İçeriğe Yönlendir

Megane 2 Üzerinde Yapılan Yenilemeler

Oğuzkan Erışık

Recommended Posts

Oğuzkan Erışık
Alpay Sumer yazdı:

Öldüm fiyata 😂

Olur mu abi aşk olsun. 60 vereyim üste. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Alpay Sumer yazdı:

bi pakette jelibon 🙄

Büyük boy? Ben tamamım. 

Metin Akbal yazdı:

Takas denmiş bildirim geldi.

Tatlıyı Çorum'da yeriz

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Tatlıyı Çorum'da yeriz
Golf benim olsun tatlıyı da ben ısmarlayayım hatta İskilip Dolması :)
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Metin Akbal yazdı:

Golf benim olsun tatlıyı da ben ısmarlayayım hatta İskilip Dolması :)

Tatlı iptal 😅

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • 1 ay sonra...
Oğuzkan Erışık

Cumartesi günü 206510 km de yağ bakımı yaptırdım. Elf sporti yağ kullandık. Önceki bakımın üstünden 8360 km geçmiş. Yılı da dolmamıştı.

Bir de arızalanan geri vites müşürünü değiştirdim. 100 işçilik 300 malzeme parası verdim.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

. Önceki bakımın üstünden 8360 km geçmiş

Lpgli araçların yağ ömrü daha uzun diyorlar. O yüzden çok etkilemez yani. :) hayırlı olsun. 

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ümit Türk yazdı:

Lpgli araçların yağ ömrü daha uzun diyorlar. O yüzden çok etkilemez yani. :) hayırlı olsun. 

Tersine daha kısa diye biliyorum Abi. LPG'nin anlık sıcaklığı yağın canına okuyormuş. Benzinde 8-10 binde yağ değiştiren birisinin LPG'de 6-8 binde yağı yenisiyle tahliye etmesi gerek 

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer
Oğuzkan Erışık yazdı:

Cumartesi günü 206510 km de yağ bakımı yaptırdım. Elf sporti yağ kullandık. Önceki bakımın üstünden 8360 km geçmiş. Yılı da dolmamıştı.

Bir de arızalanan geri vites müşürünü değiştirdim. 100 işçilik 300 malzeme parası verdim.

bi dönem elf öneriyordu..

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
(düzenlendi)
Ümit Türk yazdı:

Yağın iyi durumda olmadığını hissetmiştim ben. Sürekli kısa mesafe kullanıyorum bir de.. Yağı değiştirince sesi soluğu kesildi. Demek ki zamanı gelmiş :) 

Alpay Sumer yazdı:

bi dönem elf öneriyordu..

Servise götürsem motrio kullanacak. Çok fark olduğunu sanmıyorum ben abi.

Yeni eklemeler

6000k olan kısa far ampüllerimi 4300k ile değiştirdim. Renkte çok fark yok, sürekli aracımı gören bir arkadaşım fark etmedi bile. Ama aydınlatma hem alan olan arttı hem de iyileşti. En başta sarı kalacak diye endişelenip 4300k takmamıştım.

Alt yapısı var olan hız sabitleme/sınırlandırmayı radyo kolu üzerinden kullanabilecek şekilde aktifleştirdik. Gaz pedalı ile hızlanmaya göre hız sabitleyici daha iyi ivmelendiriyor aracı garip bir şekilde.

uByIp.jpg

tarihinde Oğuzkan Erışık tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Çağrı Alaf yazdı:

Tersine daha kısa diye biliyorum Abi. LPG'nin anlık sıcaklığı yağın canına okuyormuş. Benzinde 8-10 binde yağ değiştiren birisinin LPG'de 6-8 binde yağı yenisiyle tahliye etmesi gerek 

20 bin km altında hiç değiştirmedim hatta 25 bini buluyor. Değiştiğinde tek fark 100 km deki yakıt 1 litre düşüyor ilk 4 5 depoda. Başka bir fark görmedim. 

• Beğen 1
  • Şaşkın 1
Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Oğuzkan Erışık yazdı:

Gaz pedalı ile hızlanmaya göre hız sabitleyici daha iyi ivmelendiriyor arac

Bana da öyle geliyor, dip gaz yapıyor sanırım ondan öyle oluyor :)

sabitlemeden çıkıp girince vurma başladı bende, değişmeyen tek takoz olan şanzıman üst takozu gitti sanırım.

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
İlkay BAŞARAN yazdı:

20 bin km altında hiç değiştirmedim hatta 25 bini buluyor. Değiştiğinde tek fark 100 km deki yakıt 1 litre düşüyor ilk 4 5 depoda. Başka bir fark görmedim. 

Abi çok değil mi o km ?

