İçeriğe Yönlendir

İlk Çalışmada Rölanti Sorunu

Serbay Korsal

Recommended Posts

Serbay Korsal

2006 Model 202 binde Hyundai Getz model aracım var
Sabahları veya araç soğukken ilk çalışmada;

Araç çalışıyor ama rölantide durmuyor stop ediyor. Gaz pedalına basarak kendim rölantide tutmak istiyorum;

Araç stop etmiyor 500 devirde kendini tutuyor ama çok fena bir sarsıntı oluyor ve patlamalar duyuluyor 40-50 saniye sonra lpg ye geçince düzeliyor.

Tamircime gittim sorunu anlattım;

Benzin değerleri bozulduğunda bunu yapar, hyundailerde çok sık karşılaştığımız kronik sorun, 500 km benzinde bin düzelmezse benzin pompasını değiştiririz dedi ve kutup başından gazı devre dışı bıraktı. Çok saçma buldum ama şu anda benzinde biniyorum arabama.

Yardımlarınızı bekliyorum. Teşekkürler.

Yorum bağlantısı
Serbay Korsal
(düzenlendi)
Dogan Arsiray yazdı:

su eksiltiyormu?

su ve yağ eksiltmiyor.

bunun dışında tekbir sorunu var arabanın oda debriyaja basınca rölanti yükseliyor.  

tarihinde Serbay Korsal tarafından düzenlendi
Yorum bağlantısı
Osman Yavuz

Araçlardan çok anlamam yani yazdıklarımı araştırmadan işlem yapmayın.

Bana gore 500 rölanti devri oldukça düşük bir devir, motorunuz nedir bilmiyorum ama 700 800 devir civarında olması stop ve titremeyi engeller diye düşünüyorum. Düşük devirde motor birde soğuksa stop etmeye meyillidir boyle düşük rölantide siz gaz vermezseniz stop gerçekleşir. Debriyaja basınca rölanti yükseliyorsa arac gaz vermeye devam ediyor demektir bunun sebeplerine bakmanız gerekir.

Yorum bağlantısı
Serbay Korsal
Osman Yavuz yazdı:

Araçlardan çok anlamam yani yazdıklarımı araştırmadan işlem yapmayın.

Bana gore 500 rölanti devri oldukça düşük bir devir, motorunuz nedir bilmiyorum ama 700 800 devir civarında olması stop ve titremeyi engeller diye düşünüyorum. Düşük devirde motor birde soğuksa stop etmeye meyillidir boyle düşük rölantide siz gaz vermezseniz stop gerçekleşir. Debriyaja basınca rölanti yükseliyorsa arac gaz vermeye devam ediyor demektir bunun sebeplerine bakmanız gerekir.

stop etmemesi için ayağımla gazın dibine kadar basarsam 500 devirde tutabiliyorum. araç normal halini aldığında 700-800 devirde sabit duruyor. 

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...