İçeriğe Yönlendir

Çocuk Akıllı Saat Önerisi?

Tayfun Aydın

Recommended Posts

Mehmet Kazancıoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Kontörlü hat ücreti 130 TL Abi senden fazla istemişler, ayrıca çocuk saati için faturalı da ayrı bir tarife var muhtemelen sana bilgi vermediler 25 TL gibi bir fiyatı vardı hatırladığım kadarıyla.

130 TL hat ücretini 12ye bölüp faturaya eklersin, faturalı hat ücretsiz gibi bir kelime oyunu yaparlar.

Hatta 20.90 TL imiş

https://m.turkcell.com.tr/paket-ve-tarifeler/konusma/akilli-cocuk-saati-tarifesi-1-gb

Yıllık tahütle bu fiyat mış güzel. dün bunu söylemediler aylıktan 45 tl görünüyor gönderdiğin linkte dün söylemiş olsalardı almıştım.

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış
Mehmet Kazancıoğlu yazdı:

Yıllık tahütle bu fiyat mış güzel. dün bunu söylemediler aylıktan 45 tl görünüyor gönderdiğin linkte dün söylemiş olsalardı almıştım.

Paket fiyatına 14 TL hat ve vergi ücretini eklersin abicim 35 gibi bir fiyata gelir vergilerle felan, tavsiyem bayiye gitmeden müşteri hizmetlerinden teyit etmen. Bayide işine ne gelirse onu sunarlar genelde.

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Paket fiyatına 14 TL hat ve vergi ücretini eklersin abicim 35 gibi bir fiyata gelir vergilerle felan, tavsiyem bayiye gitmeden müşteri hizmetlerinden teyit etmen. Bayide işine ne gelirse onu sunarlar genelde.

Degin gibi aradim Teyit aldım dediğin gibi 14 tl civari vergi varmış 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Hat kontürlümü aldınız bizde şubat ayında  almıştık saati ancak pandemiden  dolayi hat almamıştım. pazartesi okul ile konuşup izin verirler ise almayı düşünüyoruz türkcelle baktım bu gün kontürlü pek mantıklı gelmedi 170 tl hat ücreti varmış ve aylık en düşük yükleme 42 tl imiş faturalı hatta 2 gb 1000 dakika 39 tl ve 10 tl bir yıl faturaya ek hat ücreti varmış 49 tl en düşük faturalı hat.

Bölgenizde Telekom çekimi iyi ise telekom alın. Online başvuruda kampanya vardı. Faturalı 12+12 taahhüt veriyorsunuz. Ben 34 tl 2 gb aldım. Online başvuruda 4 gb 750 dak 32 tl. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Erhan Doruk yazdı:

Bölgenizde Telekom çekimi iyi ise telekom alın. Online başvuruda kampanya vardı. Faturalı 12+12 taahhüt veriyorsunuz. Ben 34 tl 2 gb aldım. Online başvuruda 4 gb 750 dak 32 tl. 

bu kadar gb ihtiyaç olacak mı aslında ne kadar kullanılıyor onu da merak ediyorum.

telekoma biraz kızgınım o yüzden uzak durmaya çalışıyorum. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

bu kadar gb ihtiyaç olacak mı aslında ne kadar kullanılıyor onu da merak ediyorum.

2 ile 4 gb arasında 2 tl oynuyor. Telekoma ben de kızgınım ancak 3 ay sonra tazminatsız cayma hakkı var. Cayıp turkcelle geçmeyi planlıyorum. Turkcell yeni aboneye iyi fiyat vermiyor ancak taşınaya güzel fiyat veriyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Ek Bilgi vereyim. Bugün Akıllı saati ilk kez aktif kullandık. Konumu çok geç güncelliyor. mesela servis okuldan çıktı, saat ile konuşuyoruz ancak halen okulda konum gösteriyor. Eve geldi konumu yeni güncelledi. Biraz araştırma yaptım. Saatle ilgili değilmiş, operatörle ilgiliymiş. ilk faturayı ödedikten sonra başka opertatöre geçeceğim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Zafer Bakar

Bilicra markayı arkadaşım kızı için kullanıyor. Çok memnunlar modelini bilmiyorum lakin en lüks olan modeli 😂herşey var çok güzel sürekli çocukla iletişimde ve kontrolünde.. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Selçuk Bakış yazdı:

Bu gün bayiye gittim senin önerdiğin tarife belirli saat modellerini kapsıyor bizim saat malesef (smartbell q500/200) modelini kapsamıyormuş kapsayan modelleri gösterdi galiba kampanya turksel lin kendi sattığı modelleri kapsıyor.

