İçeriğe Yönlendir

Yatak Sesi mi?

Sühan Bozdağ

Recommended Posts

Çağlar Bayur

videodan ses zordur, gaz verip bırakıp yatak sesi dinlenir motor başında. rölanti yanıltır.. videodan bağımsız genel yazdım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Merhaba. sizce bu motorun çalışmasında bir sorun var mı? Ben yatak sesine benzettim ama emin değilim. 

inşallah değildir
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Çağlar Bayur yazdı:

videodan ses zordur, gaz verip bırakıp yatak sesi dinlenir motor başında. rölanti yanıltır.. videodan bağımsız genel yazdım

Abi bir gün aracı sana getireyim de bi sesine gidişine bakıver. 20 ustanın 20 sininde kardeşim motor saat gibi bir sorunu yok dediği araçta ben ilginç sesler duyuyorum. Bence onlar o sesi duymuyor. Biraz sinsi bir ses. Tam olarak ses şu abi. Motorun demir bi kısmına birinin sabit bir çekilde çekiçle düzenli bir şekilde hafifçe vurduğunu düşünelim 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

Abi bir gün aracı sana getireyim de bi sesine gidişine bakıver. 20 ustanın 20 sininde kardeşim motor saat gibi bir sorunu yok dediği araçta ben ilginç sesler duyuyorum. Bence onlar o sesi duymuyor. Biraz sinsi bir ses. Tam olarak ses şu abi. Motorun demir bi kısmına birinin sabit bir çekilde çekiçle düzenli bir şekilde hafifçe vurduğunu düşünelim 

benim tükkanım yok Osman a gidilecek, 20 usta da duymamış olamaz? nasıl ses o

Yorum bağlantısı
Behlül Baş

Yatak sesine benzemiyor bence. Sübap sesi veya lifter sesi olabilir

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Konu başlığını okuyunca aklına normal yatak gelen bir ben miyim😀

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Erhan Doruk yazdı:

Konu başlığını okuyunca aklına normal yatak gelen bir ben miyim😀

Komşudan gece gıcırtı geliyor sandım ben. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
(düzenlendi)
Selim Bilgin yazdı:

Komşudan gece gıcırtı geliyor sandım ben. 

Görüyorum ki,  konunun ilgi çekmesi için özellikle seçtiğim başlık işe yaramış. Yatak odası çağrışımı ilgiyi artırıyor. :) 

Ben de bu durumda toplanan kalabalığa fırsattan istifade tekrar sorayım; Arkadaşlar bu ses motor bloğu içinde bulunan kol yatak, ana yatak veya subap gibi hareketli parçalardan geliyor olabilir mi? 

tarihinde Sühan Bozdağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
(düzenlendi)

Araçta çekiş ve yakıtta bir sorun yoksa bence elletmeyin. Kullanın bu şekilde. Adamına denk gelirseniz ek masraflar açarlar. 

tarihinde Erhan Doruk tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Sühan Bozdağ yazdı:

motor bloğu içinde bulunan kol yatak, ana yatak veya subap gibi hareketli parçalardan geliyor olabilir mi? 

kol dan gelen ses uzun sürmez bloğu delerek çıkar piston, yatay ta bir süre spnra sarar stop eder bir daha dönmez. subaplar gidikse soğuk marşta zor çalışır

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

benim tükkanım yok Osman a gidilecek, 20 usta da duymamış olamaz? nasıl ses o

Abi yeminle anlatsam anlatılmayacak video çeksem çekilmeyecek bir şey. Camlar full kapalı akşam üstü sessiz bir yolda sana dinleterek gösteririm. Rölantide o ses olmuyor yada pek bariz mi olmuyor ne. Çok garip bir şey anlatılmaz yaşanır derler ya :D,

Abi tükanın yoksa evinin yakınındaki parka geleyim az gezdir beni bi bakarsın :D :D 

tarihinde Mert Emre ŞAMCI tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Görüyorum ki,  konunun ilgi çekmesi için özellikle seçtiğim başlık işe yaramış. Yatak odası çağrışımı ilgiyi artırıyor. [emoji4] 
Ben de bu durumda toplanan kalabalığa fırsattan istifade tekrar sorayım; Arkadaşlar bu ses motor bloğu içinde bulunan kol yatak, ana yatak veya subap gibi hareketli parçalardan geliyor olabilir mi? 

