İçeriğe Yönlendir

Ford Mondeo Antifiriz Tipi

Nezih Binbay

Recommended Posts

Nezih Binbay

Merhaba arkadaşlar

20 yaş üzeri 2.0 16 v ZTec motor aracımda yaz kış antifiriz olmalımı yoksa sadece kışın koyup yazın antifirizi boşaltmalımıyım ? Birde malum kış geliyor bu yaş taki  aracımın motoruna inorganik(İAT) mi yoksa hibrit(HOAT) antifirizmi koymalıyım yardımcı olursanız sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mustafa Ayıkoğlu

Yaz kış antifiriz kullanılmalı her araçta antifiriz sadece donmayı önlemek icin degil yağlama görevide yapar korozyon pas istenmiyorsa 4 mevsim antifiriz kullanılmalı aracınıza yeşil yada mavi antifiriz koyabilirsiniz.

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Sinan Kaya

antifiriz seciminden önce dikkat edilcek durum su an antifiriz varmı eger yok uzun zaman antifirizsiz kullanılmışsa sorun büyür haberiniz olsun antifiriz pas çözme özeligi oldugu icin daha önce kullanılmamış simdi siz eklerseniz bilinki büyük ihtimal su kacakları meydana gelecektir.Umarım  ki az da olsa daha önceden vardır.Var ise sistemi tamamen boşaltıp sistemi önce temizleyin temiz su ile daha sonra antifiriz orananı ayarlayıp motora ilave edebilirsiniz ve kesinlikle cesme suyu kullanmayın saf su kullanın cesme suyundaki kirec de araca düşmandır haberiniz olsun

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Nezih Binbay

Benden öncesini bilmiyorum araç 2,5 yıldır bende götürdüğüm usta kışlık bakımda antifiriz koyuyor yazın antifiriz i boşalttırıyor son zamanlarda yoğuşma kabında su kaynama yapıyor bende biraz araştırınca  antifiriz ve başka sebebler karşıma çıktı

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu

Araba eski olunca antifriz konusu sıkıntılı oluyor. İlk tavsiyem organik veya hibritlere bulaşmayın. En basitlerinden mavi inorganik kullanın. Antifriz suyun donma sıcaklığını düşürdüğü gibi kaynama sıcaklığını da yükselterek kaynamayı engelliyor

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Nezih Binbay yazdı:

usta kışlık bakımda antifiriz koyuyor yazın antifiriz i boşalttırıyor

böyle bir uygulamanın aslı yok, ayrıca antifriz devamlı olmalıdır yazın da. korozyondan da korur, kaynmasından da korur

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Nezih Binbay

O zaman bismillah deyip antifiriz koyacağız inşallah çatlama patlama olmaz,

katkılarından dolayı herkese teşekkür ediyorum bu arada konuya  birşey eklemek isteyen arkadaşlar varsa ekleyebilir antifiriz işini yarın yapacağım

Yorum bağlantısı
  • 11 ay sonra...
Yücel Yücel

Merhaba, 97 ghia, araca bir ay evvel conta üst kapak yapıldı, usta halâ, ben havalar soğudu dememe rağmen, antifiriz için erken diyor. Tesisat donup patlayıncamı koyduracak bilemiyorum ki. Konudan anladığım kadarı ile, inorganik antifirizi, 30 a 70 oranla kullanacağım. Kırıkkale sanayi benim aracım için maalesef sıkıntılı. Sadece Ankara'ya, aracın evveliyatını bilen ustaya götürüyorum. Kışı atlatsam, bana yetecek.

Yorum bağlantısı
Koray Demir
Yücel Yücel yazdı:

usta halâ, ben havalar soğudu dememe rağmen, antifiriz için erken diyor.

Usta ile yolları ayırın antifriz yaz kış ayırt etmeksizin her daim kullanılmalıdır. Şayet kullanılmaması soğutma sistemimin ömründen yer her yerde kireç ve pas meydana gelir zamanla.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Yücel Yücel yazdı:

Merhaba, 97 ghia, araca bir ay evvel conta üst kapak yapıldı, usta halâ, ben havalar soğudu dememe rağmen, antifiriz için erken diyor. Tesisat donup patlayıncamı koyduracak bilemiyorum ki. Konudan anladığım kadarı ile, inorganik antifirizi, 30 a 70 oranla kullanacağım. Kırıkkale sanayi benim aracım için maalesef sıkıntılı. Sadece Ankara'ya, aracın evveliyatını bilen ustaya götürüyorum. Kışı atlatsam, bana yetecek.

mavi kullanın %50

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...