İçeriğe Yönlendir

Halk Arabası

Selim Bilgin

Recommended Posts

Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sola mi düşer sağa mi peki :) ona göre pozisyon alalım

açık pozisyonda kalma da

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Fikri Keleş
(düzenlendi)

Hayırlı olsun.

Golf bi başka..Binmeden,kullanmadan yok diyenler de kullanınca anlıyor.

tarihinde Fikri Keleş tarafından düzenlendi
  • Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

açık pozisyonda kalma da

MB bı ters köşe yatırdı.  Bı aylık maaş gitti .  Allah'tan az kazanıyorum  da rakama vurunca inan psikolojik olarak üzülmüyor :)

Yorum bağlantısı
Mehmet Yeter
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Sola mi düşer sağa mi peki :) ona göre pozisyon alalım

Sola düşerse gelmez o sağa düşerse kesin vergisi de arkasından gelir. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Adnan Çakır

İlk gördüğümde motoru sehpada, pistonları dışarıdaydı. İkinci gördüğümde bi tur attım. Üçüncüye noterden çıkışta gördüm. Hızlı bir alışveriş oldu yine.

Hava almaya mı çıkmışlar [emoji45] hayırlı uğurlu olsun.[emoji3478]
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
(düzenlendi)
Çağlar Bayur yazdı:

hayırlı olsun 100 diye başlar 150 ye çıkar genelde

hazır toplanıyor, GT yapsalarmış bari

Eyvallah abi.

Sakin spec aldık bu sefer, kendime alsam 160'lık bakardım. Bu gaza çökmezsen dingin modda gidiyor, DSG hemen 7'ye alınca gaza basasın gelmiyor. Gerçek hipermil makinesi.

Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Hayırlı olsun. Nolmuş da motoru masaya yatırmışlar

Teşekkürler.

122'liklerde olmuyor pek ama denk gelmiş, tam bilmiyorum ama motor içinde çatlayan kırılan bir şeyler olmuş galiba. Piston, sekman vs. komple değişti. Daha önce zincir de değişmiş. Motor sıfır diyebiliriz şu an. İnşallah sorunsuz sıkıntısız bineriz.

Dogan Arsiray yazdı:

çok para yerdi. 140 hp yapsın binsin bu haliyle

122 yeter buna. Beygir gerektiğinde arkasındaki var. :) 

Mert Yeldan yazdı:

Gelmiş golfler içinde en kaliteli kasa bu bence.

Bir çok üst segmenti bozar kalitede. Bundaki kapı sesi A6'da yok. :D 

Mustafa Tüfekçi yazdı:

E ithal ikinci el geleyor deyolar.

Mahmut Yıldız yazdı:

Bu arada ithal ikinci el ötv düşecek gibi bir şey bence.  

Keşke ama ben pek ihtimal vermiyorum o işlere, piyasanın bütün dengesi bozulur.

En fazla şu olur, bundan sonra artmaz, milletin elindeki arabanın değerinin düşmesi başka krizlere sebep olur.

Bizimkiler gidip Avrupa'dan öyle bir araba toplar ki Avrupa piyasası feleğini şaşar. Diğer yandan Bulgaristan, Gürcistan gibi araba çöplüğü olma riski var.

tarihinde Selim Bilgin tarafından düzenlendi
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Mustafa Tüfekçi yazdı:

MB bı ters köşe yatırdı.  Bı aylık maaş gitti .  Allah'tan az kazanıyorum  da rakama vurunca inan psikolojik olarak üzülmüyor :)

Premiuma binmek kolay değil.

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

ne ara oldu bu , 88 yıldır hiç yapmazdı öyle köşe

Yorum bağlantısı
Tansu Kalafatoğlu
Selim Bilgin yazdı:

Eyvallah abi.

Sakin spec aldık bu sefer, kendime alsam 160'lık bakardım. Bu gaza çökmezsen dingin modda gidiyor, DSG hemen 7'ye alınca gaza basasın gelmiyor. Gerçek hipermil makinesi.

