İçeriğe Yönlendir

Tata Xenon

Hakan Çakmak 19

Recommended Posts

Metehan Şahin

Tata Telcoline eski çalıştığım şirkette 1,5 yıl kullandım. Çok sert arabadır traktörden az daha hallice ve bir depo mazot ile 400 km. gidiyor. Deposu tam hatırlamıyorum fakat 40 yada 45lt. diye aklımda kalmış. Şahsen çift kabin alacam olsam yanaşmazdım. Hatta 60bin TL. ve Tata Telcoline aynı cümle içerisinde dahi kullanmazdım. Toyota ve Mitsubishi tercihim olurdu. 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Lada niva tatadan daha sağlam dediler onlara başladım bakmaya [emoji848]
20 yıldır ailede var her parçası piyasada bolca be ucuz olarak bulunuyor özellikle bursada yutube de videoları var tamirlerin ustaya gitmeden her yerini yaparsınız. sürekli 4 çeker olması biraz yakıtı artırıyor diye duydum
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu

kardeş direk söyliyim, tata pikabı unut, başka şey bak o kadar net diyorum bak...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Ali Cihangiroğlu yazdı:

kardeş direk söyliyim, tata pikabı unut, başka şey bak o kadar net diyorum bak...

Başladım tata harici bakmaya. Sahibi görüntülü gösterdi arabayı ama motoruna güvenmedim vazgeçtim sevdadan.

Levent Güzelkalp yazdı:
Hakan Çakmak 19 yazdı:
Lada niva tatadan daha sağlam dediler onlara başladım bakmaya emoji848.png

20 yıldır ailede var her parçası piyasada bolca be ucuz olarak bulunuyor özellikle bursada yutube de videoları var tamirlerin ustaya gitmeden her yerini yaparsınız. sürekli 4 çeker olması biraz yakıtı artırıyor diye duydum

Herkes arazi dedin mi niva öneriyor uygun fiyatlı diye. Kullanımı kontrolü vs uzun yolda 80 den sonra kendi kendine kullanırmış araç 😅🤣

Metehan Şahin yazdı:

Tata Telcoline eski çalıştığım şirkette 1,5 yıl kullandım. Çok sert arabadır traktörden az daha hallice ve bir depo mazot ile 400 km. gidiyor. Deposu tam hatırlamıyorum fakat 40 yada 45lt. diye aklımda kalmış. Şahsen çift kabin alacam olsam yanaşmazdım. Hatta 60bin TL. ve Tata Telcoline aynı cümle içerisinde dahi kullanmazdım. Toyota ve Mitsubishi tercihim olurdu. 

Toyota ve Nissan bakmaya başladım mitsubishi de olabilir arkasını kendim kapatırım artık 

Sani Gerşon yazdı:

Yedek parcasi bulunursa bakar da, o arabayi almayin derim. Ne udugu belli değil. Baska niva bakinin.

Aradım ful masraflı imiş ya başka bakıyorum. Nissan mitsubishi Toyota da bakıyorum arada bakalım. Ne olursa olsun Osman ustadan başka ustaya götürmem bundan sonra aracı o başka 😌

Çağlar Bayur yazdı:

bence öncelikle bir-iki ilana gidip kısa da olsa biraz kullanın, bunlar kamyonettir, mtv si trafiği muayenesi yolda sürüşü oldukça farklı araçlar.

Malesef öyle imiş niva için şey diyorlar; 80 den sonra araç kendi kendini kullanırmış 🤔

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hakan Çakmak 19 yazdı:

niva için şey diyorlar; 80 den sonra araç kendi kendini kullanırmış

başta akla gelmez ancak doğrudur, arkadan itişte giden kamyonet te aniden geldiği yöne geri dönebilir mesela

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk

Burda amaç nedir?

LAda araçlar kalitesizdir. Sıfır alsanız da sürekli arıza yapar. Yapacaktır. Ama arıza ile yaşamak mümkündür. Piyasadaki ladalar özellikle nivalar haşat olduğu için düz gitmiyor denilebilir. Ancak 80 zaten bu tür araçlar için maksimum güvenli ve ekonomik ! hızdır. Normalde yalpa vs olayı olmaması lazım. Ön düzen sorunları direksiyon sorunları vb araçlar ucuz olduğu gözden çıkarıldığı için yapılmayan bakımlar bu sorunlara yol açar.  Efendi kullanırsanız hiçbir sorun yaşamazsınız.

