İçeriğe Yönlendir

Passat Fiyatına ID3, Hangisini Alırdın?

Ali Darbaz

Passat vs ID.3  

37 oy

Bu ankete oy verme veya sonucunu görme izniniz yok Please sign in or register to vote in this poll.

Recommended Posts

Mehmet Göktürk
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Büyük şehirleri bilemem ama şarj için şu anda sıkıntı olabilir. Bizim burada 2 yerde var bildiğim şarj istasyonu. Gerçi hiç şarj halinde araç görmedim ama...:rolleyes:

Üniversiteye yaptırmak gerek. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Mehmet Göktürk yazdı:

Doğru hocam, aklımdan geçmedi değil. Ben bunu bizim yönetimle bir paylaşayım.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Doğru hocam, aklımdan geçmedi değil. Ben bunu bizim yönetimle bir paylaşayım.

TeslaTurk'ten fikir alın mutlaka.

Adam hangi markanın kaç kw ile şarj edeceğini, hangi araçlarla uyumlu olduğunu yazıyor.

Elektrikli araç bana sorarsanız sadece ev-iş arasında kullanılabilecek ve iki lokasyonda en az 1 kapalı garajı olan kullanıcılar için efektif olabilir ülkemizde. Bunun haricinde, 150km/h hızla gidip bodrum istanbul'u 6.5 saatte alıp 2.5 saat de şarja harcamaya ne vakit ne de nakit yeter.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Evren Erakçora
onun fiyatına bu yazılırken , aradaki rakam farkı da 8000 avro. yani 39bin bütçe ile  passat yanına bir de //M3 alınır ecnebi memleketindeki villanın kapalı garajına.Yani pek aynı değiller
Biz de fark daha fazla olur. Sıradan benzinli bir otomobille yakın fiyat olması mümkün değil, 5 , 10 seneye fiyatları düşer belki.
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Arkadaşlar elektrik prizi olan her yer şarj ederim. İstasyona ne gerek var. Sivasa giderken 2 mola versem yeter. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Arkadaşlar elektrik prizi olan her yer şarj ederim. İstasyona ne gerek var. Sivasa giderken 2 mola versem yeter. 

Bir hesap hatası olmasın?

70kwa şarj ile tesla 2.5 saatte tam dolum yapıyor.  10kwa ile 20 saat mola mı vereceksiniz?

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

70kwa şarj ile tesla 2.5 saatte tam dolum yapıyor.  10kwa ile 20 saat mola mı vereceksiniz?

Mert Gulkokan yazdı:
Sani Gerşon yazdı:

Heççç

Dostlar, İstanbul - Sivas arası 18 19 tane istasyon var.  400 km menzilim olsa 2 mola yeter. Hipermil yapsam zaten bomba. 

ACtC-3fJGxtguwtw1RQpWZmX5BUOm4eQlNC6lWiU

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ebrar Tüfek

Müstakil evin kapısının önünde, işe gitme gelme arabası yapılır anca. O kadar uzun süre şarj edilmesini beklemem şahsen uzun yolda. Yarı fiyatına hasar kayıtlı hybrid Yaris alırım bu arabaların yüzüne bakmam.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Şunuda eklemem lazım. 

Arabanın üzerinde 11 kw onboard şarj aleti var. Bunun ile şarj ederseniz maksimum 06:15 saate arabanız şarj oluyor . (Yani evden şarj hızınız 220 volt prizden sadece 30 saat)

Type 2 (Mennekes - IEC 62196)
Type-2-Mennekes-IEC-62196.jpg
Charging Point Max. Power Power Time Rate
Wall Plug (2.3 kW) 230V / 1x10A 2.3 kW 29h45m 12 km/h
1-phase 16A (3.7 kW) 230V / 1x16A 3.7 kW 18h30m 19 km/h
1-phase 32A (7.4 kW) 230V / 1x32A 7.4 kW 9h15m 38 km/h
3-phase 16A (11 kW) 400V / 3x16A 11 kW 6h15m 56 km/h
3-phase 32A (22 kW) 400V / 3x16A 11 kW † 6h15m 56 km/h

† = Limited by on-board charger, vehicle cannot charge faster.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

En küçük bataryalı id3 (56 kw )  1000 km sürüş testini 10 saat 45 dakikada tamamladı

Bu arkadaşda 10 saat 32 dakikada bitirmiş. 

