İçeriğe Yönlendir

2021 Maaş Zam Oranları Tahmini

Levent Güzelkalp

Recommended Posts

Levent Güzelkalp

Ocak ayı yavaş yavaş geliyor sizce bu yıl maaşlara, yüzde kaç zam yapılır?

1.Kamu

2.Özel Sektör

3.Asgari ücret

4.Emekli

Benim Tahminim

1.% 18

2.% 15

3. %25

4.% 16

Bu oranlardan düşük beklemiyorum . Pandemi zaten otur oturduğun yerde şükret ahirete fakirler daha şanslı falan derler diye de korkmuyor değilim [emoji3]

• Mutlu 1
Yorum bağlantısı
Sani Gerşon

enflasyon 11.75 açıklandı. Patronların 12'den yukarı yapacağını -hele ki bu ekonomik koşullarda- hiç düşünmüyorum.

• Beğen 8
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız

Yıl sonu enflasyon beklentisi % 12. 

3 de benden olsa % 15 en fazla. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

Geçen yıl bizim şirketin zam oranını tam tutturmuştum. Bu yıl Avrupa ve Amerika da işler kötü ama artan kur artışından maaşlar eur bazında kuş gibi kaldı, TL bazında satışlar iyi ama Eur da küçüldük. Tahminim % 15-18 arası bir zam yaparlar. Bizim zamlar Nisan ayında oluyor. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal

Biz ekimde alıyoruz zamlı maaşları..% 7 aldım..Okulun kapısından çıkarken buharlaştı...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Sani Gerşon yazdı:

enflasyon 11.75 açıklandı. Patronların 12'den yukarı yapacağını -hele ki bu ekonomik koşullarda- hiç düşünmüyorum.

bence bir süre yüzde 0 yaparız. çünkü bomboş oturuyoruz.  sürekli yer temizliyrouz tamirat yapıyoruz vs. keşke deli gibi işimiz olsada bunları hiç konuşmasak.

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Biz ekimde alıyoruz zamlı maaşları..% 7 aldım..Okulun kapısından çıkarken buharlaştı...
Az olmuş sanki hocam bu süreçte özel okullar çok mu etkilendi
bence bir süre yüzde 0 yaparız. çünkü bomboş oturuyoruz.  sürekli yer temizliyrouz tamirat yapıyoruz vs. keşke deli gibi işimiz olsada bunları hiç konuşmasak.
Haklisiniz abi Patron gözüyle de bakmak lazim
Yorum bağlantısı
Emre Şimşek

%15 üstü hayal gibi. Yıl sonu enflasyon hep düşer nedense... 

Bu sene acayip eridi paramız.

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
İbrahim Arslan
(düzenlendi)

Emeklilere dediğinizin yarısını bile vermezler. 

6 aylık zam veriliyor zaten o da %5-6yı geçmez.

Ek olarak asgari ücret zammı da resmi enflasyon + %2 yi geçmez.

tarihinde İbrahim Arslan tarafından düzenlendi
  • Beğen 2
Yorum bağlantısı
Rıdvan Turan
Emre Şimşek yazdı:

%15 üstü hayal gibi. Yıl sonu enflasyon hep düşer nedense... 

Bu sene acayip eridi paramız.

Keşke erimekle kalsa, buhar oldu uçtu gitti...

Yorum bağlantısı
Sühan Bozdağ
Levent Güzelkalp yazdı:

1.Kamu

2.Özel Sektör

3.Asgari ücret

4.Emekli

Benim Tahminim

1.% 18

2.% 15

3. %25

4.% 16

Bu oranlardan düşük beklemiyorum . Pandemi zaten otur oturduğun yerde şükret ahirete fakirler daha şanslı falan derler diye de korkmuyor değilim emoji3.png

Ne yaptınız Levent kardeşim %18 -15 zam adamın ahiretini yakar mazallah. :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

kapanmadan devam edebilne başarılıdır 2021 de

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Serdal Soysal

Yüzde konuşmasakta tl bazımda konuşsak olmaz mı?
Mesela bana %25 gelecek desem çoğunluk oooo der ama tl ye vurdumuzda 750tl fark yapar gibi...

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir Ak

1.Kamu
2.Özel Sektör
3.Asgari ücret
4.Emekli
Benim Tahminim
1.% 18
2.% 15
3. %25
4.% 16
Bu oranlardan düşük beklemiyorum . Pandemi zaten otur oturduğun yerde şükret ahirete fakirler daha şanslı falan derler diye de korkmuyor değilim [emoji3]
bu leş oranlara bile ağzın bal yesin diyorum. :(
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Metin Mankal
Levent Güzelkalp yazdı:

Az olmuş sanki hocam bu süreçte özel okullar çok mu etkilendi

Şu an maaşımızı düzenli alabildiğimize şükrediyoruz..Ben görsel sanatlar öğretmeniyim.Bir çok özel okul pandemi bitene kadar resim ,müzik beden eğitimi derslerini yapmayacaklarını söyleyerek öğretmenleri ücretsiz izne çıkardı.Evet okullarda öğrenci kaybı var ama o kadar fazla değil..Maalesef bazı okullar pandemiyi fırsat bilip gereksiz gördükleri bu derslerin öğretmenlerini ortada bırakıyor..Ve bu insanlara arka çıkan hiç bir kurum yok ne yazık ki..

• Beğen 1
  • Üzgün 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)

2.  %65 olacak :) ya olacak ya kendileri yapacak işi, 5 senedir zam yok, dahada bu maaşlara düz işçi bulurlar artık....

en az %50 yapacak bizimkiler, başkalarını bilmem aga, al sana özel sektör... yok öyle 700 tl falan, 2-3-4 bin tl gibi zamlar alacağız yada toplu halde evde oturacağız....