Ben tata yerine defender pikap alınabilir derim ama eğer dizel ise. LPG ile günlük kullanıma gelmez.

not: defender de sürekli arıza yapar yahut yapılacak birşey vardır hep bekleyen ama genellikle yolda kalmaz.

Not2: Hakan Bey,  günlük km miktarınız ve güzergah kullanım amacı nedir? araca mecbur değilseniz yarı hobi yarı gezme ise ben olsam mersedes bakarım. Eğer arazi merakı uyandı ise jimny bulabilirsiniz ama çok iyi ustayı önce bulun anlaşın.

pikapta ticariler hor kullanılır. yine de temiz eski mitsubishi yahut eski ranger bulursanız bunlar olabilir. 

pikap pikaptır. muayenesi bilmemnesi hız limiti hep uğraştırır. 

1995 model mersedes 300 ler felan kaça şimdi?

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
(düzenlendi)
Hakan Çakmak 19 yazdı:

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-lada-2005-model-aciliyetli-pazarliksiz-840721888/detay

Bunu buldum makul gibi kaporta eksiği var bakalım Konuşcaz sahibi ile 

Lada şehirde hele hele İstanbul'da burnunuzdan getirir. çürük ya da çürümeye başlamamış olanı bulmanız zaten çok zor. Birde yolda giderken oturduğunuz koltuk aniden yerinden kopabilir.  Ha tarla sürücem, dağa çıkacam derseniz işinizi görür. 

Motoru sağlam bir feroza bulursanız alın ama. Çürük çarık olmaz.

Şunun motoru iyiyse mesela, her işinizi görür;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-daihatsu-daihatsu-feroza-866020616/detay

tarihinde Sühan Bozdağ tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Mehmet Göktürk yazdı:

Burda amaç nedir?

LAda araçlar kalitesizdir. Sıfır alsanız da sürekli arıza yapar. Yapacaktır. Ama arıza ile yaşamak mümkündür. Piyasadaki ladalar özellikle nivalar haşat olduğu için düz gitmiyor denilebilir. Ancak 80 zaten bu tür araçlar için maksimum güvenli ve ekonomik ! hızdır. Normalde yalpa vs olayı olmaması lazım. Ön düzen sorunları direksiyon sorunları vb araçlar ucuz olduğu gözden çıkarıldığı için yapılmayan bakımlar bu sorunlara yol açar.  Efendi kullanırsanız hiçbir sorun yaşamazsınız.

Ben tata yerine defender pikap alınabilir derim ama eğer dizel ise. LPG ile günlük kullanıma gelmez.

not: defender de sürekli arıza yapar yahut yapılacak birşey vardır hep bekleyen ama genellikle yolda kalmaz.

Not2: Hakan Bey,  günlük km miktarınız ve güzergah kullanım amacı nedir? araca mecbur değilseniz yarı hobi yarı gezme ise ben olsam mersedes bakarım. Eğer arazi merakı uyandı ise jimny bulabilirsiniz ama çok iyi ustayı önce bulun anlaşın.

pikapta ticariler hor kullanılır. yine de temiz eski mitsubishi yahut eski ranger bulursanız bunlar olabilir. 

pikap pikaptır. muayenesi bilmemnesi hız limiti hep uğraştırır. 

1995 model mersedes 300 ler felan kaça şimdi?

Benim amacım işe gidip gelmek, şehir dışı haftada bir günlüğüne kamp gibi doğaya gitmek. Günde ortalama 50 60 km yol yapıyorum. 

Pikap alırsam arkasını kapattırırım biraz daha görsel dursun diye 🤔

Sühan Bozdağ yazdı:

Lada şehirde hele hele İstanbul'da burnunuzdan getirir. çürük ya da çürümeye başlamamış olanı bulmanız zaten çok zor. Birde yolda giderken oturduğunuz koltuk aniden yerinden kopabilir.  Ha tarla sürücem, dağa çıkacam derseniz işinizi görür. 

Motoru sağlam bir feroza bulursanız alın ama. Çürük çarık olmaz.

Şunun motoru iyiyse mesela, her işinizi görür;

https://www.sahibinden.com/ilan/vasita-arazi-suv-pickup-daihatsu-daihatsu-feroza-866020616/detay

Bunlarada bakayım ben teşekkür ederim 🙏 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hakan Çakmak 19 yazdı:

Günde ortalama 50 60 km yol yapıyorum. 

binek bakardım, haftasonu da gidilecek se, çözüm clio /sembol / dacia vb.