Yorum bağlantısı
Sani Gerşon
Ali Darbaz yazdı:

Şunuda eklemem lazım. 

Arabanın üzerinde 11 kw onboard şarj aleti var. Bunun ile şarj ederseniz maksimum 06:15 saate arabanız şarj oluyor . (Yani evden şarj hızınız 220 volt prizden sadece 30 saat)

Ben de bunu diyorum işte. 22kw ile 6 saatte tam şarj diyor. 2 mola ile nasıl gidiyorsunuz? 3 mola yapmanız lazım sanırım. 18 saat mola mı vereceksiniz?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay

Satın alırken büyük bir teşvik olacaksa hiç düşünmeden ID.3 alırım şarjına da bir şekilde katlanırım. Muhtemelen şehiriçi için ideal olur.

Yok pahalı olacaksa, ki öyle olur muhtemelen, zenginler için hobi aracı olmaktan öteye gitmez :)  

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
(düzenlendi)
Sani Gerşon yazdı:

Ben de bunu diyorum işte. 22kw ile 6 saatte tam şarj diyor. 2 mola ile nasıl gidiyorsunuz? 3 mola yapmanız lazım sanırım. 18 saat mola mı vereceksiniz?

Sani fişli şarj edeceğim zaman Anadolu turu atar gibi sürerim. 400 km menzilli araba ile Sİvas'a gitsem önce Eskişehir Divan otel yaparım. Sonra tuz gölü, göreme Nevşehir 1 gün yaparım. Ordanda ver elini Sivas :) 

Hele bi elektrikli arabam olsunda ben hal çaresini bulurum. 

tarihinde Ali Darbaz tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Ali Darbaz yazdı:

Şunuda eklemem lazım. 

7KW çekebilirsin evden.  İhlas motor su ısıtıcı gibi..

Yorum bağlantısı
H.Cenk Bayrakçı
Mehmet Göktürk yazdı:

Sizin kampüste var mı Hocam?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
H.Cenk Bayrakçı yazdı:

Sizin kampüste var mı Hocam?

Biriyle konuşmuştuk eski rektör zamanında sonra rektör aselsana gitti yenisi ile konuşmadık takip edersem olur sanırım. ben bilgi işlemi de bırakıp bölüme dönünce idare ile irtibat zayıfladı ekonomi de kötü olunca işler kaldı.

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

id3 alırdım, şehir içi kısa mesafede süper olurdu, akşam normal prize takar sabaha full devam ederdim, hatta etmez 4-5 günde bir takardım şarja çünki günde 100km bile yapamazdım şehir içinde, uzun yolda ise şarj olayını çözerlerse (süper hızlı olacak) o zaman yine tercihim olurdu, bumu passatmı sorusuna gelirsek ben Mondeo derim, düşünmeye bile gerek yok...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Ali Gök
Ali Cihangiroğlu yazdı:

düşünmeye bile gerek yok

abi sen id3 mü pasatmı yoka başka bişemi  alacam die düşünmeye başlasan seneler sürer bu düşünme bizi ağlatma şimdi :D 

Yorum bağlantısı
Ali Gök

anket 30 kişiyi geçti iyi kötü bir anlamlı sonuç oluştu

id3 e oy veren 13 kişinin 10 tanesinin işi hobi gibi görüp verdiğini idda ediyorum. reel hayatta id3 alacak kişi sayısı 13 değil belki 1 kişi çıkar  oy verenler içinde

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Yurdaer Elay
Ali Gök yazdı:

anket 30 kişiyi geçti iyi kötü bir anlamlı sonuç oluştu

id3 e oy veren 13 kişinin 10 tanesinin işi hobi gibi görüp verdiğini idda ediyorum. reel hayatta id3 alacak kişi sayısı 13 değil belki 1 kişi çıkar  oy verenler içinde

Diğer alternatif Passat olduğu için ID.3'e oy verdim ben :D  

Şaka bi yana, eğer çok iyi bir teşvik olacaksa diye özellikle belirtmiştim zaten. Diğer türlü gerçekten hobi aracı olur.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...