İçeriğe Yönlendir

Fren Yapınca Aracım Optimus Prime’a Dönüşecek Sanki

Fatih Sabancı

Recommended Posts

Tahir İlter

Bahsettiğiniz arızalar kaza sonrası düzgün toplanmadığı için olmuş olabilir. Göğüs airbag açıldı ise toplarken klima yönlendirmelerine zarar vermiş olabilirler veya kazada kırılmış tamir etmemiş olabilirler. Direksiyon keza öyle. Yürüyen sıkıntıları da bundan kaynaklanıyor olabilir. Masrafa başlamadan önce iyi bir usta bulup güzelce kontrol ettirmeniz lazım. 

Emniyet kemerlerinizi kontrol ettirin bir de meşhur direnci atmış olabilirler 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

frendeki davranış normalde basit bir arıza olur da, araç geçmişinde altttan özelikle hasar varsa ve frende böyle kaybediyorsa kendini hiç iyi olmayan sebepleri olabilir

Yorum bağlantısı
Fatih Sabancı
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

hava yönlendirme klape plstiği sıkça kırılıyor, değişemsi de basit ucuz bir plastik parça. frenler için ustanıza bir gösterin diski balatayı ön salıncağı kontrol etsin. iç ambiyans ledi biraz pahalıdır

Klima yönlendirme diye arattırdım, parçanın nerede olduğunu ve nasıl değişitirileceğini gösteren videoları izledim, sonra gittim kendi aracıma baktım, evet kırık! 
valla bravo diyorum size çat diye sorunu buldunuz. 17₺’e n11’de satılıyo, sipariini geçtim şimdi. Elime geçtiğinde ya kendim deniycem değiştirmeyi (az meşakkatli çünkü) yada bi oto elektirkçiye gidecem.. 

teşekkür ederim tekrar

Çağlar Bayur yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
Çağlar Bayur yazdı:
Tahir İlter yazdı:

Bahsettiğiniz arızalar kaza sonrası düzgün toplanmadığı için olmuş olabilir. Göğüs airbag açıldı ise toplarken klima yönlendirmelerine zarar vermiş olabilirler veya kazada kırılmış tamir etmemiş olabilirler. Direksiyon keza öyle. Yürüyen sıkıntıları da bundan kaynaklanıyor olabilir. Masrafa başlamadan önce iyi bir usta bulup güzelce kontrol ettirmeniz lazım. 

Emniyet kemerlerinizi kontrol ettirin bir de meşhur direnci atmış olabilirler 

Evet hıcam hakkısın.. 16 yıldır da yut dışında olduğum için kimseyi tanımıyorum izmirde. Sağolsun yukarıda bi arkadaş birini tavsiye etmiş onla iletişime geçecem yakında

tarihinde Fatih Sabancı tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Erkan Işık

Fatih bey diskleri tornalat yaklasık 50 tl +kale marka balata al 110 tl +salıncak alt rotiller ve z rotlara bakdır+direksiyon kutusu saglammı bakdır +mafsal yaglat+rotları yıne kontrol ettır +lastik vs bak kötü ise 1 takım da lastık al eşinize o sekıl teslım edın balata özellıkle kale dedım motorcraf 300 lıra boch ve trw ses yapıyor bu ara kale hem ses yok hem uygun fıyat disklerin jantla öpüşdügü yeri cok guzel zımpara yapdır  zımpara olmassa disk yine bozuk oluyo kolay gelsın 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp

Burada ki tek sorun aracın galeriden olması bence umarım başınıza sorun çıkarmaz ben şimdiye kadar hiç bir galerinin piyasanın altına araç sattığını duymadım. Umarım aracınız iyidir sorun yaşamadan kullanırsınız izmirde ustaeller firmasından destek alabilirsiniz forumda iyi referansı vardi

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erkan Işık
Levent Güzelkalp yazdı:

Burada ki tek sorun aracın galeriden olması bence umarım başınıza sorun çıkarmaz ben şimdiye kadar hiç bir galerinin piyasanın altına araç sattığını duymadım. Umarım aracınız iyidir sorun yaşamadan kullanırsınız izmirde ustaeller firmasından destek alabilirsiniz forumda iyi referansı vardi

Arkadasım araba al satı yapıyor sattıgı aracların 4 tanesını alan kısıler km leri indirip  malum sıteye koydular, en son yıne ıkı arac aldı galerıden aracı sattı  saatıktdan 20 gun sonra alan kişi km düşürülmüş bu aracda dedi oda aldıgı yeri aradı piyasa yıkseldıgı ıcın galerıcı benım sattıgım paraya bana gerı getır dedı ona geri verdiler golf aldı geldı sattı oda enjektör arızasından geri geldi galericeler arasında piyasa dönüyor ve piyasa artık borsa gıbı oldu bir aracın temızlıgı ilk içi ve tavandan bellı oluyor 

Çağlar Bayur yazdı:

frendeki davranış normalde basit bir arıza olur da, araç geçmişinde altttan özelikle hasar varsa ve frende böyle kaybediyorsa kendini hiç iyi olmayan sebepleri olabilir

Diskleri bozukdur abi 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Usta

Onden ses geliyorsa ilk z rotlara baktirin sonra direksiyon kutusu mafsala baktirin.ambiyans isigini ben tamir ettim eskisi kirikti.istenilen renk oluyor.fc9e820c91f7dac8167a078b14f542cf.jpg4adb997cfa905045faa04e1725d4e520.jpg684bb18f9dcd2ac0b0b6ecd40ca01cd7.jpg

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Ümit Türk yazdı:

hayırlı olsun fiestanın kronik sorunlarına hoşgeldin ama çözülemeyecek sorunlar değildir. sıkma canını. 

izmir vent oto levent yılmaz ustaya bir uğrayın. dertlerinizi anlatın. yardımcı olacaktır. 

mert kardeş yönlendirme çalışmıyorsa muhtemelen ya çıkmıştır ya kırılmıştır.  ses sistemi falan taktırdınmı bazen takamıyorlar orayı. 

Heh hocam hay yaşa. Bende onu yazıcaktım ama üşendim mi ne oldu yazmadım. Ses sistemi taktırırken orta panel söküldü. Orada arkadaş bi klima ayarlarıyla oynadımı ne oldu bir şeyler oldu kısaca. Hatta dedimki o çevirildi falan bir şey oldu, orada ön cama üflemeye ayarlıysa biz boştayken çevirdik yeri karıştı bir şeyler oldu falan filan gibi şeyler hatırlıyorum. Masrafı nedir onuda kestiremiyorum.

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Ümit Türk
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Heh hocam hay yaşa. Bende onu yazıcaktım ama üşendim mi ne oldu yazmadım. Ses sistemi taktırırken orta panel söküldü. Orada arkadaş bi klima ayarlarıyla oynadımı ne oldu bir şeyler oldu kısaca. Hatta dedimki o çevirildi falan bir şey oldu, orada ön cama üflemeye ayarlıysa biz boştayken çevirdik yeri karıştı bir şeyler oldu falan filan gibi şeyler hatırlıyorum. Masrafı nedir onuda kestiremiyorum.

istanbulun neresidesin oto sessistemciye yönlendireyim seni ayarlasınlar. 

ben özellikle takip ettim orayı çalışıyormu diye özellikle baktılar ettiler. ayarladılar.  birşeyi yaparken atlamamak lazım nasıl aldıysan öyle bırak değil mi?  işte herkes yapamıyor. 

Alpay Sumer yazdı:

birseyi yaparken baska alakasız biryeri bozmuyorlar mı.. Fenalık geçirtiyorlar..

herkese gitmemek lazım. 

bilmediğim otoelektirikçiye gittim klima arızası için. göstergede ne kadar ışık varsa hepsini yaktı Allah Allah öyle olmaması lazımdı diyor. gerçi yapamadı . dedim kardeşim bırak sen usta falan değilsin. gittim kendi ustama bıraktım o halletti. kendi bildiğin ustadan şaşmıcan.