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

kesinlikle evet. 

kamp için araç üstü çadır alın çok heves varsa.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Ali Cihangiroğlu yazdı:

Duster alsan mesela ...

bütçeye bir daha bakılmalı. 50 binler civarı?

Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Çağlar Bayur yazdı:

bütçeye bir daha bakılmalı. 50 binler civarı?

dastır alamaz o bütçe. Ama dacia alır. Ford KA satmış..belki fusion felan benzinli deneyebilir.

Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Mehmet Göktürk yazdı:

medeni durum nedir kampta?

Bekarım 😂 hafta içinin stresinden insan kalabalığından tek başıma doğaya gitmeyi seviyorum ford ka ile hep giderdim ☹️

Çağlar Bayur yazdı:

Onlarında km çok yüksek geldi. Adam 250000km araca 54 bin TL istiyor ucuzlar ağır hasar kayıtlı 🤦🏻‍♂️

Ali Cihangiroğlu yazdı:

Duster alsan mesela ...

Fransız sevmiyorum ama onada bakacağım galiba 

Mehmet Göktürk yazdı:

dastır alamaz o bütçe. Ama dacia alır. Ford KA satmış..belki fusion felan benzinli deneyebilir.

Üstüne kredi Çekebilirim çekersem daha geniş yeni araçlara bakarım. Geçen sene 50 bin TL ye ne güzel araçlar alınıyordu ya 🤦🏻‍♂️insanlarımız neden böyle bizim. Deprem olur kira arttırır, karantina gelir gıda arttırır, virüs gelir temizlik malzemesi arttırır, yeni araba gelmez ikinci el kıçı kırık araçlarını artırır. Yeminle coğrafya kaderdir 

Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Üstüne kredi Çekebilirim çekersem daha geniş yeni araçlara bakarım. Geçen sene 50 bin TL ye ne güzel araçlar alınıyordu ya [emoji2359]insanlarımız neden böyle bizim. Deprem olur kira arttırır, karantina gelir gıda arttırır, virüs gelir temizlik malzemesi arttırır, yeni araba gelmez ikinci el kıçı kırık araçlarını artırır. Yeminle coğrafya kaderdir 
insanlarımız değil ekonomimiz kötü, yabancı birim paraya vurunca çok bir fark yok araba fiyatlarında malesef TL mız çok değer kaybetti. Maaşımızı Tl alıyoruz ama maaşımızla aldıklarımızı büyük oranı ithal ve dövize bağlı
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Cem Işık yazdı:

Ssangyong ile chery başka markalar ama?

Marka olarak sordum. Tata kimse alma dedi baş edemezsin dediler 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Hakan Çakmak 19 yazdı:

Onlarında km çok yüksek geldi. Adam 250000km araca 54 bin TL istiyor ucuzlar ağır hasar kayıtlı

kamyonetten iyidir, illaki bulunur biraz aranırsa

Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Çağlar Bayur yazdı:

kamyonetten iyidir, illaki bulunur biraz aranırsa

Facebook, letgo bakıyorum bakalım. Kader kısmet artık. Çok teşekkür ederim ilginiz için 🙏

Unutmadan bu grubu çok seviyorum samimiyeti bir başka güzel 😊

Güzel bir mobil uygulaması olsa efsane olur 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Göktürk
Hakan Çakmak 19 yazdı:

Facebook, letgo bakıyorum bakalım. Kader kısmet artık. Çok teşekkür ederim ilginiz için 🙏

Unutmadan bu grubu çok seviyorum samimiyeti bir başka güzel 😊

Güzel bir mobil uygulaması olsa efsane olur 

var.

zaten efsaneyiz.

Yorum bağlantısı
Hakan Çakmak 19
Mehmet Göktürk yazdı:

Uygulama varsa bağlantı atabilir misiniz? 

Haa konuya da güncelleme getireyim;öç çıtayı arttırdım. Cruz ve lacetti bakıyorum. Piyasada çok gider az gider bakmıyorum arabasızlık iğrenç bişey altımda dursun çürüyene kadar. 

Mehmet Göktürk yazdı:

var.

zaten efsaneyiz.

Uygulama varsa bağlantı atabilir misiniz. Haa konuya da güncelleme getireyim; cruze ve lacetti bakıyorum artık. Arabasızlık o kadar çok zor ki piyasısı var mı yokmu bakmıyorum çürüyene kadar kullanacağım modern bişey arıyorum. 1 sene takside çalışmış 220bin araba alınır mı? 😂

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...