İçeriğe Yönlendir

İlk Çalıştırmada Egzoz Kokusu

Ümit Türk

Recommended Posts

Ümit Türk

Merhabalar; 

ford fiesta benzinli aracımın ilk çalıştırmada 10-15 saniyelik bir egzoz kokusu oluyor. tatlı bir koku.  tabi bu soğuk motorda meydana geliyor. sabahları ilk çalıştırmamda . motor ısınınca koku yok.  tabi ben bu kokuyu camlar açıkken duyabiliyorum.  camlar kapalı iken hiçbirşekilde içeri koku alma sorunum yok. aldığım  3 seneden beri böyle. duman atma olayıda yok.   

ne kadar normal bir durum bu? 

Yorum bağlantısı
Burak Tokcan

Aynı koku bazen benim aracımda da oluyor. Benim aracım da 2011 model 1.4 tdci. İlk marşa basışta koku geliryor. 5-10 saniye sonra kalmıyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Soğuk motor Cruze etrafında dolaşmayın "kafa" yapar. Sıcak iken sıkıntı yok tabi :) 

Böyle kafa yapacak bir kokumudur . Nasıl bişey anlayamadım tatlılıktan.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman

Soğuk motorda ilk çalışma esnasında zengin karışım gerçekleştiği için egzoz gazı yüksek salınım yapar normaldir. Isındıkça kaybolursa mesele yok.

• Beğen 1
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Ali Darbaz yazdı:

Soğuk motor Cruze etrafında dolaşmayın "kafa" yapar. Sıcak iken sıkıntı yok tabi :) 

Böyle kafa yapacak bir kokumudur . Nasıl bişey anlayamadım tatlılıktan.

ali abi valla bir beş dakika koklasam yapar herhalde :) rahatsız etmiyor yani. 

M. Asım Kahraman yazdı:

Soğuk motorda ilk çalışma esnasında zengin karışım gerçekleştiği için egzoz gazı yüksek salınım yapar normaldir. Isındıkça kaybolursa mesele yok.

teşekkür ederim. 👍

Yorum bağlantısı
Onur Kutluğ
(düzenlendi)
Ümit Türk yazdı:

Merhabalar; 

ford fiesta benzinli aracımın ilk çalıştırmada 10-15 saniyelik bir egzoz kokusu oluyor. tatlı bir koku.  tabi bu soğuk motorda meydana geliyor. sabahları ilk çalıştırmamda . motor ısınınca koku yok.  tabi ben bu kokuyu camlar açıkken duyabiliyorum.  camlar kapalı iken hiçbirşekilde içeri koku alma sorunum yok. aldığım  3 seneden beri böyle. duman atma olayıda yok.   

ne kadar normal bir durum bu? 

Benim de 2014 model benzinli aracımda aynı sorun var. Kurum kokusu geliyor. herhangi bir duman atma yok. 1 hafta önce bobin değişimi yaptım. yapan usta da egzoz kurum baglamış temizledim dedi. aracım 64bin km'de.  başka ustaya sordugumda ise yakıttan dedi. değişik bir kurum kokusu gibi.  neden olabilir sizce ?

tarihinde Onur Kutluğ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...