İçeriğe Yönlendir

Öğrenci için Yazıcı Tavsiyesi

Erdem Bozkurt

Recommended Posts

İbrahim Aslıoğlu
Mehmet Cihat yazdı:

hp 1018-1020 gibi birşey alırsanız siyah beyaz ölümsüz makineler :)

2007 ya da 2008 yılında 1018 aldım, halen kullanıyorum. Şimdi çıkmıyor.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
2007 ya da 2008 yılında 1018 aldım, halen kullanıyorum. Şimdi çıkmıyor.
Yıllarca ehliyet ve pasaport bastık o makinelerle tık demedi.Yerine muadil bi cihaz çıkardı da toner dolumu filan sıkıntılıydı tutmadı o kadar.
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül
(düzenlendi)

Samsung ML1610 600dpi kullanıyorum 12 yıldır öğrenciyken almıştım. Kendi toneri 2200 sayfa kadar çıktı verdi. Bir kez dolum yaptırdım. Halen kullanıyorum memnunum. Fiyatlara baktım aşırı uçmuş bana kalırsa monolazere 1000tl gibi fiyatlar verilmez. İkinci el sitelerine baksanız daha uygun fiyatlı bulabilirsiniz.

tarihinde Ömer Sarıgül tarafından düzenlendi
Edit ML1610
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Şubat 2019 da Epson L382 çok fonksiyonlu mürekkep tanklı yazıcı aldım. İşin garibi istanbulda ve düzcede iki farklı satıcıyla farklı bir yazıcı almak için görüştüm ikisi de bu yazıcıyı önerdi sorunsuz kullanıyorum. Sadece elektrik bağlantısını kesmeyin dediler.

hp 1010 lazer var o da yedekte bekliyor. Çocukların ödevleri için renkli mürekkepli yazıcı aldım .

Yorum bağlantısı
Çiğdem Bilen
Ömer Sarıgül yazdı:

Samsung ML1610 600dpi kullanıyorum 12 yıldır öğrenciyken almıştım. Kendi toneri 2200 sayfa kadar çıktı verdi. Bir kez dolum yaptırdım. Halen kullanıyorum memnunum. Fiyatlara baktım aşırı uçmuş bana kalırsa monolazere 1000tl gibi fiyatlar verilmez. İkinci el sitelerine baksanız daha uygun fiyatlı bulabilirsiniz.

Aynı fikirdeyim. Evden çalışma belli ki bana da yazıcı aldıracak. Bakımı yapılmış toneri konmuş mono makineler var 250-300 lira. Fakat dükkandan almak lazım sonrasında muhatap bulmak için. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Çağlar Bayur yazdı:

kendim dolduyorum;  muadil alıyorum, bu makinler akıllı 3.4. seferden sonra kendini korumaya alıyor

neler neler denedim, olmuyor makine akıllı, hint linkinden format bile attım yemedi

Uzun süredir farklı markalardan muadil kullanıyorum sorun olmadı. Doldurma kartuşlarda ise dediğiniz sorunla karşılaştım. Muadil de inşallah yaşamayız ileride :) 

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Baha Kanberoğlu yazdı:

Uzun süredir farklı markalardan muadil kullanıyorum sorun olmadı. Doldurma kartuşlarda ise dediğiniz sorunla karşılaştım. Muadil de inşallah yaşamayız ileride :) 

Hp için önereceğiniz muadil kartuş var mıdır?

Çağlar Bayur yazdı:

kendim dolduyorum;  muadil alıyorum, bu makinler akıllı 3.4. seferden sonra kendini korumaya alıyor

neler neler denedim, olmuyor makine akıllı, hint linkinden format bile attım yemedi

Mürekkep donuyor diye okudum biyerde, 3 aydır kullanmadım belki ondandır diye umuyorum, sıcak suyla içini yumuşatıp tekrar dolduruyorlarmış

Yorum bağlantısı
Baha Kanberoğlu
Köksal Yılmaz yazdı:

Hp için önereceğiniz muadil kartuş var mıdır?

Mürekkep donuyor diye okudum biyerde, 3 aydır kullanmadım belki ondandır diye umuyorum, sıcak suyla içini yumuşatıp tekrar dolduruyorlarmış

n11'de teknosarf diye bir dükkandan almıştık arkadaşlarla.  2000 civarı sayfayı sorunsuz bastığımı hatırlıyorum.  Arkadaşlardan da şikayet duymadım. Sonra aldıklarım ise en ucuzun bir pahalısıydı :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 2 yıl sonra...
Önder Özcan

Geçen sene şunun 410 serisinden almıştım (görsel olarak aynı) mürekkep olarak o kadar memnunum ki. Yakmıyor kokluyor. Alırken yedek tüplerini de almıştım, sadece 1 tüp siyah bitti şimdiye kadar, 15 gün önce 1 hafta içerisinde 500 sayfa renkli çıktı da (A4 e fotograf)  almıştım üstelik.

