İçeriğe Yönlendir

Tv Arıza

Erdem Bozkurt

Recommended Posts

Barış AÇIL

Internette TV nin modeline göre anakart yada besleme kartı satıyorlar garantili olur da arızalı çıkarsa yenisi ile değişim yapıyorlar.

350-400 tl civarı.Degisimi çok basit.

Benim tv nin anakart gittiğinde niyetlendim ama internetten cesaret edemedim. Deneyip başarılı olan var mı?

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Barış AÇIL yazdı:

Internette TV nin modeline göre anakart yada besleme kartı satıyorlar garantili olur da arızalı çıkarsa yenisi ile değişim yapıyorlar.

Benim tv nin anakart gittiğinde niyetlendim ama internetten cesaret edemedim. Deneyip başarılı olan var mı?

yenisi 5-6 bin tl tv için hepsi riskli,bu iş bireysel anlamda yapmak çok zor, öncelik arıza tespiti,servis 1 hafta 10 güne cevap verebildi,6 ay garantili parça internetten ürün almak malum riskli olabilir...en basiti bu...

Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Metin Akbal yazdı:
Mehmet Ozyurek yazdı:
Ev sigortan var mı ?
Ev sigortanda arızaları kapsayan teminatın olabilir. 

Emmi sana birşey soracagim şimdi aklıma geldi. Benim kombi bozulmuştu 850 lira vermiştim. Eşanjör değişti. 1 sene geçti aklıma geldi ev sigortası onu karşılar mı?

Mehmet Ozyurek yazdı:

Eşanjörü bilemeyeceğim. mekanik bir parça. Ödemeyebilir. 

Bu gibi durumlarda arızalı parça kapsama girmiyorsa arıza formuna kapsam içindeki başka parçayı yazıyorlar. Bir çalışanımız kombiye sigorta kapsamında bakıma gelen usta vana arızası için elektrik dalgalanması sebebiyle kart arızası yazıp sigortadan almış. Etik değil ama. 

Yorum bağlantısı
Metin Akbal
Bu gibi durumlarda arızalı parça kapsama girmiyorsa arıza formuna kapsam içindeki başka parçayı yazıyorlar. Bir çalışanımız kombiye sigorta kapsamında bakıma gelen usta vana arızası için elektrik dalgalanması sebebiyle kart arızası yazıp sigortadan almış. Etik değil ama. 
O parca başka yerden çıkar :)
Yorum bağlantısı
Mahmut Yıldız
Metin Akbal yazdı:

O parca başka yerden çıkar :)

Nerede çıkacağı da önemli

Yorum bağlantısı
M. Asım Kahraman
(düzenlendi)
Barış AÇIL yazdı:

Anneme aldığım Vestel tv nin anakartı yanmıştı 2 sene evvel, garanti bittiği için mahalledeki tamirciye vermişler. O da elindeki birkaç kartı denemiş uyum sağlamayınca bunu ancak servis yapabilir diyerek tv yi geri vermiş. İnternetten 150 tl ye çıkma anakart bulup değiştirmiştim, hala sorunsuz kullanıyor. Serviste sıfır kart 650 tl idi o zaman.

tarihinde M. Asım Kahraman tarafından düzenlendi
İmla
  • Beğen 1
Yorum bağlantısı
Erhan Doruk
Erdem Bozkurt yazdı:

Karta baktım sadece nasıl birşey diye? burda onu yapacak elektronikçi büyük ihtimalle dünyaya gelmedi,tek teselli büyük masraftan veya tv^yi çöpe atmaktan kurtuldum..

Neyse o paranın çıkacağı varmış o zaman.

Bazen kartta diyot yanıyor, kondansatör şişmiş oluyor gibi elektronikçilerin kolayca değiştirebileceği sorunlar oluyor. Ondan demiştim.

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt
Erhan Doruk yazdı:

Neyse o paranın çıkacağı varmış o zaman.

Bazen kartta diyot yanıyor, kondansatör şişmiş oluyor gibi elektronikçilerin kolayca değiştirebileceği sorunlar oluyor. Ondan demiştim.

Keşke güvenebileceğim bir elektronikçi olsaydı,dürüst esnaf malesef bulmak zor,iş olunca hallederiz abi, fiyat kaymaklı arıza olunca yan cizmeler,yetkili servisten başka adres yok kendi adıma,klima,beyaz eşya özellikle,elektronik...

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

Malesef en baştanda geriye döndük bugun görüntü gitti,eskiden kanal değişimde gidip gelen görüntü şimdi hiçbirşey yok...hangi kanalda olduğumuzu bilmiyoru, dipsiz kuyuya düştük ...geç olduğu için servisi arayamadım ya yeniden takılan anakart arıza yaptı yada başka bir arıza çıktı,panel arızası olsa hiç göstermezdi veya panel arızalı...

servis iyi niyet gösterirmi? hangi yoldan ilerlemeli? takılan anakartın iadesini yaparmı? eğer panel arızası varsa ...bakalım nereye varacağız...

Yorum bağlantısı
Erdem Bozkurt

bizim tv görüntü kesmesinden sonra düzeldi sanki rodaj süresinde, görüntüde şimdilik bir sıkıntı yok çok şükür...

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...