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Şu an maaşımızı düzenli alabildiğimize şükrediyoruz..Ben görsel sanatlar öğretmeniyim.Bir çok özel okul pandemi bitene kadar resim ,müzik beden eğitimi derslerini yapmayacaklarını söyleyerek öğretmenleri ücretsiz izne çıkardı.Evet okullarda öğrenci kaybı var ama o kadar fazla değil..Maalesef bazı okullar pandemiyi fırsat bilip gereksiz gördükleri bu derslerin öğretmenlerini ortada bırakıyor..Ve bu insanlara arka çıkan hiç bir kurum yok ne yazık ki..
yazdiklarini okuyunca şunu bir kez daha anladım abi eğitim ve sağlık devletin vatandaşa eşit olarak sunmakla yükümlü olduğu bir görev. Sağlık ve eğitim de öze sektör olmamali
bu leş oranlara bile ağzın bal yesin diyorum. default_sad.png
Daha düşüğü sosyal sıkıntı doğurur abi bence bası bir market alisverisi 400 tl tutuyor
2.  %65 olacak [emoji4] ya olacak ya kendileri yapacak, 5 senedir zam yok, dahada bu maaşlara düz işçi bulurlar artık....

en az %50 yapacak bizimkiler, başkalarını bilmem aga, al sana özel sektör...
Sizin sektör de sıkıntı var mi ? abi devlet garantili olmuyor mu sizin işler gazetede okuduğumuz göre sürekli yüksek meblağlara ihale alıyorlar sanki
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
Metin Mankal yazdı:

Şu an maaşımızı düzenli alabildiğimize şükrediyoruz.

maaşını alırsın merak etme, kasada para yok ama para basma yetkisi var, basar basar verirler maaşları şüphen olmasın, sonrası ise tahmin et...

Yorum bağlantısı
Köksal Yılmaz
2.  %65 olacak [emoji4] ya olacak ya kendileri yapacak, 5 senedir zam yok, dahada bu maaşlara düz işçi bulurlar artık....

en az %50 yapacak bizimkiler, başkalarını bilmem aga, al sana özel sektör... yok öyle 700 tl falan, 2-3-4 bin tl gibi zamlar alacağız yada toplu halde evde oturacağız....
Sendika kur üye olalım abi. Bazı sektörlerde iş azalmışken bazılarında arttı. Denge nasıl sağlanır bilmem ama oranlar iyimser geldi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Doğan Arşiray
Çağlar Bayur yazdı:

kapanmadan devam edebilne başarılıdır 2021 de

uzun dayanabilen kazanir. kuculmek gerekmese keske. 

Yorum bağlantısı
Ali Cihangiroğlu
(düzenlendi)
Levent Güzelkalp yazdı:

Sizin sektör de sıkıntı var mi ? abi devlet garantili olmuyor mu sizin işler gazetede okuduğumuz göre sürekli yüksek meblağlara ihale alıyorlar sanki

neyse karıştırmayım işi, o firmalardan değiliz biz kardeş, anlaşılmıştır zaten değilmi, bizim para finitooo :)

tarihinde Ali Cihangiroğlu tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Osman Nuri Köknar
Levent Güzelkalp yazdı:

1.Kamu

2.Özel Sektör

3.Asgari ücret

4.Emekli

Benim Tahminim

1.% 18

2.% 15

3. %25

4.% 16

Bu oranlardan düşük beklemiyorum . Pandemi zaten otur oturduğun yerde şükret ahirete fakirler daha şanslı falan derler diye de korkmuyor değilim emoji3.png

Kamudan kastınız memur maaşı ise memurların maaş zam oranı belli zaten. 2021 için 3+3 alacağız. 

• Beğen 3
Yorum bağlantısı
Cihaner Öztürk

Enflasyon  % 12, ne güzel. Döviz, akaryakıt, sebze-meyve, peynir-zeytin fyatları, otomobil fiyatları, et fiyatları, giyim fiyatları, ev fiyatları allah aşkına bunlardan hangisi 1 yılda % 12 arttı. Bu hesabı nasıl beceriyorlar ben inanamıyorum. Afyon sucuğu 100 tl olmuş. Geçen sene 60 tl ye alıyorduk. 40 tl sucuğa gelmiş. :)) Yurt dışı kaynakları bizdeki enflasyonun % 35 olarak açıklıyor. Biz emekliler 3 'ün 1 'ini yani % 12 alırız yine.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Levent Güzelkalp
Kamudan kastınız memur maaşı ise memurların maaş zam oranı belli zaten. 2021 için 3+3 alacağız. 
güncellemeler diye düşünüyorum ben yoksa 6 kime yeter ( Memur değilim bilgim az ) durum ortada
Enflasyon  % 12, ne güzel. Döviz, akaryakıt, sebze-meyve, peynir-zeytin fyatları, otomobil fiyatları, et fiyatları, giyim fiyatları, ev fiyatları allah aşkına bunlardan hangisi 1 yılda % 12 arttı. Bu hesabı nasıl beceriyorlar ben inanamıyorum. Afyon sucuğu 100 tl olmuş. Geçen sene 60 tl ye alıyorduk. 40 tl sucuğa gelmiş. :)) Yurt dışı kaynakları bizdeki enflasyonun % 35 olarak açıklıyor. Biz emekliler 3 'ün 1 'ini yani % 12 alırız yine.
yazın kışlık minta kışın pinpon topuna deniz paletine falan bakıyorlar abi peynirin kilosu 40 tl geçen sene 25 idi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...