İçeriğe Yönlendir

Fiesta 1.4 TDCI Hata Kodları (Hangi Sensör?)

Süleyman Can

Recommended Posts

Süleyman Can

Herkese merhaba,

Aracım 2004 Ford Fiesta. Bilgisayara bağlandığında alınan hata kodları;

P0113 -Emme Havası Sıcaklık Sensörü 1. Devresi Yüksek Giriş (Sürekli)

P0102 -Kütle veya Hacim Hava Akış Devreşi Düşük Giriş (Sürekli)

P0380 -Kızdırma Bujizi Kontrol Devresi (Aralıklı)

U2510 -CAN - Araç güvenlik verileri geçersiz (Sürekli)

P0336 - Krank mili A konum sensörü devresinde kademe/verim (Aralıklı)

P0113 ve P0102 hata kodlarının çözümü MAF sensörü değişimi midir? Ustam baktığında MAP sensörünü bulamadım demişti sanırım MAP ve MAF tek sensör halinde?

Aralıklı olan hatalar hemen bakım/değişim ister mi? Bu şekilde kullanmak araca fazla zarar verir mi? Yan sanayi sensör daha büyük sıkıntılar çıkarır mı? Orjinaller baya pahalı.

U2510 Bu hatayı dikkate almalı mıyım? Yetkili servis olmadığı için bu hatayı aldık demişti testi yapan arkadaş ama doğru mu bilemedim.

Not: Araç rolantide iken motor devrinde hafif dalgalanma var, düşük devir ve hızlarda ise silkeleme yapıyor, yüksek devirde sıkıştırarak sürdükten sonra kısa bir süre silkeleme yapmıyor sonra tekrar başlıyor. Bunun haricinde aracın çekişinde gidişinde herhangi bir sorun yok, hatta çok atik ve istekli.

Cevaplarınızı bekliyorum, teşekkürler şimdiden.

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Bence sorun araçta elektronik bir durum. 

Yerinizde olsam bütün kodları silmeden önce akümü değiştirir, alternatörü kontrol ettirirdim. Sonra kodları silip üzerine öğrenilen değerleri de sıfırlardım. O şekilde kullanıp bakardım kodlara

Yorum bağlantısı
Selçuk Bakış

Öncelikle ustanızı değiştirin bence,

Sadece maf sensörü var hava filtresi öncesinde, bu sensörü değiştireceksiniz orijinal harici tavsiye etmem.

Büyük kodları silip yeniden çıkacak kodlara bakmakta fayda var. Ayrıca servis dışında Universal cihazlar hatalı kod verebilir.

Yorum bağlantısı
Süleyman Can

Başka bir ustaya gidip, MAF sensörünü temizletip, yeniden bilgisayara bağlatacağım aracı. Bakalım hangi hata kodlarını verecek.

Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz

Bu hatalar tarihsel kalan kayıtlar olabilir. Önce silin sonra tekrar kullanın. Tekrarlayan arızalar üzerinden  işlem yapın. 

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...