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Bana da öyle geliyor, dip gaz yapıyor sanırım ondan öyle oluyor :)

sabitlemeden çıkıp girince vurma başladı bende, değişmeyen tek takoz olan şanzıman üst takozu gitti sanırım.

Ben de dip gaz yapıyorum ama yine de aynı ivmelenmeyi yakalayamıyorum. Yokuşta denedim inanılmaz gidiyor araba çok şaşırdım. +5 hp :D 

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Oğuzkan Erışık yazdı:

Abi çok değil mi o km ?

Ben de dip gaz yapıyorum ama yine de aynı ivmelenmeyi yakalayamıyorum. Yokuşta denedim inanılmaz gidiyor araba çok şaşırdım. +5 hp :D 

Bizde trafik yok 10 dakikada işe gidiyor eşim. 25 km gidiş. 10 dakikada da geliyor o da 25 km. Büyük şehirde 10 dakikada 5 km giderse baya iyi. Motor saati olarak ben ist de 10 binde değişen adamdan daha az çalıştırıyorum motoru. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
İlkay Başaran
Oğuzkan Erışık yazdı:

Yağın iyi durumda olmadığını hissetmiştim ben. Sürekli kısa mesafe kullanıyorum bir de.. Yağı değiştirince sesi soluğu kesildi. Demek ki zamanı gelmiş :) 

Servise götürsem motrio kullanacak. Çok fark olduğunu sanmıyorum ben abi.

Yeni eklemeler

6000k olan kısa far ampüllerimi 4300k ile değiştirdim. Renkte çok fark yok, sürekli aracımı gören bir arkadaşım fark etmedi bile. Ama aydınlatma hem alan olan arttı hem de iyileşti. En başta sarı kalacak diye endişelenip 4300k takmamıştım.

Alt yapısı var olan hız sabitleme/sınırlandırmayı radyo kolu üzerinden kullanabilecek şekilde aktifleştirdik. Gaz pedalı ile hızlanmaya göre hız sabitleyici daha iyi ivmelendiriyor aracı garip bir şekilde.

Evet bende de durum böyle. Gaz kelebeğini daha sert açıyor araba. Tabi bu da yakıt demek.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • 3 hafta sonra...
Ümit Türk
Çağrı Alaf yazdı:

Nasıl yani yağ falan mı yakıyor LPG ? Yoksa rengi falan mı değişiyor. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

Sen nerelerdesin ya :) Ben Çağrı'nın bahsettiği mevzuyu hiç duymadım abi. Daha yüksek sıcaklıkta yanıyor haliyle illaki daha kısa olur ömrü düşününce..

Yorum bağlantısı
Çağrı Alaf
Ümit Türk yazdı:

Yalan olmasın motorda yağ yakma gibi bir durum yoksa sadece Yağ buharlaştırma olabilir kalitesiz markalarda o da çok eser miktarda olur azalma olarak önemsenmez önemseyen de Shell kullanır buharlaşma da olmaz, benim dediğim yağı direkt karartması. 

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Oğuzkan Erışık yazdı:

Sen nerelerdesin ya :) Ben Çağrı'nın bahsettiği mevzuyu hiç duymadım abi. Daha yüksek sıcaklıkta yanıyor haliyle illaki daha kısa olur ömrü düşününce..

Kardeşim izine çıkmıştım.  Malum masa başı çalışınca foruma sık giriyorduk. Buralardayız artık. 

İçime kurt düştü. Hiç yağ kontrol etmedim :) :):)

Lpgden soğumaya başladım.  Ekonomik olsada yağ gibi gitmesini istiyorum :) Benzine alınca istediğime ulaşıyorum ama çok yakıyor bu. 

Yorum bağlantısı
Oğuzkan Erışık
Ümit Türk yazdı:

Benzine alınca istediğime ulaşıyorum

Bence sen gaz ayarına bir baktır abi. Bende fark hissedilmiyor çekişte. Ayarsızlık olabilir.

Yorum bağlantısı
Ümit Türk
(düzenlendi)
Oğuzkan Erışık yazdı:

Bence sen gaz ayarına bir baktır abi. Bende fark hissedilmiyor çekişte. Ayarsızlık olabilir.

yetkili servise gitmem gerek. yetkili servisten başka kimse ayar yapamaz. Ama aracım iyi sorun yok gidiyor 1.4 motordan pek bir beklentimde yok açıkcası. Alışmışım fiestanın atikliğine. 

tarihinde Ümit Türk tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • 9 ay sonra...
Cem Işık

@Oğuzkan Erışık konu başındaki fotolar gitmiş? Sende var mı fotoğraflar? 
şirkete megane 2 alındı. Tavan sarkık, kapı iç kolları, göğüs vs fena halde. Senin arabadan örnek alayım dedim ama göremiyorum fotoları

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...