İçeriğe Yönlendir

Courier Triger Kayış Sesi ve Motor Kulağı

Latıf Kaya

Recommended Posts

Latıf Kaya

Herekese hayırlı pazarlarlar.Arkadaslar 3 gün önce corier aracımın triger kayışını değistirdim değiştirdikten sonra kayıştan ses gelmeye başladı değiştirdiğim yer saniyede ve bana çok uzak ustamla görüştüğümde bana kayışın biraz gergin ayarlanmış olabilir bu yüzden ses yapabilir getir bakalım dedi çok uzak olduğu için bu şekilde kullansam sizce sıkıntı olurmu.birde trigeri değişmek için usta motor kulağinida sökmüştü eve geldikten sonra motor kulağindan yağ akıyordu bende anlamadim usta antifiriz dökülmüş olabilir dedi bazılarıda bu kulakların yağlı olduğunu ve patladigini söyledi corierlarin motor kulaklarının içinde yağ varmı var ise yağı boşaldıktan sonra ilerde sorun yaparmı şimdiden teşekkür ediyorum.

Yorum bağlantısı
Alpay Sumer

Acilen kontrol edilmeli. sente atlamış bile olabilir. Yürütmeden götürme imkanınız varsa daha iyi olur.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mehmet AKBEY

Motor kulağını çok esnettiyse söküp takarken lastiği yırtmış olabilir. Kalkışlarda titreme silkeleme yapar araba.

Trigerle beraber gergi makarası devirdaim pompası değisti mi yoksa sadece kayış mı değisti? 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

motor kulağı ğatlamış değişmesi lazım ses de yapar daha doğrusu titreşimi kesemediği için sesi emmez

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya
Mehmet AKBEY yazdı:

Motor kulağını çok esnettiyse söküp takarken lastiği yırtmış olabilir. Kalkışlarda titreme silkeleme yapar araba.

Trigerle beraber gergi makarası devirdaim pompası değisti mi yoksa sadece kayış mı değisti? 

Kayiş ve bilyalar değişti devirdaim  pompası kontrol edildi  sağlam olduğu için değişmedi.peki corierların motor kulakları yağlımı yani içinde yağ varmı ki 

Çağlar Bayur yazdı:

motor kulağı ğatlamış değişmesi lazım ses de yapar daha doğrusu titreşimi kesemediği için sesi 

Corierlarda motor kulağının içinde yağ varmı acaba 

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya
Mehmet AKBEY yazdı:

https://m.n11.com/motor-on-destegi-yagli-takoz-courier-dv5-15tdci-14-P406003105 

Büyük ihtimal sizinki de yağlı takoz. Gördüğünüz yağ da takozun yağı galiba.

Gelen ses de devirdaim olabilir. Eskimiştir yeni kayışı da biraz fazla gerince burcu öldürmüş olabilir. 

Anladım Teşekkür ederim şaşırdım kaldım işe bak ya 

Yorum bağlantısı
Erol Güven

Oldum olası şu Triger muhabbetinden tırsıyorum yapan nasıl yapar yaptıktan sonra neler olur bir sorun çıkarmı vs. Onun için orijinal parça ce orijinal usta bulunması gerekiyor.

Yorum bağlantısı
Cavit Çırakoğlu

Daha önce triger değişiminden sonra sesin farklılaşmasına şahit oldum. Ses anlaşılır bir şekilde değişmişti. Sonrasında usta tekrar yaptı . Ses düzeldi. Motor kulağını gözardı edersek yanlış işlem olabilir.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Latıf Kaya yazdı:

Corierlarda motor kulağının içinde yağ varmı acaba 

yağ diyoruz genelde evet var da, yağa benzeyen bir sıvı diyelim. üretim şekli o sonradan konan bir sıvı değil.

Yorum bağlantısı
Latıf Kaya

Bugün bi kaç ford yetkili servisi aradım bazıları kulaklar yağlı bazıları yağsız dedi anlamış değilim.

Erol Güven yazdı:

Oldum olası şu Triger muhabbetinden tırsıyorum yapan nasıl yapar yaptıktan sonra neler olur bir sorun çıkarmı vs. Onun için orijinal parça ce orijinal usta bulunması gerekiyor.

Aman abi işin ehlini bulda gerçekten sıkıntılı 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...