İçeriğe Yönlendir

2010 1.4 Fiesta Radyo Elektrik Kesintisi.

Emre Ceber

Recommended Posts

Emre Ceber

https://drive.google.com/file/d/1iveldEKz5Ai6EdYiR_dayvHAZInNZS7i/view?usp=drivesdk

Selamlar herkese, bugün akşam aracımı çalıştırdığımda radyonun olduğu kısımda buton ışıklarının yanmadığını fark ettim. Dörlü lambası ve kapı kilit butonunda da Işık yok fakat bunlar işlevsel çalışıyor. Radyoyu ve menü tuşlarını hiç bir şekilde kumanda edemiyorum. Yardımlarınızı bekliyorum. Buraya giden bir sigorta var mı bilmiyorum. Kullanım kılavuzuna da bakacağım şimdi. 

Sigorta 15 / müzik sistemi, gösterge bütünü diye bir sigorta var bundan çıkabilir sanırım. 

Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Böyle olduğunda aracı stop edip kapıları kilitleyin uykuya geçsin(içerideki kilit butonunun oradaki ışık sönsün) sonra kapıları açıp binin. 

Genellikle farlar açıkken aracı çalıştırırsanız bu oluyor. Önce çalıştırın ünite açılsın öyle yakın farları

Yorum bağlantısı
Emre Ceber

Emre bey farlar otomatik benim günahım yok :) aracı da genelde anahtarı ikinci kademeye alıp elektriğini verdikten sonra bekleyip çalıştırırım aslında ama işte... 

Yorum bağlantısı
Emre Ceber

Sigortaları kontrol ettirdim. Sıkıntı yok. Ön konsol sökülmesi lazım dediler. Haftaçi tekrar götüreceğim. Ne olabilir problem? 

Yorum bağlantısı
Doğa Torpil

Emre Bey merhaba,

Yaşadığınız sıkıntıyı bizzat ben de yaşayanlardanım.

Bende önce konsoldaki ışıkların çalışma şekli biraz sapıttı. Örneğin aracı ilk çalıştırdığımda yanan ışıklar araç hareket edince birden sönüyor bir daha da yanmıyordu.

İlerleyen zamanlarda ışıklar kendi kendine düzeldi. 1-2 ay da bu şekilde kullandım.

Sonra bir gün ışıklar ve tuşlar komple gitti.

Malesef bunun sebebi ön konsoldaki tuş takımından kaynaklanıyor. Tuş takımı zamanla bir anda bozulabiliyor.

Radyocu bir tanıdığa gittiğimde elindeki sıfır tuş takımını takıp denedi. Hiç sorun olmadan çalıştı yalnız modeli 2013 sonrası olduğu için mavi ışığı ile aracımın kırmızı ışıkları hiç uymadı.

Ben de çıkmacılardan araştırdım. Zar zor bir çıkmacıda buldum (Adam 800tl istedi. Mecbur başka yerde bulamayınca aldım.)

Bu parçanın malesef sıfırını izmirdeki tedarikçilerde bulamadım.

Fakat bu parçanın sökülmesi için o kadar ön konsol komple inecek vs bir durum yok.

Sadece radyo üst kapağının ve havalandırmalarla birlikte ön tuş takımının sökülmesi yeterli oluyor. Abartıp da fazla para istemesinler.

Bu arada usta önce benim tuş takımını tamir etmeyi denedi.(Üzerindeki mikroçipleri sıcak hava tabancasıyla biraz ısıttı. Ama komple bozulmuş benim tuş takımı)

Bilginiz için,

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Emre Ceber

Selamlar. Aracımın tuş takımı çıkma farklı bir parça ile değişti. İşçiliği ile beraber 550tl ye mal oldu bana. Eski tuş takımının onarımını yaptırabikirsem yedekte bırakacağım. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...