Bizde 49 tl ye 2 gb İnterneti olanı aldık bakalım

Erhan Doruk yazdı:

Ek Bilgi vereyim. Bugün Akıllı saati ilk kez aktif kullandık. Konumu çok geç güncelliyor. mesela servis okuldan çıktı, saat ile konuşuyoruz ancak halen okulda konum gösteriyor. Eve geldi konumu yeni güncelledi. Biraz araştırma yaptım. Saatle ilgili değilmiş, operatörle ilgiliymiş. ilk faturayı ödedikten sonra başka opertatöre geçeceğim.

Ben akşam hattı aldım akşamdan beri saate ayar yapmaya çalışıyorum haritayı ayarlayamadim firmanin watsap hattı var onlara yazdım bakalım yarın ne cevap verecekler 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ersen Tapan
Erhan Doruk yazdı:

Konum güncelleme sıklığı ayarı varsa onu düşürün. Bizim kullandığımız saatin 1- 10  - 60 dakika ayarı vardı.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Ersen Tapan yazdı:

Konum güncelleme sıklığı ayarı varsa onu düşürün. Bizim kullandığımız saatin 1- 10  - 60 dakika ayarı vardı.

Konumu otomatik güncelliyor ancak ekrandaki güncelle tuşuna basınca da güncellemesi lazım. Ancak güncek konum bilgilerini operatörden çekemiyor sanırım. Saat eve geldi halen arka sokakta gösteriyordu konumu . Saati tekrar başlatınca düzeldi. Başka forumlardan da araştırdım. Operatörle ilgiliymiş, değiştirince düzeliyormuş.

Zafer Bakar yazdı:

Bilicra markayı arkadaşım kızı için kullanıyor. Çok memnunlar modelini bilmiyorum lakin en lüks olan modeli 😂herşey var çok güzel sürekli çocukla iletişimde ve kontrolünde.. 

Bilicra BCL101 modelini de benim arkadş kullanıyor, memnun. Elektronik eşya şansı işi , çok yorum var onunla ilgili de. özellikle satış sonrası hizmet alamamış kimse. Bende aldıktan 3 ay sonra bozulursa ne yapacağım diye düşünerek vaz geçtim. Alcatel hiç olmazsa KVK garantili.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu

Bu gün bayiye gittim senin önerdiğin tarife belirli saat modellerini kapsıyor bizim saat malesef (smartbell q500/200) modelini kapsamıyormuş kapsayan modelleri gösterdi galiba kampanya turksel lin kendi sattığı modelleri kapsıyor.

Bizde 49 tl ye 2 gb İnterneti olanı aldık bakalım

Ben akşam hattı aldım akşamdan beri saate ayar yapmaya çalışıyorum haritayı ayarlayamadim firmanin watsap hattı var onlara yazdım bakalım yarın ne cevap verecekler 

Akşam yazdığım sorulara bugün cevap verdiler program hakkında yeni video attılar yaklaşımları hoşuma gitti Gprs kapalı alanda çekmiyor galiba bu gün okulda görünüyor bakalım biraz kullanalım kullandıkça gözlemlerini buradan anlatırım 

Yorum bağlantısı
Zafer Bakar
Erhan Doruk yazdı:

Konumu otomatik güncelliyor ancak ekrandaki güncelle tuşuna basınca da güncellemesi lazım. Ancak güncek konum bilgilerini operatörden çekemiyor sanırım. Saat eve geldi halen arka sokakta gösteriyordu konumu . Saati tekrar başlatınca düzeldi. Başka forumlardan da araştırdım. Operatörle ilgiliymiş, değiştirince düzeliyormuş.

Bilicra BCL101 modelini de benim arkadş kullanıyor, memnun. Elektronik eşya şansı işi , çok yorum var onunla ilgili de. özellikle satış sonrası hizmet alamamış kimse. Bende aldıktan 3 ay sonra bozulursa ne yapacağım diye düşünerek vaz geçtim. Alcatel hiç olmazsa KVK garantili.

