İçeriğe Yönlendir

Focus Lastik Seçimi

Tamer ÖZEN

Recommended Posts

Tamer ÖZEN

2009 model benzinli-lpg li Ford focus titanium x sahibiyim.Lastiklerin ömrü bitti.Dört lastik alacağım.Lastik markası hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Yorum bağlantısı
Selim Kaya

Kullandığınız yada kullanmak istediğiniz lastiklerin ölçüsünü verirseniz, daha isabetli tavsiyeler olabilir. 

Bir markanın 205 55 16 ölçüsü ortalama olabilirken 215 55 16 ‘sı kategorisinde lider olabilir. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Tamer ÖZEN yazdı:

2009 model benzinli-lpg li Ford focus titanium x sahibiyim.Lastiklerin ömrü bitti.Dört lastik alacağım.Lastik markası hakkında tavsiyelerinizi bekliyorum arkadaşlar.

Bütçeniz ne kadar, lastikten beklentileriniz ve kriterleriniz nedir?

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Osman Ünal2

Merhabalar, Goodyear EagleSport serisi lastikleri aynı araçta kullanıyorum fakat kesinlikle tavsiye etmem. İlk olarak lastik balans tutmuyor ve ıslak zemin performansı bir hayli kötü. Onun dışında kaliteli bir lastik her zaman güvenliğinizi üst seviyede tutar. Lastiğe para verecek olursam tekrar kesinlikle en iyisini almaya gayret ederim.😃

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Emre Demir

maximun 2 sene kullanırsak her lastik iyidir , süre uzadıkça marka kalitesi ortaya çıkar.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tolgahan Doğru
Osman Ünal2 yazdı:

Merhabalar, Goodyear EagleSport serisi lastikleri aynı araçta kullanıyorum fakat kesinlikle tavsiye etmem. İlk olarak lastik balans tutmuyor ve ıslak zemin performansı bir hayli kötü. Onun dışında kaliteli bir lastik her zaman güvenliğinizi üst seviyede tutar. Lastiğe para verecek olursam tekrar kesinlikle en iyisini almaya gayret ederim.😃

Eaglesport bende de var ve balans tutmuyor

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Yaz lastiği alacaksanız nokian almayın. ilk başlarda memnundum ancak 2. senesine doğru çatlamaları başladı. normal çatlama olsa tamam ancak yanak çatlağı da oluştu. Şahsen Hankook tavsiye ediyorum. Memnun olmayanı görmedim. Eaglesport benim arabamın sıfır üstünde geldi. yaz lastiği olmasına rağmen kış performansı çok iyi ancak sert lastik. arabayı resmen titretiyor düşük hızlarda..

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Oğuzhan Aslan

205 55 16 ebatı için Falken Ziex Ze310 Ecorun modelini tavsiye ederim. Islak zemin fren performansı gayet iyi. Yol sesi konusunda da bir sorun yaşamadım. Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Fiyatı aynı özelliklerdeki diğer markalara göre çok uygun, kesinlikle değerlendirin derim.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Oğuzhan Aslan yazdı:

205 55 16 ebatı için Falken Ziex Ze310 Ecorun modelini tavsiye ederim. Islak zemin fren performansı gayet iyi. Yol sesi konusunda da bir sorun yaşamadım. Yaklaşık 6 aydır kullanıyorum. Fiyatı aynı özelliklerdeki diğer markalara göre çok uygun, kesinlikle değerlendirin derim.

+1

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Tamer ÖZEN

Arkadaşlar bütçede önemli olmakla beraber, yolda en az ses yapan bir lastik markası arıyorum.Lastik ebadı.195*65*16 olacak.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Tamer ÖZEN yazdı:

Arkadaşlar bütçede önemli olmakla beraber, yolda en az ses yapan bir lastik markası arıyorum.Lastik ebadı.195*65*16 olacak.

İşin içine 195 taban ve 16 jant girince hem seçenek az hem fiyat pahalı.

Ben kendi aracımda 195/55 r16'dan vazgeçip 205/55 r16'ya geçtim :) 

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

2 kez bridgestone kullandım, sağlam sert lastik istiyorsanız tavsiye ederim en son t serisini almıştım memnun kaldım

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Yurdaer Elay yazdı:

195/55 r16'dan vazgeçip 205/55 r16'ya geçtim

Doğru ölçü 205/55R16 zaten, 195 taban 15" de var diye biliyorum.

Hankook Ventus Prime3 K125 kullanıyorum, güvenlik ve yakıt eğerleri iyi diye almıştım ama sesli. Bir sonraki lastığım güvenli,  az yakan ve sessiz olacak, 4 sene gürültü çekmek akıl karı değil onu anladım.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Kenan Aydemir

215 55 16 ebatında falken kullanıyorum. Fiyat-performans açısından çok memnunum. Diğer arabamda 185 65 15 ebatında  yine falken 4 mevsim  aldım ondan da memnunum.

Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Doğru ölçü 205/55R16 zaten, 195 taban 15" de var diye biliyorum.

Fiorino'nun orijinal ölçüsü 195/55 R16.. Ara ölçü, fazla seçenek yok, olanlar da pahalı. Ben de vazgeçtim 205/55'e yöneldim.

Yorum bağlantısı
Ali Ünal
Tamer ÖZEN yazdı:

orjinal ölçüleriniz olan 205/55/16 ebatlarında lastik alacaksanız haziran ayında jetta ya dunlop fm 800 marka lastik aldım. kuru zeminde iyi ama ıslak zeminde üzerine lastik yoktur diye düşünüyorum. kuru zeminde ani frenlemelerde abs devreye girebiliyor nadir de olsa ama ıslak zeminde daha abs yi devreye sokamadım. önceki aracım focus mk1 de kışlık dunlop marka kullanmıştım çok memnundum yazlık lastikte de memnun kaldım. tavsiye ederim

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Yurdaer Elay yazdı:

Fiorino'nun orijinal ölçüsü 195/55 R16.. Ara ölçü, fazla seçenek yok, olanlar da pahalı. Ben de vazgeçtim 205/55'e yöneldim.

Konu sahibi ve 2. mesajda focus olunca öyle demiştim. bu ara modeller geçekten sıkıntı.

Koray Demir yazdı:

Desibel olarak en düşük lastiklerden biri bu.

https://www.nokiantyres.com.tr/yaz-lastikleri/nokian-eline-2/

Şehir efsanesi gibi birşey o lastik, sata yok bildiğim kadarıyla.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Şehir efsanesi gibi birşey o lastik, sata yok bildiğim kadarıyla.

Stoğuna bakmadım pandemiden önce piyasada vardı şu an ithal edilemiyor galiba. 🤷‍♂️ 

Yorum bağlantısı
Ozan Cengiz
Tamer ÖZEN yazdı:

Yokohama tavsiye ederim şuan kullanıyorum.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Ozan Cengiz yazdı:

Yokohama tavsiye ederim şuan kullanıyorum.

Hangi serisi Bluearth mü?  71 desibel diyor biraz sesli olabilir.

Yorum bağlantısı
Ozan Cengiz

Cmaxda kullanıyorum 205/55/16 yazlık bluearth modeli 3 yıl oldu gayet başarılı buluyorum.Ses olarakta gayet sessiz aslında.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...