İçeriğe Yönlendir

Tata Xenon

Hakan Çakmak 19

Recommended Posts

Hakan Çakmak 19

Merhabalar, bu grubu bulmamı ve nice bilgili insanlar tanımama yardımcı olan Ford Ka aracımı geçen günlerde araç büyütmek için ve ihtiyacımdan dolayı üzülerek satmak zorunda kaldım. İhtiyacımı giderdim ve büyük ve uygun pick-UP veya arazi tarzı araçlara merak sardım araştırıyorum hala da. Sahibinden gezerken tata xenon pick-UP a denk geldim Nissan nevara ya benziyor fiyatı da uygun geldi ama teknik olarak tata hakkında bilgim yok çok trafikte gördüm. Duyduğum kadarı ile mekanik çok sorunsuz bir araç olduğu ama duydum sadece. Bu araç hakkındaki görüşleriniz nelerdir? Veya maksimum 60 a kadar önerebileceğiniz bir araç varmıdır? Şimdiden teşekkür ederim 🙏 

Yorum bağlantısı
Yıldırım Mustafa

Yaklaşık iki yıl şirket aracı olarak kullandım yakıtı su gibi içerdi kışın rahat vites vites değiştirmek için calistiktan sonra 3 dk falan geçmesi gerekiyordu ısınması için çalışır çalışmaz kaldırırsam arabayı iki elimle vites değiştirmek için güç uyguladığim zamanlar bile oldu.  Dört çekere geçmesi icin araziye alip bi 100 mt falan gitmek gerekiyodu takır tukur sesler gelirdi o esnada daha sonra araç 45 bin km de olmasına rağmen dört çekere de geçmemeye başlamıştı zaten. Hangi şehirde yaşıyosunuz bilmiyorum ama Balıkesirde ne özel servisi vardi ne de anlayan ustası Bursaya götürürdük arızası olduğunda. Satışa çıkardık 2 ay içinde sadece iki kişi aradı en sonunda ilanlardaki emsal fiyatlarinin çok çok altına istanbulda bir galeriye sattık

• Beğen 3
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Umut Taşlı

60'a yormayacak pick-up illaki vardır düşük model, iyi toplanmış veya bakılmış ama ben olsam bulaşmam, hele ki 4 çeker istiyorsan. kaldı ki bunun yakıtı, bakımı, haraçlar vs var daha ki en ucuzu, en masrafsızı bile ka'dan sonra hissettirecek araçlardır. denk düşürebilirsen şunlardan bak derim: vitara 1.6 jlx . 2001 aynı makyajlı kasayı evin ikinci aracı olarak kullandık, kullanmakta olduğumuz pick-up'tan, kamyonetten çok çok alakasız sürüşü. tek araba olarak hayati bir konudur bence bu senin için, yani çok memnun edecektir bu yönden. motoru hafif olduğu için yeterliydi, arazide de çok iyiydi. gider olarak da pick-up'lara göre avantajlı bir araç. çürüğe dikkat etmek lazım ama 20 yaşındaki w210 için bile geçerli aynı şey. bir de lpg'yi pek sevmiyorlar, motoru iyi yapılmış veya motorunu yaptırmak için ucuza alınacak bir tanesi iyi olur bu açıdan. biz alıp yaptırmıştık mesela.

Yorum bağlantısı
Ahmet Çalışkan

Forumda tek Tata sahibi olmaktan sıkıldım. Gelin 2 kişi olalım :) şaka bi yana küçük şehirlerde servis sıkıntısı yaşarsınız. İstanbul'da iseniz yetkili servisi de anlayan ustaları da var. Parça tedariğinde de sıkıntı yok. Ama Tatalar biraz narin araçlar. Bilinen bir markanın bakımını biraz aksatsan da sıkıntı yaratmaz, Tatanın 10 bin bakımını 1.000 km geçir, sıkıntı yaratabilir :) ama bakımlarını zamanında yapar, aksatmazsan herhangi bir sıkıntı yaşamazsın. Yaşadığım şehirde hem il belediyesi hem ilçe belediyeleri pick-up olarak Tata Telcoline ve Tata Xenon kullanıyor (şehirde servisi olmamasına rağmen). Devlet yaş tahtaya basmaz :) Telcoline yerine Xenon tercih edin derim.

Yorum bağlantısı
Murat Atagenç

Telcoline olsun xenon olsun keyfi alınıp binilecek araçlar değil. 

İkisini de iş dolayısıyla kullanmış biri olarak söylüyorum.

Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Ahmet Caliskan yazdı:

Forumda tek Tata sahibi olmaktan sıkıldım. Gelin 2 kişi olalım :) şaka bi yana küçük şehirlerde servis sıkıntısı yaşarsınız. İstanbul'da iseniz yetkili servisi de anlayan ustaları da var. Parça tedariğinde de sıkıntı yok. Ama Tatalar biraz narin araçlar. Bilinen bir markanın bakımını biraz aksatsan da sıkıntı yaratmaz, Tatanın 10 bin bakımını 1.000 km geçir, sıkıntı yaratabilir :) ama bakımlarını zamanında yapar, aksatmazsan herhangi bir sıkıntı yaşamazsın. Yaşadığım şehirde hem il belediyesi hem ilçe belediyeleri pick-up olarak Tata Telcoline ve Tata Xenon kullanıyor (şehirde servisi olmamasına rağmen). Devlet yaş tahtaya basmaz :) Telcoline yerine Xenon tercih edin derim.

İstanbul da yaşıyorum. Büyük olsun uygun olsun kilometre düşük olsun diye baktım Tata'ya. Diğer yorumlardan baktım. Motoru yakıtı yarı olsa bile yokuş aşağı inerken sensör görmüyor mu ne stop ediyor felan dediler kararsız kaldım 

Fatih Evcin yazdı:

420 anadoluyu dolanmış sanki 😅

Navaraları dikkatimi çekiyor nisanın. 

Ya da Renault megan 2 lere bakacağım. Arazi sevdamızı yok ettiler 😂

Murat Atagenç yazdı:

Telcoline olsun xenon olsun keyfi alınıp binilecek araçlar değil. 

İkisini de iş dolayısıyla kullanmış biri olarak söylüyorum.

Bende bir süre keyfi binip askerden sonra iş kurup amele yapmak istiyorum aracı aslında 😅

Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Telcoline şirkette var, iyi yakıyor diyorlar.

Dizele LPG takabilir miyiz acaba 😅

Yorum bağlantısı
Oğulcan Akıncıoğlu

Ek olarak bu modeller var, sanki sizin rakamlarınıza yakın.İlanları değilde modellleri değerlendirin beğenirseniz araştırın.Fatih bey skystar paylaşmış zaten birde rally raid versiyonu var.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mazda-nokta-hatasiz-emsalsiz-temizlikte-az-kilometre-mazda-cift-kabin-865675675/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-toyota-2004-model-4-2-toyota-hilux-863109719/detay

Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Oğulcan Akıncıoğlu yazdı:

Ek olarak bu modeller var, sanki sizin rakamlarınıza yakın.İlanları değilde modellleri değerlendirin beğenirseniz araştırın.Fatih bey skystar paylaşmış zaten birde rally raid versiyonu var.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mazda-nokta-hatasiz-emsalsiz-temizlikte-az-kilometre-mazda-cift-kabin-865675675/detay

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-toyota-2004-model-4-2-toyota-hilux-863109719/detay

Toyota hilux biraz daha göze hitap geldi. Arka pickup kısmını kapatırırm bende. Tata daha yüksek sadece. 🤔

Yorum bağlantısı
Fatih Evcin
Hakan Çakmak 19 yazdı:

Ya da Renault megan 2 lere bakacağım. Arazi sevdamızı yok ettiler 😂

bende az buçuk severim dağı taşı. Megane iyidir :) ama 55 - 60 arası biraz sıkıntılı.

• Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Fatih Evcin yazdı:

bende az buçuk severim dağı taşı. Megane iyidir :) ama 55 - 60 arası biraz sıkıntılı.

Malesef öyle. 50 60 arası otomobil bulmak zor hep chery tata gibi araçlar var insanları bunlara yönleniyor. Attığım bağlantıdaki aracın sahibi ile konuşuyorum bağlantı halindeyim araç hakkında görüntülü olarak aracı göreceğim. Dağlık alanda yaşıyorlarmış arac sürekli günlük kullanılıyormuş hararet vs yapmadı diyor motorda sorun çıkmadı sadce turbo değiştirdim diyor 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

yuh yav 2. elde fiyatlar korkunç, bakın bu araçtan bizde 2 tane vardı, biri pert oldu hurdaya ayırdık, diğerinden bıktık arabada birşey yoktu eskidi sadece, 7-8 ay önce şantiye kurduğumuz arazinin sahibine hibe ettik, adam ilanda bu araca 62 bin demiş tabii istediği fiyattan satar ayrı konuda, ederi 25 falan anca ki ben onu bile vermem, hale bak...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-toyota-2004-toyota-hilux-pikap-masrafsizz-855969966/detay

kısaca işin çok zar arkadaş...

