İçeriğe Yönlendir

En İyi LNB Markası

Murat Öngür

Recommended Posts

Murat Öngür

Merhabalar uygu antenini her zaman kendim ayarlarım ve genelde devamlı next lnb kullanıyordum ama next lnb ler 3 yıl sonunda özellikle memlekette çok fazla güneş alıyor antenin olduğu yer ucundaki kapak çatlıyor kırılıyor ve yağmur yağdığında da bozuluyor doğal olarak tavsiye edeceğiniz bildiğiniz kullandığınız lnb markası var mı ? 4 lü lnb olacak

Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu

Ben LNB yi takmadan önce bi güzel sprey vernik sıkmıştım.

10 yıldır belki tık yok

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Hasan Karabekiroglu yazdı:

Ben LNB yi takmadan önce bi güzel sprey vernik sıkmıştım.

10 yıldır belki tık yok

Sinyal seviyesi düşmüyor mu ? 

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Murat Öngür yazdı:

Merhabalar uygu antenini her zaman kendim ayarlarım ve genelde devamlı next lnb kullanıyordum ama next lnb ler 3 yıl sonunda özellikle memlekette çok fazla güneş alıyor antenin olduğu yer ucundaki kapak çatlıyor kırılıyor ve yağmur yağdığında da bozuluyor doğal olarak tavsiye edeceğiniz bildiğiniz kullandığınız lnb markası var mı ? 4 lü lnb olacak

LNB ucuna plastik malzemeden (yoğurt kovası) uygun bir şekilde kesin ve hızlı yapıştırıcı ile yapıştırın. Herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Bu yöntemi babamın evindeki çanak antene uyguladım ve herhangi bir sorun yok.

Açık kalsa da sorun olmaz ama bazen LNB içinde böcek giriyor. Gittiğim bir uydu arızasında böceği lnb içinden çıkarınca arızayı gidermiştim.😃 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert

Naçizane konuyu sabote etmeden ve farklı bir konu açmadan şöyle bir sorundan bahsetmek istiyorum.

Oturduğumuz bina 5 katlı. Çatıda tek bir çanak var. Bu çanaktan çoklu port aracılığıyla dairelere kablolar inmekte.

Ben giriş katta oturuyorum, annemler 3. katta.

Onların kendinden uydulu tv lerinde sadece TV8 HD ve bu frekansa bağlı kanallar net izlenemiyor. Yayın sırasında sürekli takılarak kesiliyor. 

Diğer dairelerde sıkıntı yok. 

Frekanslarını kontrol ettim sorun yok.

Diğer kanallarda sorun yok.

Şimdi sorun onların daireye gelen çıkışta veya kabloda olsa diğer kanallarda da sıkıntı olur düşüncesindeyim.

Sorun ne olabilir?

Yorum bağlantısı
Murat Öngür
Aydın Sert yazdı:

Naçizane konuyu sabote etmeden ve farklı bir konu açmadan şöyle bir sorundan bahsetmek istiyorum.

Oturduğumuz bina 5 katlı. Çatıda tek bir çanak var. Bu çanaktan çoklu port aracılığıyla dairelere kablolar inmekte.

Onların kendinden uydulu tv lerinde sadece TV8 HD ve bu frekansa bağlı kanallar net izlenemiyor. Yayın sırasında sürekli takılarak kesiliyor. 

Şimdi sorun onların daireye gelen çıkışta veya kabloda olsa diğer kanallarda da sıkıntı olur düşüncesindeyim.

Sorun ne olabilir?

Yüksek ihtimal kabloda yada kontektörlerde tam oturmamıştır değiştirmek faydalı olabilir kontektörü özellikle uydu alıcıya gireni altın uçlu ile değiştirin . Faydası olacaktı olmadı https://www.hepsiburada.com/atlanta-al-02-in-line-sinyal-guclendirici-20-db-p-EVATLANTAAL02?magaza=Eylül Uydu Sistemleri&wt_gl=cpc.6807.dsa.elk.ev-elektronigi-nontv-uydu-alicisi-aksesuarlari&gclid=CjwKCAjw_sn8BRBrEiwAnUGJDsufd9tQzy1yyg94cQhcncpSnd3G_eJgahD33NIAm4ONQj0UqFBWwhoCEmcQAvD_BwE

şöyle bir cihaz alın işinizi görecektir.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Hasan Karabekiroglu
Murat Öngür yazdı:

Sinyal seviyesi düşmüyor mu ? 

Herhangi bir düşme görmedim.

