İçeriğe Yönlendir

Hafif Kusurların Yaptırımı Nedir?

Ramazan Turan

Recommended Posts

Bülent Gökmen
Deniz Kom yazdı:

Hafif kusurların herhangi bir yaptırımı yoktur. Ancak sizden ricam, nolur led takmayın. 

Deniz bey neden led taktırmayayım? Bagajda ve sağ ön torpido aldtında linktekini kullanmıştım. Ne gibi bir sakıncası olabilir?  T10 Led aydınlatma Linki

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bülent Gökmen yazdı:

Deniz bey neden led taktırmayayım? Bagajda ve sağ ön torpido aldtında linktekini kullanmıştım. Ne gibi bir sakıncası olabilir?  T10 Led aydınlatma Linki

daha iyi de aydınlatsa kural kuraldır, özelleşme hikayesine hiç girmeyelim çıkamayız, geçmişse iyi 2 sene sonraya kadar devam .

Yorum bağlantısı
Bülent Gökmen
Çağlar Bayur yazdı:

daha iyi de aydınlatsa kural kuraldır, özelleşme hikayesine hiç girmeyelim çıkamayız, geçmişse iyi 2 sene sonraya kadar devam .

28 ine randevum var, oradayken sorun çıkarırsa gün kaybım olsun istemedim o yüzden erkenden sorma ihtiyacı duydum.  Parklar neyse de sis lambasını değiştirmem gerekli mi hala kararsız kaldım.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Selçuk Bakış yazdı:

Bu muayeneyi yapan teknisyen kör bence, başka açıklama aklıma getirmek istemiyorum.

Arabada başka ne renk varmış ki farklı renk yazmış.

Krom kaplamayı yazmış sanırım ama yok yok kör kesin ☺️

ya koltuğun üstüne ilkyardım cantasını koydum. sırf yazmasın diye yine yazdı😂

• Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Bülent Gökmen
Çağlar Bayur yazdı:

sis ler yanmıyor mu?

Önler sorunsuz ama ''arka sis lambası fonsiyonunu yerine getirmiyor'' yazılmış. Yani hiç yanmasa zaten kusur hafif olmaktan çıkar diye düşünüyorum.

Konum silinmeseydi burada tekrar yazmak zorunda kalmazdım ama ''ön park lambaları yönetmeliğe uygun değil'' denilmiş ancak orjinali hala üzerinde. Önceki muayenelrde neden belirtilmemiş o zaman? Yönetmelik değiştiyse bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Bülent Gökmen yazdı:

orjinali hala üzerinde

istasyondaki eleman kusur uydurmuş demek, tüvtürk şişirmesi

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Önler sorunsuz ama ''arka sis lambası fonsiyonunu yerine getirmiyor'' yazılmış. Yani hiç yanmasa zaten kusur hafif olmaktan çıkar diye düşünüyorum.

Konum silinmeseydi burada tekrar yazmak zorunda kalmazdım ama ''ön park lambaları yönetmeliğe uygun değil'' denilmiş ancak orjinali hala üzerinde. Önceki muayenelrde neden belirtilmemiş o zaman? Yönetmelik değiştiyse bilemiyorum.

Hangi konu silinmiş
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

ben farlarımı orijinalleriyle yeniledim, üzerinde osram ampullere kadar vardı, hiç dokunmadan ayarını da yaptırdım; gene far yükseklik kusuru yazdılar. :)  

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yıllarca far ayarı yaptırıp gittim, hepsinde hafif kusurla geçti. Sonra ayar yaptırmadan gittim, kusur yazmadılar. Ne iş anlamadım.

Yorum bağlantısı
Deniz Kom
Bülent Gökmen yazdı:

Sislere takılan ledler, çalıştığı zaman karşıdakini direkt kör ediyor. Geçen rampada karşımdaki yüzünden kaldırıma çıkartıyordum arabayı. 

Yorum bağlantısı
Bülent Gökmen
Deniz Kom yazdı:

Sislere takılan ledler, çalıştığı zaman karşıdakini direkt kör ediyor. Geçen rampada karşımdaki yüzünden kaldırıma çıkartıyordum arabayı. 

Yok kardeş ben ön park lambalarını kastetmiştim, onlar kuvvetli değiller zaten. Sisler olsa haklısın, zaten fazla olunca da trafik haklı olarak cezayı veriyor.