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Burak Kuşçu

Düşündüğünüz bütçe ile pickup araştırıyor olsam tercihimi, skystar, country veya rallyraid ten yana kullanırdım. 

Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Burak Kuşçu yazdı:

Düşündüğünüz bütçe ile pickup araştırıyor olsam tercihimi, skystar, country veya rallyraid ten yana kullanırdım. 

Bağlantı eklediğim araç nasıl peki? Bilmiyorum görünüşü olsa gerek bana hoş baktığım diğer pickup lara göre mantıklı geldi 🤔

Ali Cihangiroğlu yazdı:

yuh yav 2. elde fiyatlar korkunç, bakın bu araçtan bizde 2 tane vardı, biri pert oldu hurdaya ayırdık, diğerinden bıktık arabada birşey yoktu eskidi sadece, 7-8 ay önce şantiye kurduğumuz arazinin sahibine hibe ettik, adam ilanda bu araca 62 bin demiş tabii istediği fiyattan satar ayrı konuda, ederi 25 falan anca ki ben onu bile vermem, hale bak...

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-toyota-2004-toyota-hilux-pikap-masrafsizz-855969966/detay

kısaca işin çok zar arkadaş...

İnsanlar satmaya gelince ederi bu almaya gelince etmez deyip vicdan kasıyor insanımız Malesef ahlaksız yapacak bişey herkesin işi zor 😑

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım

Tata konusunda bende çok iç açıcı şeyler söyleyemem. Arkası çok dar ilk göze çarpan şeyi. Kışın yaşanan sorun için şoför arkadaşlar bahsederdi hiçte memnun değillerdi. Hatta Dacia nın eski pick-up ı vardı onu kullanmak için kavga ederlerdi o derece.
Mitsubishi L200 nasıl olur.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mitsubishi-degisensiz-boyasiz-2-sahibinden-862634942/detay

Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Ercüment Yıldırım yazdı:

Tata konusunda bende çok iç açıcı şeyler söyleyemem. Arkası çok dar ilk göze çarpan şeyi. Kışın yaşanan sorun için şoför arkadaşlar bahsederdi hiçte memnun değillerdi. Hatta Dacia nın eski pick-up ı vardı onu kullanmak için kavga ederlerdi o derece.
Mitsubishi L200 nasıl olur.
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-mitsubishi-degisensiz-boyasiz-2-sahibinden-862634942/detay

Lada niva tatadan daha sağlam dediler onlara başladım bakmaya 🤔

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
Lada niva tatadan daha sağlam dediler onlara başladım bakmaya [emoji848]
Kesinlikle öyle. Off-road için kullanan sayısı çok fazla.
Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Ercüment Yıldırım yazdı:
Hakan Çakmak 19 yazdı:
Lada niva tatadan daha sağlam dediler onlara başladım bakmaya emoji848.png

Kesinlikle öyle. Off-road için kullanan sayısı çok fazla.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-lada-2005-model-aciliyetli-pazarliksiz-840721888/detay

Bunu buldum makul gibi kaporta eksiği var bakalım Konuşcaz sahibi ile 

Yorum bağlantısı
Ercüment Yıldırım
https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-lada-2005-model-aciliyetli-pazarliksiz-840721888/detay
Bunu buldum makul gibi kaporta eksiği var bakalım Konuşcaz sahibi ile 
Bu fiyata motor şanzıman sorunsuzsa eğer alınabilir. Elinden geliyorsa birşeyler yapmak güzel araç. Zamanı ve yeri olan biri olsam kesinlikle alırdım bende böyle birşey. Nedense ladaları oldum olası severim belki de şoförlüğü Samara da öğrendiğim içindir :)
Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Ercüment Yıldırım yazdı:

Bu fiyata motor şanzıman sorunsuzsa eğer alınabilir. Elinden geliyorsa birşeyler yapmak güzel araç. Zamanı ve yeri olan biri olsam kesinlikle alırdım bende böyle birşey. Nedense ladaları oldum olası severim belki de şoförlüğü Samara da öğrendiğim içindir :)

Ladaların arkasını beğenmiyorum 😅 arkasına bişeyler yaparak başlarım aldığımda. 

Alırsam yine paylaşırım sizlerle yapılacak önerilerinizi bekleri. Aldığımda usta olarak @Sani Gerşonabi Osman usta bakar mı ki 🤔

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

Yedek parcasi bulunursa bakar da, o arabayi almayin derim. Ne udugu belli değil. Baska niva bakinin.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bence öncelikle bir-iki ilana gidip kısa da olsa biraz kullanın, bunlar kamyonettir, mtv si trafiği muayenesi yolda sürüşü oldukça farklı araçlar.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...