İçeriğe Yönlendir

Yolda Hız ve Devir Saati Düşmesi

Ferhat Yavuz

Recommended Posts

Ferhat Yavuz

Afyondan yola çıktım Burdur u geçtim hava yağmurluydu birden tık tık diye ses geldi kadrandan baktım ikaz ışığı vs hata yok neyse 2 km sonra tekrar oldu bende kadranı izleyerek yola devam ettim hız ibresi 100km/h de iken bir anlık dibe indi aynı sırada devirde dibe indi kalktı bunu Fethiye ye kadar 10-12 kere yaptı.Orada şehir içinde bir sıkıntı yoktu yağmurda yoktu belki yağmurdandır dedim önemsemedim açıkcası.Dönüş yolunda hava güneşli açık yağmur yok tekrar aynı sıkıntıyı yapmaya devam etti.Sorun sizce nedir nerelere baktırayım vss hız sensörü olabilirmi söküp temizlesem faydası olur mu?Teşekkür ederim.

Yorum bağlantısı
Mehmet Ozyurek

Hız sensörü değildir.

Gösterge soketi oksitlenmiş olabilir. 

• Beğen 2
Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan

Sadece devir ve hız mı gidiyor? Başka hiçbir şey gitmiyor mu yazılar vs. 

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Çağlar Bayur

bağlantısnı sebebini bilmem de, havalandırma kontrol ünitesi soketini söküp bir deneyin. bir şekilde ondaki arıza bu göstegeleri etkilediği yaşandı. uzun sürmüştü bulması tabii :)

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
Harun Kocaçalışkan yazdı:

Sadece devir ve hız mı gidiyor? Başka hiçbir şey gitmiyor mu yazılar vs. 

Yarım saniyelik birşey tık diyor hemen eski haline geliyor.Büyük ihtimal komple gösterge gidip geliyor.

Yorum bağlantısı
Harun Kocaçalışkan
Ferhat Yavuz yazdı:

Yarım saniyelik birşey tık diyor hemen eski haline geliyor.Büyük ihtimal komple gösterge gidip geliyor.

Araba anlık stop ediyor gibi davranıyor mu? Yani motorda bir kesinti oluyor mu?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen

Aynı şeyi soracaktım. Benim araç öyle yapmaya başlamıştı, sonra gitmeler uzadı ve alakasız hata mesajları çıkmaya başladı. Mehmet abinin dediği gibi gösterge bağlantısı yapıyordu ama lehim çatlağı yüzünden, söküp lehimleri tazeleyip kurtulmuştum.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz

Stop etmiyor sadece gösterge anlık düşüp eski haline geliyor göz kırpma gibi.Belki süre uzayınca araç stop edecek. 

Ahmet İhsan Akşen yazdı:

Aynı şeyi soracaktım. Benim araç öyle yapmaya başlamıştı, sonra gitmeler uzadı ve alakasız hata mesajları çıkmaya başladı. Mehmet abinin dediği gibi gösterge bağlantısı yapıyordu ama lehim çatlağı yüzünden, söküp lehimleri tazeleyip kurtulmuştum.

Hafta sonu vakit bulursam baktıracağım.Sizdede mi böyleydi sorun?

Yorum bağlantısı
Ahmet İhsan Akşen
Ferhat Yavuz yazdı:

Stop etmiyor sadece gösterge anlık düşüp eski haline geliyor göz kırpma gibi.Belki süre uzayınca araç stop edecek. 

Hafta sonu vakit bulursam baktıracağım.Sizdede mi böyleydi sorun?

Gaz kesiyor geri geliyordu ibrelerde gidip geliyordu.

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Tayfun Aydın

Akü kutup başlarını kontrol edin hocam.(anlık temassızlık yada yağmur suyu bir şekilde sızıyorsa göstergeye giden kabloda oksitlenme olabilir) Bir de şarj dinamosunu kontrol edin. Eğer sorun sigortalarda yada gösterge panelinde değilse bence bunlardandır..

• Beğen 1
Yorum bağlantısı
Ferhat Yavuz
Tayfun Aydın yazdı:

Akü kutup başlarını kontrol edin hocam.(anlık temassızlık yada yağmur suyu bir şekilde sızıyorsa göstergeye giden kabloda oksitlenme olabilir) Bir de şarj dinamosunu kontrol edin. Eğer sorun sigortalarda yada gösterge panelinde değilse bence bunlardandır..

Baktım akü bağlantıları sağlam 12.6 volt şarjı var şarj motoru sağlam araç çalışırken 13,7 volt görüyorum.Bi yerde bi temazsızlık var gösterge bağlantılarına da baktırayım.

Yorum bağlantısı
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...