https://www.trendyol.com/hp/z4b53a-ink-wi-fi-tankli-wl415-yazici-tarayici-fotokopi-a4-p-2525976?boutiqueId=606554&merchantId=216294&storefrontId=1&countryCode=TR&language=tr&gads=true&tyutm_source=google&tyutm_medium=cpc&tyutm_campaign=x:electronics_y:consumer-electronics_z:bilgisayar-tablet_t:pla_performance_max_test&gclid=Cj0KCQjw48OaBhDWARIsAMd966A9Hv3CEV_OgyBF8gn1XBHVUrsy7YSopOozQWmolHBQTkBVlRhqwJgaAkIgEALw_wcB

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Bekir Çelik
Doğan Arşiray yazdı:

Konuya bir guncelleme alsak?

Güncel fiyat performans bir ürün varsa bu aralar, işin ehli olan arkadaşlardan birkaç tavsiye alsak çok iyi olacak. Biz de çocuklar için kartuş dolum derdi olmayan bir ürün arıyoruz. Yıllarca lazım olacak gibi görünüyor bize. 2 çocuk var daha yolun başındalar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Muhittin Kaplan
(düzenlendi)

2 çocuk büyütmüş, biri uni3 de diğeri lise 1 de, tavsiye veriyor.

Almayın.

Ayda 1-2 lazım olacak olan çıktıyı kırtasiyeden alın. Hatta fotokopici denilen yerlerde kitap bastığım oldu, daha efektif.

tarihinde Muhittin Kaplan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Bekir Çelik yazdı:

Güncel fiyat performans bir ürün varsa bu aralar, işin ehli olan arkadaşlardan birkaç tavsiye alsak çok iyi olacak. Biz de çocuklar için kartuş dolum derdi olmayan bir ürün arıyoruz. Yıllarca lazım olacak gibi görünüyor bize. 2 çocuk var daha yolun başındalar.

HP smart tank 700 serisine bakının. 18bin sayfa dolum derdi yok.

Yorum bağlantısı
Mehmet Cihat
Muhittin Kaplan yazdı:

2 çocuk büyütmüş, biri uni3 de diğeri lise 1 de tavsiye veriyor.

Almayın.

Ayda 1-2 lazım olacak olan çıktıyı kırtasiyeden alın. Hatta fotokopici denilen yerlerde kitap bastığım oldu, daha efektif.

+1 

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Ev için Epson mürekkep tsnklı tarayıcılı bir yazıcı aldım 4 yıldır binlerce sayfa çıktı aldım. Bir sefer kafa temizlettim sıkıntı yok. muadil mürekkep ilede çalışıyor kesinlikle tavsiye ederim.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

HP smart tank 700 serisine bakının. 18bin sayfa dolum derdi yok.

ama uygun değilki fiyatlar.

5 tane renkli yazıcı alıp hepsini çöpe atabiliriz  yada 1 tane xerox mono lazer ve renkli için ömürboyu kırtasiye çözümü de var.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğan Arşiray yazdı:

ama uygun değilki fiyatlar.

İlk alım pahalı, işletme bedava.

Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray

tamam ama öğrenci işi değil. 2500 tl ye mono xerox lazer yazıcı satıyorlar hala.

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Doğan Arşiray yazdı:

tamam ama öğrenci işi değil. 2500 tl ye mono xerox lazer yazıcı satıyorlar hala.

Tamamda o mono. Tarayıcısı yok, fotokopisi yok, dublexi yok. Yok da yok :)

Ne kaa ekmek, o kaa köfte.

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
Sani Gerşon yazdı:

Tamamda o mono. Tarayıcısı yok, fotokopisi yok, dublexi yok. Yok da yok :)

Ne kaa ekmek, o kaa köfte.

7 ve 2.sınıfa giden bebelerim var, hiç lazım olmadı. 

Bekar adama sayfa basmak kolay gelirmiş :D 

• Beğen 1
  • Mutlu 2
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Yıllardır Brother kullanıyorum.. 

Sadece yazıcı. 

Hem kendisini çok ekonomik almıştım. Hem de toneri çok ekonomikti.  

Toner olarak da yan sanayi alıp değiştiriyorum. Çok uzun süre kullanıyorum. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık

Sadece yazıcı olacaksa hp laserjet 1102 tel geçerim. 10 yıla yakındır kullanıyorum. Hiç arızalanmadı. Hızlı yazıyor tonerde muadil 150 civarı. İşyerinde 3 ayda bir değiştiriyorum yaklaşık olarak

Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
Doğan Arşiray yazdı:

Kızıma renkli lazımdı, hp tanklı aldım. 2700tl .

Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...