Mehmet Ozyurek yazdı:

Hangi konu silinmiş

Ramazan bey in konu başlığını görmeden yeni konu açmışım haliyle konum başlıktan silinmiş ve kısmen bazı sorularım taşınmış ama aceleci davrandığım için hata bende tabi.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

motor numarası kusurunun ağıra dönmesi için motor değişim prosedürlerinin çok kolaylaştırılması gerekir. Aslında bu pahalılıkta çok yararlı da bir iş olmuş olur. Bu kadar pert araç varken ortalıkta çıkma motor varken bu işin yaygınlaşması lazım. Ayrıca "rebuilt" revizyonlu yeni motorların sandık usulü alınıp takılması da yaygınlaşmalı. Bu sayede motorlar ehil firmalarda revize edilir sandık olarak satılır. ustalar da kapak/krank uğraşmadan caraskal ile indirir bağlarlar sadece.

Acilen çözülmesi lazım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek
Bülent Gökmen yazdı:

Yok kardeş ben ön park lambalarını kastetmiştim, onlar kuvvetli değiller zaten. Sisler olsa haklısın, zaten fazla olunca da trafik haklı olarak cezayı veriyor.

Ramazan bey in konu başlığını görmeden yeni konu açmışım haliyle konum başlıktan silinmiş ve kısmen bazı sorularım taşınmış ama aceleci davrandığım için hata bende tabi.

Yok yok, bazı değil.. :)

Mesajların hepsi buraya taşındı.. 

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Deniz Kom yazdı:

Sislere takılan ledler, çalıştığı zaman karşıdakini direkt kör ediyor.

o led ampulün çipinin ve gövde kalınlığının dandikliği ile doğru orantılı birşey ama.

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Bülent Gökmen
Çağlar Bayur yazdı:

istasyondaki eleman kusur uydurmuş demek, tüvtürk şişirmesi

Bügün itibariyle kontrol ettim, ön sis lambaları çalışıyor ama arka sisler artık görevini yerine getirmiyor. 116 nolu sigorta atsa 4 ü birden mi çalışmaz? Şayet öyleyse ilk olarak yolcu sigorta kutusundan sigortayı değiştireceğim. Sağ tarafın geri vites ışığı yanıyor ama sağ ve sol arka sisler yanmıyor.

Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

Yakın Arkadaşım T1 münubüsü kavga döğüş (çekme belgeliydi temize çıkarttı), muayeneye soktu. Problemsiz birkaç kusurla geçti.  Arkadaşın birde meganı var. "Bacanak Bu adamlar bana problem çıkartır, şu aracı sen hallettir" dedi. Aldım aracı gittim. Parayı yatırdık, Sıraya girdik, muayeneye aldılar. Far dedi hafif kusur, tam belge gelecek gideceğiz derken. Abi aracı tekrar alacağız dediler. Sebep ?

Sebep, muayeneyi yapan kişiyi muayene edeceklermiş. :D Doğrumu yapmış ? Tabi biz anladık durumu. İçerden FBI  kılıklı bir arkadaş geldi. Farlara hafif vuruyor, kapıları açıp kapatıyor, iç aydınlatmaya bakıyor, sinyaller, direksiyonda sağlar sollar. Kornalar.

Biz dışarda doğum bekleyen babalar gibi. Birşey çıkmadı, aldık aracımızı.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Bülent Gökmen
Çağlar Bayur yazdı:

ampülü patlamıştır?

2010 HB lerde sağda ve solda ayrı ayrı sis lambası ampulü görseli ya da linki var mı? Alan dar olduğu için akşam vakti elimle bir kontrol edeyim dedim hatunlardan alamadığım elektriği aldım 😂

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı

Benim eşimin aracı da yarım cam tavan. 2017 Polo Allstar. Aynı hatayı onun için de yazdılar. Cam harici kalan siyah kısımlar gövde rengi farklı diye. Araç beyaz renkli. Sizinki de öyle. Başka renk araçlarda göze batmıyor ama beyaz da kusurlu sayıyorlar nedense...

Yorum bağlantısı
Bülent Gökmen
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

hb te sol sis, sağ geri vites, ampülleri 21watt klasik ampül.

Orjinal Philips 12V 21W ampul ile değiştirdim ama ön sisler yanmasına rağmen arka sis yanmıyor.  Ampul klasik ama bizim sorunumuz klasik değil sanırım. 

tarihinde Bülent Gökmen tarafından düzenlendi
imla
Yorum bağlantısı
Bülent Gökmen
(düzenlendi)

Bu arada ampulün takıldığı yuvayı incelediğimde içinin bayağı oksitlendiğini farkettim. Balata temizleyicisi ile temizlemeye çalıştım ama düzelmedi. Bu arka sis lambalarındaki ampulün takıldığı soketli yuvaya ''sis far ampul duyu'' deniliyormuş. Değiştirmek istesem nereden bulabilirim?

tarihinde Bülent Gökmen tarafından düzenlendi
güncellleme
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...