorum bağlantısı
Yusuf Atalan

Üst kapak biraz eğilmiş arası biraz açık .yan sanayii 550 TL orjinaline 3400 TL dediler. Buraya başka conta kestirsek olmazmi plastik bir parçaya 3400tl vermek zoruma gidiyor . Ford Fiesta 1.4 dizel 2007 üst kapağı. 

Yorum bağlantısı
Emre Biçer

Hocam benimde kulbutor kapağında kırık vardı bujilerim hep yağ içinde kalıyordu en son ustayla kontrol ettik contanin girdiği bir bölüm kırılmış oradan yağ kaciriyormus kaç tamponcuya gittim kaynak yaptırmadım en son işin ehli bir ustaya gittim güzel bir plastik kaynak yaptı şimdi tık yok o zaman da bana kulbutor kapağı olmaz yenisini al demişlerdi yenisi yoktu cikmacilara gittim 350 lira fiyat çektiler tamam dedim bu seferde kapak dizel araç içinmis almadım. Düzelme ihtimali hiç mi yokmuş? Bence cikmacilara bakın mutlaka.

Yorum bağlantısı
Yusuf Atalan

Bir iki cikmaci aradım motorla beraber satılıyor Muş. Cam elyaflı bantlar iş görür mü.. veya silikon makoronlar conta olarak kullanmak çözüm olabilirmi..

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...