İçeriğe Yönlendir

Hobi Maksatlı Güneş Paneli.

Ali Darbaz

Recommended Posts

Erhan Doruk
Mehmet Göktürk yazdı:

Tasarufu nasıl sağlıyor. Fişe akım verdiğinde evde başka prizden kullanınca buradan mı çekiyor tam anlayamadım. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

Tasarufu nasıl sağlıyor. Fişe akım verdiğinde evde başka prizden kullanınca buradan mı çekiyor tam anlayamadım. 

evde sürekli bir kullanımın var zaten. ürettiğini aşan miktarı elektrik saati yazıyor. aşmıyorsa saat birşey yazmıyor. Evet.. buzdolabın televizyonun şarj cihazların hepsi kullanıyor. Kullanan yoksa şebekeye geri gidiyor vatana millete.

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Mehmet Göktürk yazdı:

evde sürekli bir kullanımın var zaten. ürettiğini aşan miktarı elektrik saati yazıyor. aşmıyorsa saat birşey yazmıyor. Evet.. buzdolabın televizyonun şarj cihazların hepsi kullanıyor. Kullanan yoksa şebekeye geri gidiyor vatana millete.

Elektrik saatine gidip , sayacı da azaltza şahane olurmuş. Hiç hesapladınız mı ürettiği elektrik miltarını? 

Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Servet Aydın yazdı:

Azaltıyor zaten

Mekanik sayaçlarda bir ihtimal olur da elektroniklerde ters akım gelirse endeksin azalacağını sanmıyorum. Eğer böyle birşey oluyorsa hemen kurarım çatıya panelleri. Bunun için çift yönlü sayaç satılıyor ama kullanmak için enerji tedarikçisi ile anlaşma yapmak lazım. Bunda endeks azalmıyor, şebekeye verdiğinden mahsuplaşıyorsun ama ürettiğin aldığından çok daha düşük fiyata gidiyor. 

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Erhan Doruk yazdı:

Mekanik sayaçlarda bir ihtimal olur da elektroniklerde ters akım gelirse endeksin azalacağını sanmıyorum. Eğer böyle birşey oluyorsa hemen kurarım çatıya panelleri. Bunun için çift yönlü sayaç satılıyor ama kullanmak için enerji tedarikçisi ile anlaşma yapmak lazım. Bunda endeks azalmıyor, şebekeye verdiğinden mahsuplaşıyorsun ama ürettiğin aldığından çok daha düşük fiyata gidiyor. 

O kadar üretebilirsen (500W üzeri anlık) zaten başvurur sistemi normal düzende işlettirirsin. Evet elektronik sayaç ters dönmüyor. Mekanik dönerdi.

Burada amaç zaten kullanmakta olduğun aletleri 500W sınırına kadar içerden desteklediği için sayaç sıfır yazıyor. Dersin ki ben her yeri kapatıyorum buzdolabım da çalışmıyor klima kullanmıyorum. o zaman yapacak birşey yok. 

500W kabaca 5 saat verebilsen 2.5kwh yapar. o da aylık 75Kwh

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Hanımla konuştum, onayı verdi, bütçe planlaması yapup 400 500 lira bu işe ayıracam. Balkona panomuzu takıcaz. Evimizin havası olucak. Büyük pandemi felaketinde veya zombi istilasında. Belki olası bir depremde enerji için faydası olacağını düşünüyorum.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...