İçeriğe Yönlendir

MK 6.5 Kasa Eksiklikler

ihsan tetik

Recommended Posts

ihsan tetik

Merhabalar 2007 fiesta sahibiyim. Araçta bazı eksiklikler aksaklıklar mevcut tamamlamaya çalışıyorum.

1)

Ön ve arka kapılarda bulunan ORJINAL hoparlörün fotoğrafı elinde bulunan varsa paylaşabilir mi ? Önler 5*7 oval hoparlör olduğunu öğrendim. Arkaların nasıl olduğunu bilmiyorum bilen aydınlatırsa sevinirim. Ve hoparlörün arka kısımlarının fotoğrafı önemli benim için. Fomoco mu yazıyor Ford mu yazıyor bu modellerde. Orjınal olarak ararken neyı aradığımı bilmek istiyorum kapı döşemelerini sökmeden evvel.( Konu önemli benim için net bilgi sahibi olan yardım ederse çok sevinirim)

2)

Aracı aldığımda sol ayna dış çerçeve siyah plastik kısmında kırık vardı. Elinde fazladan bulunan var mıdır acaba ?

3)

Kapı iç kısmında bir kauçuk malzeme var kapı ayar takozu diye geçiyormuş literatürde. Bir adet eksik sol kapıdaki daha önce düşmüş. Birkaç parçacıya sordum yokmuş varmıdır kenarda tutan küçük birşey ama [emoji3] (Görselde)

Şimdiden çok teşekkürler yardımlarınız için daha devamı mevcut sorularımın ve sorunlarımın[emoji846]

a63c69d57fc47775c80297288f022cad.jpg

2fba57a4ab7554929abcd06e5590a732.jpg

Yorum bağlantısı
Onur Bulut

Kapı alt takozunu ilk kez gördüm. Bende alayım şunlardan. Orijinal 5x7 lerde Fomoco yazıyor.Alpine taktım Fomoco daha iyiydi geri Alpine ları söküp Fomoco'ları takmıştım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ihsan tetik
(düzenlendi)
Onur Bulut yazdı:

Kapı alt takozunu ilk kez gördüm. Bende alayım şunlardan. Orijinal 5x7 lerde Fomoco yazıyor.Alpine taktım Fomoco daha iyiydi geri Alpine ları söküp Fomoco'ları takmıştım.

Orjinal tesisat ile en iyi ses orjinal kağıt hoparlörden geliyor diye biliyorum. Arka kapılarda aynı şekilde 5*7 oval mi acaba  onları da sökmüşmüydünüz ?  Ford yazan ovaller hangileri acaba ?

Bu da oval ama ford yazıyor. ???

orj hop.PNG -  223 KB

tarihinde ihsan tetik tarafından düzenlendi
fotoğraf
Yorum bağlantısı
ihsan tetik
ön ve arka oval 5x7 fomoco yazar 4 ohm 25 watt
 Yukarıda resim paylaşmaya çalıştım açabildiniz mi bilmiyorum  ama onda ford yazıyor o farklı model için mi acaba ?
c30d312cba096072aab9ad99ce425fee.jpg
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fomoco= ford= fordmotorcompany fiestaya özel focusa özel birşey yoktur. kasnağı önemli onlar farklı

Yorum bağlantısı
ihsan tetik
Çağlar Bayur yazdı:

fomoco= ford= fordmotorcompany fiestaya özel focusa özel birşey yoktur. kasnağı önemli onlar farklı

Biliyorum hepsi aynı anlamda forda ait olduğunu. Focustada aynı ölçüde hoparlör var sanırım. Ölçü aynıysa vida yerleri de aynıdır herhalde onu anlamaya çalışıyorum farklı ise yanıltır beni. Ürün kodu bu mu onu da  bilmiyorum döşemeyi de aç kapat yapmak istemiyorum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
(düzenlendi)

.

tarihinde Çağlar Bayur tarafından düzenlendi
.
Yorum bağlantısı
ihsan tetik
Çağlar Bayur yazdı:

focusta da mondeo da da aynı 5x7 ancak kasnakları farklıdr dış plastiği yani

526524701_3.jpg?1599681

kUGDPh.png

Aralarında fark yok mudur sizce ? Demek istediğim bu. Ürün kodları da farklı. Ben şuan aracın üzerindekiler hangisi onu öğrenmek istiyorum :) Kasnak için zaten benım aracın üzerindekileri kullanacağım 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

fiesta kapısı hiç kurcalmadım ancak kavisleri aynı bunların

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
ihsan tetik
Çağlar Bayur yazdı:

fiesta kapısı hiç kurcalmadım ancak kavisleri aynı bunların

anladım aracım mk6.5 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Onur Bulut
ihsan tetik yazdı:

Orjinal tesisat ile en iyi ses orjinal kağıt hoparlörden geliyor diye biliyorum. Arka kapılarda aynı şekilde 5*7 oval mi acaba  onları da sökmüşmüydünüz ?  Ford yazan ovaller hangileri acaba ?

Bu da oval ama ford yazıyor. ???

orj hop.PNG -  223 KB

Arka Ön aynı kardeşim benim söktüklerimde Fomoco yazıyordu. Ford Fomoco fark etmiyor 2 side aynı watt aynı direnç fotoğraflara bakacak olursan aynı. Fomocodan memnunum Fomoco alabilirsin.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...