Evet dağın o yüzünü göremedik henüz umarım bizde sorun yaşamayız..

Yorum bağlantısı
  • 7 ay sonra...
Murat Gedik

Merhaba arkadaşlar. Öğlen yemeği sorunu yaşadığımız için her gün öğlen gelip kızıma yemek yedirip tekrar okula dönüyordum. Malum yakıt fiyatları beni baya bi zorladı. Bu yüzden yakın bir restoran ile anlaşıp orada yemek yemesini sağlayacağız. Kızım 1. Sınıfta sınıfında o şekilde yemek yiyen çocuklar var.

Bu yüzden akıllı çocuk saati almaya karar verdik. Herhangi bir durumda bize ulaşabilmesi için ve takip edebilmek için. 

Bütçe ve özelliklerini değerlendirdim, buradaki yorumları okudum, aşağıdaki modeli almaya karar verdim. Belki tecrübesi olan bi arkadaş öneri sunar ya da bu modeli almaktan vazgeçirir. 

https://www.hepsiburada.com/smartbell-q6002020grntl-konuma-akilli-ocuk-saati-pembe-p-HBV00000V06MB?magaza=Smartbell&url_src=and-product-detail

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Murat Gedik yazdı:

Merhaba arkadaşlar. Öğlen yemeği sorunu yaşadığımız için her gün öğlen gelip kızıma yemek yedirip tekrar okula dönüyordum. Malum yakıt fiyatları beni baya bi zorladı. Bu yüzden yakın bir restoran ile anlaşıp orada yemek yemesini sağlayacağız. Kızım 1. Sınıfta sınıfında o şekilde yemek yiyen çocuklar var.

Bu yüzden akıllı çocuk saati almaya karar verdik. Herhangi bir durumda bize ulaşabilmesi için ve takip edebilmek için. 

Bütçe ve özelliklerini değerlendirdim, buradaki yorumları okudum, aşağıdaki modeli almaya karar verdim. Belki tecrübesi olan bi arkadaş öneri sunar ya da bu modeli almaktan vazgeçirir. 

https://www.hepsiburada.com/smartbell-q6002020grntl-konuma-akilli-ocuk-saati-pembe-p-HBV00000V06MB?magaza=Smartbell&url_src=and-product-detail

fikir gayet iyi, saat yerine bir telefon koysanız cebine?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Zamanında beni az daha karakolluk edecek bir şey yaşadım bu saatlerde. 

kızıma aldık. Alcatel’in ilk versiyonu. Bu saat: 

images?q=tbn:ANd9GcQJwtFhqoGl4joFA8NHotO

2g konuşma falan var. Konum var. Neyse, bi gece telefonuma uyarı geldi. Alcatel saatin güncellemesi var diye. Ok dedik yaptı güncellemeyi. Sonrası kabus

sürekli sos verip 112’yi aramaya başladı saat. Düğmeleri çalışmıyor. Kapatamıyorum. Çağrı merkezi açıyor telefonu, bir şey diyemiyorum ve kapatıyorlar. Belki 50 kere aradı. Rezil olduk. Çağrı merkeziyle artık konuşmaya başladım. Saat arıyor lütfen dikkate almayın diye. Beyefendi hattı meşgul ediyorsunuz diyor haklı olarak. Polise durumu bildireceğiz dediler. Saat arıyor kapatamıyorum diyorum. Sadece siz değil başkaları da arıyor saatten diyorlar. Bu ne saçma şey diyorlar haklı olarak. 

sim kartı çıkarıyorum ama çare değil. Imei nosu olan cihazlar kartsız da arama yapıyor. Pil çıkmıyor. 3 saat falan sürdü bu durum. En son şarjı bitti de durulduk. 

sonraki gün çağrı merkezini arayıp küfrettim. Gece bu durumu çözmeniz lazımdı hattı saatlerce meşgul ettik sizin yüzünüzden. Karakolluk olacaktık az daha. Özürler falan tabi. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Bu tarz saatlerde operatörlerin kısıtlaması olabiliyor, belirli saatler dışında sıradan hat muamelesi yapıyorlar. Aldığınız saati operatöre sorarak almakta fayda var. IMEI atılmış cihazlar denk gelebiliyor bilinmedik markalarda.