Bu ses olayı enteresan kardeşime istoç ta 2014 poli aldık 1.2 8v 80 bin km ankara plaka sahibi öğretmen bir bayan o zamanlar eksper falan yok neyse aracı edirneye getirdik ilk çalıştırmada motor soğuk iken araba 88 dizel passat gibi çalışıyor 2 dk sonra kesiyor 3 4 tane iyi ustaya soğukken dinleti hepsi yatak vuruyor rektifiyeye gider bu iş dedi kardeş patlayana kadar kullanırım o zaman bakarım dedi 2 yılda 50 bin km yaptı araçta herhangi bir sıkıntı yaşamadı. Araç değiştireceği zaman böyle olmaz satmak ayıp olur deyip mahalleden ustaya aracı teslim etti 2016 yılında 7 bin tl tutar demişlerdi. Usta akşam üstü aradı gelin dükkana diye gittik aracın grani yataklarını yemiş 400 tl değiştirelim rektefiye gerek yok dedi ve tamirini 2 saate bitirdi . Araç 1 sorunsuz şekilde kullandık sonra sattı. Sizinde belki görünenden daha küçük bir sorun olabilir
Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Çağlar Bayur yazdı:

kol dan gelen ses uzun sürmez bloğu delerek çıkar piston, yatay ta bir süre spnra sarar stop eder bir daha dönmez. subaplar gidikse soğuk marşta zor çalışır

soğukta tek marşta çalışıyor valla hakiki araba gibi, gaza dokunmadan üstelik. lpg'de de sorun yok. ses derinden geliyor, subaplar daha 1000 km oldu sıfırıyla değişeli. istanbul trafiğinde beyaz bir bela gibi dolaşıyorum, yağ lambası pır pır ediyor yokuş aşağı giderken. 

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
(düzenlendi)
Levent Güzelkalp yazdı:
Sühan Bozdağ yazdı:
Görüyorum ki,  konunun ilgi çekmesi için özellikle seçtiğim başlık işe yaramış. Yatak odası çağrışımı ilgiyi artırıyor. emoji4.png 

Bu ses olayı enteresan kardeşime istoç ta 2014 poli aldık 1.2 8v 80 bin km ankara plaka sahibi öğretmen bir bayan o zamanlar eksper falan yok neyse aracı edirneye getirdik ilk çalıştırmada motor soğuk iken araba 88 dizel passat gibi çalışıyor 2 dk sonra kesiyor 3 4 tane iyi ustaya soğukken dinleti hepsi yatak vuruyor rektifiyeye gider bu iş dedi kardeş patlayana kadar kullanırım o zaman bakarım dedi 2 yılda 50 bin km yaptı araçta herhangi bir sıkıntı yaşamadı. Araç değiştireceği zaman böyle olmaz satmak ayıp olur deyip mahalleden ustaya aracı teslim etti 2016 yılında 7 bin tl tutar demişlerdi. Usta akşam üstü aradı gelin dükkana diye gittik aracın grani yataklarını yemiş 400 tl değiştirelim rektefiye gerek yok dedi ve tamirini 2 saate bitirdi . Araç 1 sorunsuz şekilde kullandık sonra sattı. Sizinde belki görünenden daha küçük bir sorun olabilir

Ben de umuyorum ki, sorun küçük, basit olsun. zira sorun büyürse %50 zam da yetmeyecek bana. bir de;  araba ne yapsın? 94 model adam. yaşlandıkça orandan burandan ses gelmesi doğal, kendimden biliyorum :)

tarihinde Sühan Bozdağ tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mert Emre ŞAMCI yazdı:

anlatsam anlatılmayacak video çeksem çekilmeyecek bir şey. Camlar full kapalı akşam üstü sessiz bir yolda sana dinleterek gösteririm. Rölantide o ses olmuyor yada pek bariz mi olmuyor ne. Çok garip bir şey anlatılmaz yaşanır derler ya

maslakta kave etkinliği yapınca bakabiliriz buna

Yorum bağlantısı
Ali Darbaz
Sühan Bozdağ yazdı:

Merhaba. sizce bu motorun çalışmasında bir sorun var mı? Ben yatak sesine benzettim ama emin değilim. 

https://youtu.be/2qWYG9aJE3s

Abi bence arabada bişey yok. Sen sürekli arıza yaşadığından artık nemden kıl kapmaya başladın. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...