Yorum bağlantısı
Fatih Sabancı
Emre Usta yazdı:

Onden ses geliyorsa ilk z rotlara baktirin sonra direksiyon kutusu mafsala baktirin.ambiyans isigini ben tamir ettim eskisi kirikti.istenilen renk oluyor.fc9e820c91f7dac8167a078b14f542cf.jpg4adb997cfa905045faa04e1725d4e520.jpg684bb18f9dcd2ac0b0b6ecd40ca01cd7.jpg

Dostum teşekkür ederim çok güzel görünüyor.. ama bendeki problem ışık değil, ışığı yansıtan şeffaf kanal kırık (hani şu okullardaki sert şeffaf cetvel malzemesinden yapılan alet) ikisini slikomladım yok olmadı.. sendeki gibi güçlü çıkmıyo. O yüzden bu parçayı komple değiştirmek istyorum da bulamadım hiçbi yerde.

bide dikkatimi çekti senin kapı kollarında da ışık var.. sonradan mı yaptın kendinden mi? Bende yok da 🙈

hatta bazılarında vites kolunun önündeki anahtar çakmak koyduğumuz küçük boşlukta da oluyo.. bende o da yok 😕

Yorum bağlantısı
Mustafa Yanar
Fatih Sabancı yazdı:

Dostum teşekkür ederim çok güzel görünüyor.. ama bendeki problem ışık değil, ışığı yansıtan şeffaf kanal kırık (hani şu okullardaki sert şeffaf cetvel malzemesinden yapılan alet) ikisini slikomladım yok olmadı.. sendeki gibi güçlü çıkmıyo. O yüzden bu parçayı komple değiştirmek istyorum da bulamadım hiçbi yerde.

bide dikkatimi çekti senin kapı kollarında da ışık var.. sonradan mı yaptın kendinden mi? Bende yok da 🙈

hatta bazılarında vites kolunun önündeki anahtar çakmak koyduğumuz küçük boşlukta da oluyo.. bende o da yok 😕

Çok takılmayın ışığa, olmasada olur, yapıştırılabilir. 

Yorum bağlantısı
Emre Usta
bide dikkatimi çekti senin kapı kollarında da ışık var.. sonradan mı yaptın kendinden mi? Bende yok da [emoji85]
hatta bazılarında vites kolunun önündeki anahtar çakmak koyduğumuz küçük boşlukta da oluyo.. bende o da yok [emoji53]
O parca bende de kirikti tamir yaptim.yapistirsanizda isigi yansitmaz.bendeki kirik yer resimde isaretledim.kapi kollarina mantar led yaptim ambiyans isigina bagladim.tamir yapilacaksa yardimci olurumf1392d2fdfb1cfef8f22d8572b3f1488.jpg
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Bu araç anladığım kadarıyla pert kayıtlı.
Kazalı alınıp yürüyecek kadar toplanmış.
Airbagler çalışmayacak
Emniyet kemerleri germeyecek.
Ambians ışığı da airbag açılırken kırılmış.
Göğüs de kaplamadır.
Özellikle sürüş emniyetini etkileyen kısımları iyi kontrol ettirin.
Fren tek tutuyor olabilir. Ölçüm yaptırın

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Airbagler çalışmayacak
Göğüs de kaplamadır.
Umarım öyle değildir. Galleri olunca benimde ilk aklıma bu geldi. Tramer temiz büyük hasarlı bir araç olabilir . Inşallah yanılıyoruzdur. Arkadas uzulmez
Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Fatih Sabancı
Mehmet Ozyurek yazdı:

Airbagler çalışmayacak
Göğüs de kaplamadır.