TCL bilicra wiky şuan revaçta ama bütçeleri biraz daha yukarıda.

• Beğen 2
  • Beğenme 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Zamanında beni az daha karakolluk edecek bir şey yaşadım bu saatlerde. 

kızıma aldık. Alcatel’in ilk versiyonu. Bu saat: 

2g konuşma falan var. Konum var. Neyse, bi gece telefonuma uyarı geldi. Alcatel saatin güncellemesi var diye. Ok dedik yaptı güncellemeyi. Sonrası kabus

sürekli sos verip 112’yi aramaya başladı saat. Düğmeleri çalışmıyor. Kapatamıyorum. Çağrı merkezi açıyor telefonu, bir şey diyemiyorum ve kapatıyorlar. Belki 50 kere aradı. Rezil olduk. Çağrı merkeziyle artık konuşmaya başladım. Saat arıyor lütfen dikkate almayın diye. Beyefendi hattı meşgul ediyorsunuz diyor haklı olarak. Polise durumu bildireceğiz dediler. Saat arıyor kapatamıyorum diyorum. Sadece siz değil başkaları da arıyor saatten diyorlar. Bu ne saçma şey diyorlar haklı olarak. 

sim kartı çıkarıyorum ama çare değil. Imei nosu olan cihazlar kartsız da arama yapıyor. Pil çıkmıyor. 3 saat falan sürdü bu durum. En son şarjı bitti de durulduk. 

sonraki gün çağrı merkezini arayıp küfrettim. Gece bu durumu çözmeniz lazımdı hattı saatlerce meşgul ettik sizin yüzünüzden. Karakolluk olacaktık az daha. Özürler falan tabi. 

Peki nasıl çözüldü sonra?

Yorum bağlantısı
Mehmet Kazancıoğlu
Murat Gedik yazdı:

Bu saatin Q 520 si mi neydi aldık oğlum okula giderken kulanıyor. Arama görüşme için iyi ancak gprs sıkıntılı tam mevki göstermiyor okulda iken evde evde iken okulda gosteriyor. belki yeni modellerde iyileştirme yapmışlardır 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

En son şarjı bitti de durulduk. 

çekiç müessesi iye bir şey var, bizim komşu tatilde, kapısındaki mavi şey başladı çalmaya, 5 dak da işi halletmiştik :mamba:

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Çağlar Bayur yazdı:

fikir gayet iyi, saat yerine bir telefon koysanız cebine?

Çağlar abi kızım 1. Sınıfa gidiyor 7 yaşında. Telefona sahip çıkacak yaşta değil. 

Bi de takip özelliğinden dolayı almak istiyoruz. Yani nerede olduğunu görmek için. 

Arama görüşme için iyi ancak gprs sıkıntılı tam mevki göstermiyor okulda iken evde evde iken okulda gosteriyor. belki yeni modellerde iyileştirme yapmışlardır 

Evet 540 dan sonra daha az sıkıntı var diyorlar. Kapalı alanda gps çalışmıyor. En pahalı modellerde bile aynı sıkıntıyı yaşıyormuş insanlar. O yüzden çok pahalı birşey almamaya karar verdim. 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Tcl Mt40x var bizde. Mükemmel çalışıyor. Güvenli alan, sesli mesaj , ders saatinde kısıtlama , eve gelince uyarı vs. Çok iyi özellikleri var. Şarjı kullanıma bağlı 2-3  gün gidiyor. 

Pili de kolay değiliyormuş. İkinci el bakabilirsiniz. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Murat Gedik

Erhan bey tavsiye için teşekkür ederim. 

Benim almak istediğim 1150 sizin önerdiğiniz 1550. Ama farka değecek bir saate benziyor. Araştıracağım.

400, 500 derken 1500'e kadar çıktık 😁

Yorum bağlantısı
Murat Gedik
Levent Güzelkalp yazdı:

Bunu aldim

Bunlara da baktım. En fazla satılan saatler bunlar. Şarj konusu kafamı kurcaladı bunda da. Yavaş yavaş pil biter mi? Biterse değişir mi? İki yıl sonra kullanabilir miyim?

Erhan Doruk yazdı:

Pili de kolay değiliyormuş.

Fikrimi değiştirdiniz sanırım 🙂. Arada 400 tl fark var buna değecek bir saat. İncelemeleri çok iyi. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...