İçeriğe Yönlendir

Fiesta 2004 / Motor Şanzıman Alt Takozları

Mert Emre ŞAMCI

Recommended Posts

Mert Emre ŞAMCI

Arkadaşlar merhaba,

'' Motor şanzıman alt takozları KÖTÜ '' olarak yazılmıştı ekspertizde. Yaklaşık 5.000 km sonra Gittiğim bir özel servis; Şanzıman alt takozunda esneme var bunu değişmemiz lazım oynuyor, iyisi 350₺ olur demişti. Bu takozun negatif etkisi araca nedir? Ses mi yapar farklı bir şey mi? Orjinali 350₺ civarında yerli üretim 90-100₺ civarı. Orjinali çok şart mı? Arada çok ciddi fiyat farkı var. İşçiliği zor mudur? Takozu değiştirmemin + sı sadece güvenlik mi olacaktır.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

titreşimi ve konforu orjinal harici olanlar sağlayamıyor, ömrü de uzun orjinal alın tek sefer

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Alt takoz ölünce düşük viteste ayağı gazdan çekince berbat vuruntu yapar. Sürüş konforu için değişmeli. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Ömer Sarıgül yazdı:

Alt takoz ölünce düşük viteste ayağı gazdan çekince berbat vuruntu yapar. Sürüş konforu için değişmeli. 

Bunu bilmiyordum. Öğrendiğim iyi oldu.

Yorum bağlantısı
Nihat Palolu

Motorun kaputun altında öne arkaya nasıl hareket ettiğini görseniz anında değişirsiniz.

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI

FEBİ marka şanzıman alt takozu mevcut. 140₺. Orjinali ile arasında 100₺ var. FEBİ alınır mı?

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Metin Taşcı yazdı:

attıgım linkteki orjinal ürünü neden almıyorsunuz, nakit ödeme ile 200 liraya geliyor

Hocam 212₺ şuan. Kargo ile 225 230₺ civarına geliyor. Yakınımdaki parçacıdan 230₺ ye alabiliyorum zaten. 

Yorum bağlantısı
Ömer Sarıgül

Orijinalliğin o kadard a kendini göstereceği bir yer degil alt takoz. Bende focus 1e alt üst takoz aldım markayı unuttum gayet memnunum yeni olsun da kalitesi normal olsun yeter. Çok ucuz olsa oyun aranır 

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Metin Taşcı yazdı:

o zaman ilk mesajınızda 350 lira yazmıcaksınız.

Peki bundan sonra daha dikkatli olmaya çalışırım. Kusura bakmayın.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Şanzıman takozu önemlidir. yol tutuşu bile etkiler. 

Konforu çok etkiler. 

Özellkle yan sanayi takozlar ile bir çok sorun düzelmez. Aracını tanıyan dinleyen pimpirikli biri yan sanayi almışsa kesinlikle gidip tekrar orijinal almıştır. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ü.Emre Kartal

Konforu es geçtik diyelim, ömür olarak ve maliyet olarak ciddi fark oluyor. Özellikle soğuk iklim varsa kauçuklar daha çabuk deforme oluyor. 

Orjinalle 100 lira var, iki defa alsan iki kat işçilik olacak diğer parça parası boşa gidecek üstüne konforsuzluk cabası

Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI

Şanzıman alt takozunu orjinali ile değiştirdim. Araçtan çıkan takozun fotoğraflarını paylaşıyorum.

f2tuXf.jpg                  mUtq8U.jpg 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mert Emre ŞAMCI
Sani Gerşon yazdı:

Bayağı ölmüş, ağlayanı olmamış.

Geçmiş olsun.

Abi orjinal ile değiştirdim. Şuanlık çok bir şey diyemeyeceğim. Değiştikten sonra çok kullanamadım. Ama sanki şöyle bir şey hissettim. 1 den 2 ye 2 den 3 e geçerken debriyaja basıp vitesi yükselttikten sonra direk ayağı debriyajdan kaldırmıyoruz yarım debriyaj yapar gibi yapıp kaldırıyoruzya. Onu yaparken arabada silkinme ileri geri gibi bir şey oluyordu o azaldı gibi hissettim. Ama dediğim gibi biraz km yapmam lazım

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...