Teşekkürler.

122'liklerde olmuyor pek ama denk gelmiş, tam bilmiyorum ama motor içinde çatlayan kırılan bir şeyler olmuş galiba. Piston, sekman vs. komple değişti. Daha önce zincir de değişmiş. Motor sıfır diyebiliriz şu an. İnşallah sorunsuz sıkıntısız bineriz.

Esas 160’lıklar sıkıntılıydı yanlış bilmiyorsam. 122’de nasıl yapmışlar da 160 bindeki motoru pert etmişler ilginç. Ama 122 doğru tercih. Az da yakıyor sanırım. Diğerlerine göre tabi

Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Tansu Kalafatoğlu yazdı:

Esas 160’lıklar sıkıntılıydı yanlış bilmiyorsam. 122’de nasıl yapmışlar da 160 bindeki motoru pert etmişler ilginç. Ama 122 doğru tercih. Az da yakıyor sanırım. Diğerlerine göre tabi

Evet 150-160-170-180 olarak üretilen çift beslemeli olan sorunlu biliniyor ama o motorda hiç sorun yaşamadım ben. 122 binde satmıştım 170'lik Jetta'yı.

Bunda denk gelmiş, usta da nadirattan bunlarda sorun olması dedi.

Yol şartlarına göre 160'lığa daha az yaktırabilirim ama standart kullanımda 122'lik daha az yakıyor ve daha sakin bir motor. 170'lik Jetta'yı ayar yapmadan piyasaya sürmüşler gibi saçma sapan bir gidişi vardı.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi

170 lik TSI da Hans bı vanayı açık unutmuş. O ayrı bişi. Ama TSI da yine diyorum " olay kompresör turbo hikaye" 😛

Selim Bilgin yazdı:

Premiuma binmek kolay değil.

Benz değil ya bank yatırdı

Çağlar Bayur yazdı:

ne ara oldu bu , 88 yıldır hiç yapmazdı öyle köşe

Çılgın kar edecektik böyle elimin ucunda idi . Tam basacaktim reiz erken davrandı 

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

erken davrandı 

sen geç kalmışsın, davranan çoktan davrandı

Yorum bağlantısı
Mustafa Tüfekçi
Çağlar Bayur yazdı:

sen geç kalmışsın, davranan çoktan davrandı

Bı haftalık pusu idi . Reiz işte kuralına göre oynamiyor ki

Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur
Mustafa Tüfekçi yazdı:

Bı haftalık

6 ay oldu yazdık daha ne yapalım...

Yorum bağlantısı
Bahadır Taşpolat

Hayırlı uğurlu olsun Selim Bey, Allah kaza bela vermesin

• Teşekkür 1
Yorum bağlantısı
Selim Bilgin
Bahadır Taşpolat yazdı:

Hayırlı uğurlu olsun Selim Bey, Allah kaza bela vermesin

Teşekkür ederim, amin, cümlemize.

Yorum bağlantısı
  • 3 ay sonra...
Selim Bilgin

Golf'ün önceki sahibi nasıl bir kolonya kullandıysa detaylı temizlikten koltuklar halılar vs. yıkandıktan sonra bile kolonya kokusu gitmedi, araba çok kullanılmıyor, genelde kapalı kalıyor onun da etkisi var galiba.

Klima refresher aldım iki tane, yarım kilo da aktif karbon kömür aldım, arabanın içinde bekleteceğim kapalı kalırken. Polen filtresi de aldım, filtreyi söküp refresher'ı çalıştırıp sonra yeni filtreyi takayım, sonra da kömürleri koyayım diyorum. Başka bir önerisi olan var mı bu konuda?

Yorum bağlantısı
Metin Uzunoğlu

Benzer durumu Hanıma punto aldığımda yaşadım sigara kokusu öyle bir sinmişki be yaptıysam olmadı. Febreze alıp içine sıktım gece bekledi sabaha hiçibir koku kalmamıştı.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...