İçeriğe Yönlendir

Connect Tüketim Değeri İle Enjektör Kıyaslaması

Murat Kırçal

Recommended Posts

Murat Kırçal

Arkadaşlar connect 90 ps ,depo ful vaziyette, şehir içi ve dışı olmak üzere  530 km yol yaptık. Depoyu doldurduğumda litresi 5.37 tl den, 198 tl aldı. Km de ortalama 37 kuruş tüketmiş. 321000  km de olan ve hiç enjektör bakımı yapılmamış enjektörlerle ilgili herhangi bir problem yok. Ama yağ ve filtre bakımlarını kesinlikle aksatmam.  Acaba araca enjektör bakımı yaptırsak yakıt dahada düşer mi. Düşünceleriniz için teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Ben normal olduğunu düşünüyorum.

Belki biraz daha sürüş tarzınız değişse 630 civarı yapabilir.

Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Mazot 5,37 dediniz sanırım ucuz mazot kullanıyorsunuz ucuz mazot kulanıyorsanız enjektör baktırmak cok mantıklı degıl ayrıca bir enjektör bakımı 2500 den aşagı cıkmaz mutlka a1-2 si bozuk cıkacak dıyecekler takım degıselım  bozuk olduguna inanıryorsanız söktürün ama sırf iş olsun diye sökturmek cok mantıklı degıl

Yorum bağlantısı
Tuncay Uludağ
(düzenlendi)

Ben 1100 km uzun yol yaptım. Hızım 90-120 arasıydı. Sadece tırları sollayıp geri sağ şerite geçiyordum. Yol bilgisayarında 100 kilometrede 4.5 ile 5.0 litre arasında yaktığını gördüm. 5.0 litrenin üstünü gram geçmedi. 450 TL fiyata 1100 km yol yaptım. Yakıt olarak hep petrol ofisinden Vmax aldım.Aracım 75 beygir ve 2010 model. Euro 5 Motor. Bu 1100 km yolun 100 kilometresi şehir içinde, 1000 kilometresi ise şehir dışında gerçekleşti. Vmax çok farkettiriyor gerçekten. Litresini o zamanlar 6.20 TL fiyata almıştım.

tarihinde Tuncay Uludağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Ben acemi bir sürücü iken, Sivas'a Ford Tourneo Connect GLX ile (110 hp) 6,5 litre ile gitmiştik. 

Yorum bağlantısı
Ali Gürbüz
Ben 1100 km uzun yol yaptım. Hızım 90-120 arasıydı. Sadece tırları sollayıp geri sağ şerite geçiyordum. Yol bilgisayarında 100 kilometrede 4.5 ile 5.0 litre arasında yaktığını gördüm. 5.0 litrenin üstünü gram geçmedi. 450 TL fiyata 1100 km yol yaptım. Yakıt olarak hep petrol ofisinden Vmax aldım.Aracım 75 beygir ve 2010 model. Euro 5 Motor. Bu 1100 km yolun 100 kilometresi şehir içinde, 1000 kilometresi ise şehir dışında gerçekleşti. Vmax çok farkettiriyor gerçekten. Litresini o zamanlar 6.20 TL fiyata almıştım.
Eski kasa Connect'te euro 5 motor sadece son gelen 2013 modelde kullanıldı. Kisacası aynı motora DPf eklendi euro 5 oldu.
Yorum bağlantısı
Osman Yavuz

En son 386kmde 6.17den 140 lira tuttu, sürüşüm şehir ici düşük vites, haftasonları yaylaya gidiyorum rampalar hep birinci vites ziganayi çıkarken 80 90... arabada ilk çalışmada biraz vuruntu gibi sarsıntılı çalışıyor devir göstergeside birkaç saniye yukarı aşağı oynuyor sonra sabit kalıyor ancak vuruntu sesi gibi ses devam ediyor. Enjektör bakımı daha önce yapılmadığını düşünüyorum, hızlanmadan yana şikayetçi değilim belki de hava akis kontrolü falan yaptırmalıyım bilemiyorum.

Yorum bağlantısı
Murat Kırçal
Erkan Işık yazdı:

Mazot 5,37 dediniz sanırım ucuz mazot kullanıyorsunuz ucuz mazot kulanıyorsanız enjektör baktırmak cok mantıklı degıl ayrıca bir enjektör bakımı 2500 den aşagı cıkmaz mutlka a1-2 si bozuk cıkacak dıyecekler takım degıselım  bozuk olduguna inanıryorsanız söktürün ama sırf iş olsun diye sökturmek cok mantıklı degıl

Ucuz değil . Normal euro dizel yıllardır kullanıyoruz. Petrol ofisinin mazotu. Bizim burada petrollerde rekabet var..☺️☺️

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...