Yorum bağlantısı
Murat Öngür

normalde en iyi marka INVERTO Black Premium bu ama fiyatı 4 5 katı muadillerine göre

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM
Sorun ne olabilir?
Daireye gelen kablo daire içinde paralel bağlantı yapıldıysa buna bağlı olarak sinyal zayıflıyor olabilir
Yorum bağlantısı
Fatih Sarıkaya
Mustafa YILDIRIM yazdı:

LNB ucuna plastik malzemeden (yoğurt kovası) uygun bir şekilde kesin ve hızlı yapıştırıcı ile yapıştırın. Herhangi bir sorun teşkil etmeyecektir. Bu yöntemi babamın evindeki çanak antene uyguladım ve herhangi bir sorun yok.

Açık kalsa da sorun olmaz ama bazen LNB içinde böcek giriyor. Gittiğim bir uydu arızasında böceği lnb içinden çıkarınca arızayı gidermiştim.😃 

Beni arı sokmuşru :) 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tahir İlter

Sharp derdim ama artık bulunmuyor galiba piyasada. En son ucuzlukçu gibi biryerden almıştım. 2013 den beri çalışıyor sıkıntı yok. 

Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Mustafa YILDIRIM yazdı:
Aydın Sert yazdı:
Sorun ne olabilir?

Daireye gelen kablo daire içinde paralel bağlantı yapıldıysa buna bağlı olarak sinyal zayıflıyor olabilir

Orijinal döşendiği gibi.

Ek ya da paralel bağlantı yok.

Duvar içi tesisattan oturma odasındaki tv duvarının altındaki anten prizine montajlı.

Bina yapılırken yapılmıştı.

Yorum bağlantısı
Mustafa YILDIRIM

Orijinal döşendiği gibi.
Ek ya da paralel bağlantı yok.
Duvar içi tesisattan oturma odasındaki tv duvarının altındaki anten prizine montajlı.
Bina yapılırken yapılmıştı.
Daire içi tesisat ve prizler kontrol edilmeli.
Daire içinde kaç tane tv kullanılıyor?
Eğer 1 den fazlaysa tüm tv bağlantılarını ayırarak test yapılması gerekiyor
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk

UV korumalı vernik sürerseniz sorunsuz kullanırsınız. ( plastik verniği tutarsa) Sorun şu ki güneşten gelen UV ışınları plastiği bozup çürümesine sebep oluyor. Yoksa LNB nin iyi markalısını da alsanız yapacağı iş aynı olur. Ben bahçeye en ucuzunu aldım kendim ayarladım, 3 yıldır çalışıyor. 15 TL ye almıştım sanırım.

Aydın Sert yazdı:

Sorun ne olabilir?

Sorun şu ki anten kablolarının ucuzlarının plastikleri zamanla uzayıp kısalabiliyor. bu da içinde kopmalara veya temassızlığa sebep oluyor. Eğer dağıtıcıda sorun yoksa kabloyu yenilemenizi öneririm. Aynı sorun bende de vardı, eve kablonet bağlantınca yapılan ölçümlerde sorun tam olarak ortaya çıktı. Kablonun dağıtıcı girişinde su temasından kaynaklı ciddi korozyon vardı, dağıtıcıyı değiştirdim, kablo girişlerini yenileyince kullanılabilir hale geldi ama hala mükemmel değil. Kablonun değişmesi gerekli, idare ediyoruz.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Aydın Sert
Mustafa YILDIRIM yazdı:

Daire içi tesisat ve prizler kontrol edilmeli.
Daire içinde kaç tane tv kullanılıyor?
Eğer 1 den fazlaysa tüm tv bağlantılarını ayırarak test yapılması gerekiyor

5 daire de evde 1 tv kullanıyor.

Erhan Doruk yazdı:

UV korumalı vernik sürerseniz sorunsuz kullanırsınız. ( plastik verniği tutarsa) Sorun şu ki güneşten gelen UV ışınları plastiği bozup çürümesine sebep oluyor. Yoksa LNB nin iyi markalısını da alsanız yapacağı iş aynı olur. Ben bahçeye en ucuzunu aldım kendim ayarladım, 3 yıldır çalışıyor. 15 TL ye almıştım sanırım.

Sorun şu ki anten kablolarının ucuzlarının plastikleri zamanla uzayıp kısalabiliyor. bu da içinde kopmalara veya temassızlığa sebep oluyor. Eğer dağıtıcıda sorun yoksa kabloyu yenilemenizi öneririm. Aynı sorun bende de vardı, eve kablonet bağlantınca yapılan ölçümlerde sorun tam olarak ortaya çıktı. Kablonun dağıtıcı girişinde su temasından kaynaklı ciddi korozyon vardı, dağıtıcıyı değiştirdim, kablo girişlerini yenileyince kullanılabilir hale geldi ama hala mükemmel değil. Kablonun değişmesi gerekli, idare ediyoruz.

Yarın birisini çağıracağım bakması için.

Dediğiniz kısımları kontrol ettireyim.

Yorum bağlantısı
Ahmet Ekici

Genelde Kola şişesini ortadan ikiye kesip, üzerine geçirip, bir tel yardımıyla sabitliyorlar. Kar, yağmur görmüyor.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...