Yok galerici satarken söyledi sol önden vuruk diye. Bunu bilerek aldım.. dediğiniz gibi airbag’ler açılırken ambiyans çıtasını kırmış başka açıklaması olamaz.. eldeki imkanlar buydu ve acilen almamız gerektiğinden dolayı aldım. Bizi 2 sene idare etsin, kredi mredi gidip sıfırını alacaz inşallah

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sabancı
Emre Usta yazdı:

O parca bende de kirikti tamir yaptim.yapistirsanizda isigi yansitmaz.bendeki kirik yer resimde isaretledim.kapi kollarina mantar led yaptim ambiyans isigina bagladim.tamir yapilacaksa yardimci olurumf1392d2fdfb1cfef8f22d8572b3f1488.jpg

Eksik olmayasın teşekkür ederim. Ben size dönüş yapmayı isterim ilk fırsatta

Yorum bağlantısı
Fatih Sabancı
Emre Usta yazdı:

Parca duruyorsa yardimci olurum.zor degil tamir ediliyor.

Evet evet duruyor. Ne tarafta oturuyorsunuz, nereye geleyim?

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sabancı

Evet beyler.. geçen gün sanayiden çıktım.. fren yapınca olan sarsıntının kaynağı denildiği gibi salıncaklardaymış.. Galerici arabayı alırken salıncaklarını değiştirdiğini  söylemişti hakkını yemeyeyim ama tamircimin demesine göre taktırdığı parçalar markasız çin malı kalitesiz salıncakmış.. salıncakları (markasını hatırlamıyorum) değiştirdikten sonra fren yapınca zerre sarsıntı olmuyor artık. Bide hazır lifte çıkmışken motor alt koruma keçesi yokmuş onu da taktırdım

buyrun fotolar;

Dandik olanlar

https://hizliresim.com/z5dbum

Yeniler

https://hizliresim.com/55fDex

Alt takım koruma keçesi

https://hizliresim.com/Sf3yyq

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fatih Sabancı
Metin Taşcı yazdı:

bu keçeyi bende 2 hafta önce taktırdım geçen hafta konya üzerinden alanyaya gittim. Motor ısısı resmen ayaklarımı yaktı, araç ilk defa aşırı çekişten düştü ve 300ml civarı su eksiltti sanırım motorun soğumasını aşırı engelliyor, yazın söküp kışın takmak daha uygun olur.

ekleme: 200bin km keçesiz kullandım birşey olmuyor :)

Ya ben izmir trafiğinden pek dışarı çıkmıyorum :) gittiğim en fazla 2 haftada 1 ya ödemiş ya da aliağa/yenişakran.. 

bide az önce fena yağmur yağdı.. havalar soğudu gari :)

heves ettim taktırdım işte :) seninkisi gibi sorunla karşılaşırsam çıkartırım :)

Yorum bağlantısı
  • 2 hafta sonra...
Emre Usta

Gumushane kargo masraflarini size ait olursa tamirini maliyetine yaparim.oda led direnc parasi [emoji3526]ozelden yazin

Yorum bağlantısı
  • 2 ay sonra...
Erdem Gun
Fatih Sabancı yazdı:

Evet beyler.. geçen gün sanayiden çıktım.. fren yapınca olan sarsıntının kaynağı denildiği gibi salıncaklardaymış.. Galerici arabayı alırken salıncaklarını değiştirdiğini  söylemişti hakkını yemeyeyim ama tamircimin demesine göre taktırdığı parçalar markasız çin malı kalitesiz salıncakmış.. salıncakları (markasını hatırlamıyorum) değiştirdikten sonra fren yapınca zerre sarsıntı olmuyor artık. Bide hazır lifte çıkmışken motor alt koruma keçesi yokmuş onu da taktırdım

buyrun fotolar;

Dandik olanlar

https://hizliresim.com/z5dbum

Yeniler

https://hizliresim.com/55fDex

Alt takım koruma keçesi

https://hizliresim.com/Sf3yyq

Yeni takılan salıncakların markası ne acaba, memnunmusunuz bende degistirmeyi düşünüyorumda.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...